Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Wahlström & Widstrand 1998, inbunden (kartonnage, lite snedläst, en liten stötskada i ovankanten på bakpärmen), 288 sidor.
Wahlström & Widstrand 1998, inbunden (kartonnage, ena hörnet lite stött), 224 sidor.
Prisma. 1 uppl. 2006. 411 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 722 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Bokhandelsnytt exemplar i presentskick. Oläst. När Raymond Khoury för fem år sedan erbjöds 350 000 dollar av e.. läs mer
Pocket. Nära nyskick. Några sidor i boken har varit lätt vikta. Oläst.
Norstedts 2011, inbunden med skyddsomslag (ett par små revor i omslaget), 701 sidor.
Wahlström & Widstrand 1994 (Andra tryckningen), inbunden med skyddsomslag (lite snedläst, några små revor och nagg i omslaget), 377 sidor.
Uppsala: Edman, 1806. 4:o. 8 s. Ur samlingsband. Fräscht och rent ex. läs mer
Bra Böcker. 1999. 285 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 509 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Känns oläst. Något gulnat boksnitt och några minimala skavanker på skyddsomslaget, för .. läs mer
Pocket. Mycket gott skick. Ett par av hörnen har en liten stukning. Ett blad har kom-ihåg-vikning av ett hörn. OBS! bilden i annonsen är en annan är på boken som har ISBN 978-91-978818-4-5. Får ingen bild eller förlagsfakta på d.. läs mer
Bonniers. 2002. 282 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 582 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Nytt. Oläst. En mini-minimal nötning på skyddsomslagets nedre bakre hörn, för övrigt i present.. läs mer
Wahlström & Widstrand. Andra tryckningen uppl. 1991. 317 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Originaltitel: "Productive and unproductive depression". En depression betraktar vi i allmänhet som något totalt .. läs mer
Pocket. Mycket gott skick.
Bröderna Borgströms Tryckeri, Motala. 47:e upplagan uppl. 1964. Inbunden. Mycket gott skick.
Pocket. Nära nyskick så när som på ett längsgående veck på frampärmen.
Katalog och tidskriftstryck. 1953. Inbunden. Gott skick.
Inbunden bok i gott skick, engelsk text, rikt illustrerad. Hot food contains 50 Contemporary recipes - all with a bit of a bite - from the home kitchen of superchefs Paul and Jeanne Rankin of Roscoff restaurant in Belfast. Camem.. läs mer
Katalog och tidskriftstryck. 1953. Inbunden. Gott skick.
14 CD 17 tim Uppläsare: NIKLAS FALK. Både CD-skivorna och boxen är i prima skick. Lyssnat en gång. .
Bonniers. 143:e - 152:a tusendet uppl. 1947. Inbunden. Mycket gott skick.
Norstedts 1892, inb, VIII + 438 s. + utvikbara kartor, tillskrift på försättsbladet, färgen på ryggen blekt läs mer
Brutus Östlings bokf Symposion. 2007. 123 s. Inbunden. 332 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Med boken följer en cd med operalibrettot ?Det panegyriska?, ett samarbete mellan UKON och psychopopgruppen Njurmännen. En t.. läs mer
Mycket gott skick, rikt illustrerad, Institution: ICA Provkök, Förlag: Ica Bokförlag 2002. Omfång: 96 sidor, kartonnage,
P.A Norstedt & Söners förlag. 42:a upplagan uppl. 1949. Inbunden. Mycket gott skick.
Wahlström & Widstrand. 1998. 320 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 565 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Aningen gulnat boksnitt och några minimala skavanker på skyddsomslaget, fö.. läs mer
Dialogos 2005, inb, 452 s. läs mer
Natur & Kultur/LT förlag, 173 s, rikt illustrerad, gott skick, porto tillkommer med 40 kr.
Aktiebolaget Ljus, Stockholm. 1911. Inbunden. Mycket gott skick.
108.000 ord och fraser. Werner Söderström 2006, 8:de upplagan, inb, 989 s.
Jan Stenbeck och det fria ordet. Mycket gott skick, häftad, Carlssons förlag 2002, 123 s, så tystade Jan Stenbeck en kritisk tidningsröst.
Minotaur. 2007. 426 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 569 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Lätt gulnat boksnitt, för övrigt i nyskick. En rullstolsburen kvinna hittas mördad vid .. läs mer
