Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Bra Klassiker. 1982. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Namnteckning i bläck på förstasidan.
Populär framställning af Geologien Med särskild tillämpning på svenska förhållanden av Holmström, Leonard. Gleerups, Lund 1877 Enkelt klotryggband, 142 sid text med 136 träsnitt + 2 litograferade kartor, den ena kolorerad Namnt.. läs mer
Natur & kultur. 1 uppl. 2000. 395 s. Inbunden. 22,5x14x3cm. 580 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Beskrivning: En kärleksförklaring till jazzen, men också en fascinerande berättelse om några okuvliga människor. .. läs mer
Rabén & Sjögren. 1984. 287 s. Inbunden. Kartonnage. 23x15cm. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Hälsning/gratulationer på smutstitelbladet med kulspets. Något "vågig", annars okej.
Legenda. 1992. 235 s. Pocket. 18x11cm. 136 gram. Mycket gott skick.
Bokförlaget Känguru, 2008. Nyskick. Laminerat pappband, 96 sidor. Rikt illustrerad med bilder och mindre mönsterritningar/teckningar.
Bra Böcker. 1985. 384 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 550 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Något gulnat boksnitt och några minimala skavanker på skyddsomslaget, för övrigt.. läs mer
Verbum. 1982. 192 s. Häftad. Gott skick. Namnad. Överskottet går till ett missionsarbete i ett slumområde, Neverlands i Manilla, Filippinerna . läs mer
1951, trådhäftad med veckert tidstypiskt bildomslag
Hammarström & Åberg. 1987. 310 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Taschen. 2006. 192 s. Häftad. Nyskick.
Wahlströms bok tryckt 1953 gott skick men spår av bortriven prislapp på pärmens framsida. (sc4y) Inbunden bok, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutd.. läs mer
Köpenhamn 1935. 76 s. + 8 pl. + tryckt omslag. Oskuren och i gott skick. Förord av Frantz Dahl. Förf:s ded. t. Gösta Langenfelt. [A2029] läs mer
En bok för alla. 2005. 32 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Carlssons. 1995. 282 s. Inbunden. Mycket gott skick. Fotoill.
Wahlströms bok med röd rygg i mycket gott skick. (sc4y) Inbunden bok, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok e.. läs mer
Gidlunds. 1976. 248 s. Häftad. Hyfsat skick.
Wahlströmsbok m röd rygg i gott skick. (sc4y) Inbunden bok, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller likna.. läs mer
För Svenska Hems Förlag. 1904. 263 s. Häftad. 19,5x13,5cm. Hyfsat skick. Ägarnumrering pärms framsida högst upp. Gulnad och solblekt. Omslaget fransigt runt om. Någon sida med mindre reva.
Bonniers. 1954. 208 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Några ill.
Prisma. 1966. 194 s. Häftad. 18,5x11,5cm. 185 gram. Gott skick.
En bok för alla. 2010. Inbunden. Kartonnage laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Pocket på engelska i hyfsat skick. (sc4y) Pocket, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande. Skick.. läs mer
Sekwa. 2010. 357 s. Häftad. Danskt band. 389 gram. Nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Lätt gulnat boksnitt och en minimal nötning längst upp på ryggen, för övrigt i nyskick. "Det är en sak jag måste berätta, Antoine. Jag har .. läs mer
Norstedts. 1978. 226 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Fotoill.
Elméns och Granbergs Tryckeri, På N. Juréns Förlag, Stockholm 1819. Häftad 8:o, oskuren & med samtida gråpappersomslag. Ryggen saknas & den utvikbara kartan är felvikt, med hål i vecken & liten förlust av höger marginalen. Titel.. läs mer
2007, originalomslag i nyskick, rak och ren utan namn eller skador
Natur och Kultur. 1989. 300 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
SEMIC. 3 uppl. 2009. Inbunden. Laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
