Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Albert Bonniers förlag. 1 uppl. 1949. 251 s. Häftad. Dåligt skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post. Frågan är vem som är mest legendarisk av St.. läs mer
Norstedts. 2012. 240 s. Pocket. Mycket gott skick. Hylla 16 - Plan 1.
Carlsson. 2004. 212 s. Inbunden. 22x14cm. 276 gram. Anteckning försättsblad, i övrigt i mycket gott skick. . läs mer
Wahlström & Widstrand. 2003. 309 s. Pocket. Mycket gott skick. Hylla 16 - Plan 1.
Isis förlag. 2 uppl. 1998. 101 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Namnteckning på försättsbladet, i övrigt nyskick.
W&W. 1953. 175 s. Häftad. 22x14cm. 294 gram. Sprättad sprättbok. Mindre nagg i pärmens kant, i övrigt i gott skick..
BTJ . 1. uppl. 2005. 447 s. Inbunden. 20x13cm. 557 gram. Nyskick. Skyddsomslag saknas.
Prisma. 1981. 224 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. läs mer
Stockholms fondbörs. 1:a uppl. 1918. 274 s. Häftad. Mjukt fint förlagsband. Nära nyskick. Stockholm, fondbörs, stockholmsbörsen, ekonomi, privatekonomi, aktier,kapitalism, foton.illustrationer, intressant historik och redogörels.. läs mer
Tryckt hos J.C. Frenckell & Son, Helsingfors 22 December 1859. Samtida namn i bläck: RA von Storm (?) d 14 Maji 1861. Inbunden liten 8:o, mått: 15,8x9,5 cm Tjocklek: 3,5 cm. Samtida enkelt klotband utan ryggtitel. Lite lätt nött.. läs mer
Rabén & Sjögren. Första uppl. 1988. 91+2 s. Inbunden. Omslagets framsida: Foto: Lennart Edling / Omslagets baksida: Teckningar: herr Sandberg, foto: Nils Almgren. 22,5x18cm. 396 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i myck.. läs mer
Vad har Nalle Puh med taoismen att göra? Ganska mycket, menar Benjamin Hoff. Vad världens förmodligen mest älskade björn, Nalle Puh, hela tiden haft för sig - sedan A A Milne hittade på honom 1926 - är nämligen att lära ut 400-å.. läs mer
Natur och kultur. 1980. 169 s. Häftad. Gott skick.
Studentlitteratur. 1991. 224 s. Häftad. 22,5x15,5cm. 336 gram. Signatur pärmens insida, understrykningar i bläck, i övrigt i mycket gott skick. Kvalitet är en allt viktigare konkurrensfaktor. Med kvalitet menas i dag ?produktens.. läs mer
Bonniers. 1993. 879 s. Inbunden. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 16 - Plan 1. läs mer
Andra uppl.,LT 1977. Dek.origbd. Rikt ill. 177s. Välbevarat ex läs mer
Wahlströms. 1979. 239 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Namnteckning. Hylla 16 - Plan 1.
Månpocket. 2006. 377 s. Pocket. Nyskick.
Svenska handelsbanken. 1:a uppl. 1986. 40 s. Häftad. Nära nyskick. Stockholm, Ladugårdsbron, Stockholms historia, kvarteret Ladugårdsbron, Nybrokajen, byggnadshistoria,ägarförändringar, stockholm växer fram, utsökta illustration.. läs mer
Semic. 1976. 119 s. Häftad. Mycket gott skick. Hylla 16 - Plan 1.
1988. Origbd,skyddsomslag,naggat. Ill. 363s. Namnetikett. Ngt snedläst, annars välbevarat ex
Ponto Pocket. 2011. 272 s. Pocket. Mycket gott skick. Hylla 16 - Plan 1.
Bonniers. Nya lyrikserien. 1. uppl. 1963. 34 s. Häftad. 19 cmx11 cm. 61 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Åhlén & Åkerkund Förlags AB. 1956. 206 s. Inbunden. Klotryggband. 23,5x17,5cm. 486 gram. Gott skick. Hel och ren utan anteckningar eller andra markeringar. Inlagan lätt gulnad. HUSMODERNS KÖKSALMANACK 1956 innehåller en matsedel.. läs mer
BonnierCarlsen. 2002. 166 s. Inbunden. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 16 - Plan 1.
2006. Dek.origbd. 344s. Välbevarat ex
Forum. 2003. 269 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Bonniers Junior Förlag. 1984. 144 s. Kartonnerad. Gott skick. Har tillhört bibliotek. Hylla 16 - Plan 1.
Sockerbolaget. 1:a uppl. 1978. 64 s. Häftad. Nyskick. Stockholm, Tantomalmarna, Stockholms historia, Årsta holmar, tantos historia, illuistrerad, foton,.
Basic Books New York 2003. Origbd,skyddsomslag. 215s. Välbevarat ex läs mer
