Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Partisanbiblioteket/Universitetsserien 1971. Häftad, 130 s. Mycket gott skick. läs mer
Icon Books 1996. Häftad, 175 s. Mycket rikt illustrerad i svartvitt. Lätt stött nedre hörn, i övrigt mycket gott skick.
Norvik Press 1992. Häftad, 212 s. Namnteckning på smutstitelsidan, i övrigt mycket gott skick. läs mer
Detta ex. tillhör jubieumsutgåvan. Särtryck ur Svenskt Biografiskt Lexikon rörande Axel Johnson och Axel Ax:son Johnson medföljer. Norstedts. 1990. Dekorerat pappband. 200 s. Stort format. Innehåller åtskilliga illustrationer i .. läs mer
Natur & kultur 2012. Originalupplaga. Inbunden med skyddsomslag, 135 s. Liten reva samt mindre fuktskada på skyddsomslagets främre pärm. I övrigt mycket gott skick.
PAN 1994. I översättning av C.G. Bjurström. Pocket, 450 s. Mycket gott skick.
Rabén & Sjögren 1982. Första upplagan, femte tryckningen 331:a tusendet. Inbunden med skyddsomslag, 236 s. Med illustrationer av Ilon Wikland. Skyddsomslaget med något blekt rygg, i övrigt mycket gott skick.
Liber. Första uppl. 2003. 292 s. Häftad. Nyskick.
System 3R. 1998. 92 s. Inbunden. Namnteckning på framsidan, annars nyskick. 450 gram. Förrätter. Huvudrätter. Efterrätter. Till sist.
Alba. Stockholm, 1988. Förlagets illustrerade pappband. 569 s.
Bokförlaget Korpen. Göteborg, 1978. Häftad. Understrykningar och kommentarer i bläck på ett knappt 10-tal sidor. 120 s.
Bonniers, 2004, inbunden med skyddsomslag, 654 sidor, format 200 x 267 x 35 mm, rikt illustrerad. Skickgrad 7 (av 10) - mycket gott samlarskick. Boken skickas säkert packad. läs mer
Fahlcrantz 1888 Inbunden Ett vackert band med guldtryck, rött och blått i front, texter om våra landskap av olika författare och många bilder av olika konstnärer Ca 200 sidor, i större format. Bandet näst intill nyskick, en del .. läs mer
Översättning Bo Lundgren. Lindome/Ormaryd: Symposion/Ostkultur, 2011. 538 s. Förlagsband med skyddsomslag. Nyskick.
RADIOTJÄNST 1957. 7 blockinbundna pjäser i ett band i mycket bra skick. I TJOCKA PÅ ATLANTEN - KEJSAR JONES - BORTOM HORISONTEN - SÄLLSAMT MELLANSPEL - DAGAR UTAN MÅL - SORGEN KLÄDER ELEKTRA TRILOGI. Porto 35:- L j
Albert Bonniers förlag. 1945. 315 s. Häftad. 19,5x13cm. 321 gram. Hyfsat skick. ouppskuren med med flera riss på omslaget.
: Elisabeth Grate Bokförlag 2008, 1.upplagan, 116+(2)s med en akvarell av Anna Le Clézio, till svenska av Ulla Bruncrona. Trådhäftad med tryckt flikomslag, omslagsbild av Anders Ryman. ¶ Originaltitel: RAGA. APPROCHE DU CONTINE.. läs mer
Gidlunds bokförlag. andra uppl. 1975. 128 s. Häftad. 21x15cm. 208 gram. Gott skick. Rikt illustrerad, litet veck på främre omslag.
Wahlström & Widstrand 1957. Häftad med skyddsomslag 205 s. Osprättad. Skyddsomslaget något slitet. Ryggtitel på skyddsomslag blekt, läsrand i ryggen. I övrigt gott skick.
Brombergs, 2002, inbunden, 183 sidor, format 155 x 195 x 15 mm, ej illustrerad. Skickgrad 8 (av 10) - nästan nyskick. Boken skickas säkert packad.
Bokförlaget Max Ström. 2012. 208 s. Inbunden. Förlagets klotband med skyddsomslag. 28,5x23,5cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. WWF: Årets Panda-bok 2013. Meteorologen Lage Larsson tar oss här med på en färd genom Sverige.. läs mer
Prisma. 1984. 312 s. Storpocket. 21x13,5cm. 368 gram. Gott skick. läs mer
Brenda Bennett och Börje Persson Illustrerad av Torsten Bergenti Sveriges Radlos förlag Första upplagans andra tryckning ?^?Hlli^??t-i^?^ Copyright® Sveriges Radios förlag 1973 ISBN 91-522-1365-X Sid 139 Häftad, Ifyllda.. läs mer
Natur & Kultur. 2000. 200 s. Förlagsband. 21,5x14cm. 326 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Aldusserien/Bonniers 1971. Originalpocket, 156 s. Lätt slitage på pärmens yttre falsar, i övrigt fint skick.
Skogsstyrelsens Förlag 1999. Fotoillustrerat pappband. 1323 gram. 208 sidor. Nyskick. Porto 40
adobe press. 2000. 119 s. Häftad. 23x30cm. 620 gram. Gott skick.
Bonniers, 1977, inbunden med skyddsomslag, 216 sidor, format 123 x 190 x 17 mm, ej illustrerad. Skickgrad 4 (av 10) - gott bruksskick. Boken skickas säkert packad.
Wahlström & Widstrand. 1994. 408 s. Dek. pappband. 23x15,5cm. 675 gram. Gott skick. blyertsnoteringar, gulnat snitt.
OCTOPUS. 1980. 157 s. Inbunden. 995 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Boken är på engelska,samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
