Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Björk & Börjesson 1923 häftad 190 sidor.Mestadels osprättad.Boken är i mycket gott skick.Fraktpris 33:-
Månpocket. 2008. 340 s. Pocket. Nyskick. m. A-post 25 kr..
Uppsala 1967/1969 Samlingar utgivna av Svenska Fornskriftsällskapet. Häfte 240. Bd 70:1 och Häfte 242. Bd 70:2. Två hft. volymer Totalt 303s.Komplett. Osprättade. Del 1 i mkt. gott skick, del 2 med vikmärke å främre omslag, i.. läs mer
Arms and Armour Press. 1985. 68 s. Häftad. 224 gram. Mycket gott skick.
Illustrationer av Stina Wirsén (1968-). Rabén & Sjögren, Stockholm. 2003. Originalupplaga. Inbunden, 139, [1] s. 20*15 cm. 320 g. Makulerad biblioteksbok (biblioteksinbunden) i mycket gott skick/utan nämnvärda bruksspår.
Bra Böcker. 1975. 261 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. A-post 36 kr.
Föreningen Gamla Trelleborg. 2005. 192 s. Inbunden. 25x18cm. 590 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. läs mer
Dn . 2000. 311 s. Inbunden. 24x17cm. 810 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Bokförlaget Tranan 2008 häftad/mjuka pärmar 142 sidor.Boken är i mycket gott skick.Fraktpris 22:-
Pavus utb förl 2007 limh 318s mkt fint ex läs mer
Bonniers. 2010. 561 s. Inbunden. 22x14cm. 685 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Minotaur 2007. Pocket. 424 sidor. Varsamt läst, några veck i rygg, annars i fint skick. 234 gram. Kriminalinspektör Logan McRae har varit sjukskriven i över ett år och hans första dag tillbaka på arbetet kunde ha börjat bättre. .. läs mer
Bra Böcker. 1976. 279 s. Nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. omslag har en två cm reva baktill upp, annars mycket fin. A-post 36 kr.
Element. 1991. 234 s. Inbunden. 25x17cm. 545 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Gebers. 1991. 199 s. Inbunden. 22x14cm. 400 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Uppsala 2000. Samlingar utg. av Svenska Fornskriftsällskapet. Serie 3. Smärre texter och undersökningar 3. Hft.102s. Mkt. gott skick läs mer
Bonniers. 2001. 354 s. Inbunden. 24x16cm. 750 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Chronicle Books. 1996. 107 s. Häftad. 404 gram. Mycket gott skick.
Historiska media 1996. Illustrerat förlagsband. 146 s. Nyskick. 225 gram.
Volvo, 1998. Inb, med skomsl. Kvarto. 191 sid. Rikt illustrerad. Engelsk text.Mkt gott skick
Wahlströms, 1965. Dek, pappb. Kvarto. Opaginerad. (Ca: 60 sid.) Rikt illustrerad. Gott skick
Utg, 2009. Gulddek, mörkblått konstläderb. Kvarto. Opaginerad. (Ca: 60 sid.) Ill. Nära nyskick
Waxholms Ångfartygs AB, 1994. Dek, pappb, med skomsl. Stor kvarto. 108 sid. Rikt illustrerad. ""Berättelsen om ångbåtstrafikens utveckling och betydelse för Stockholms skärgård. Dokumenterad och publicerad inför Waxholmsbolagets.. läs mer
Prisma, 1999. Inb, med skomsl. Stor kvarto. 224 sid. Rikt illustrerad. Liten reva i skomsl, fr, överkant, annars gott skick
Ahead Multimedia AB, 1997. Dek, pappb, med transparent skomsl. Kvarto. CD-skiva medföljer boken. 156 sid. Rikt illustrerad. Exlibris på försättsbl. Nyskick läs mer
Gröna Konsum Stockholm AB, 1993. Dek, pappb, med skomsl. Kvarto. 128 sid. Rikt illustrerad. Mkt gott skick
Kartago Förlag, 2007. Limhäftad. Liten kvarto. 95 sid. Rikt illustrerad. Nära nyskick
Carlsson Bokförlag, 1994. Dek, pappb. Stor 8:vo. 297 sid. Ill. Nära nyskick läs mer
Bokförlaget Spektra, 1989. Dek, pappb. 8:vo. 190 sid. Rikt illustrerad. Gott skick läs mer
Carlsson Bokförlag, 1993. Limhäftad. 8:vo. 302 sid. Ill. Gott skick läs mer
