Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Natur och Kultur. tredje uppl. 1962. 268 inkl register s. Häftad. 22x14,5cm. 450 gram. Mycket gott skick. Pärm ill. Inlaga illustrerad.
Bonniers. första uppl. 1974. Häftad. Nära nyskick. Häftad originalupplaga i samlarskick!.
Askild & Kärnekull. 1982. 248 s. Inbunden. Mycket gott skick. Omslaget lite nött.
B. Wahlströms Bokförlag. 2006. 333 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Ägarnamn
Prisma. 2007. 555 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Ö: Ulla Danielsson.
Wahlström & Widstrand. 1977. 392 s. Inbunden. 710 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. frakt 40 kr.
Settern. första uppl. 1986. 104 s. Inbunden. Nära nyskick. En skildring från Falkenberg illustrerad av Stig Simmingskiöld. Prismärke ins av fr pärm, f ö rent samlarskick!.
Faber and Faber. 1990. 123 s. Häftad. Gott skick. Understrykningar i texten, vissa kommentarer. ;
Disney's Bokklubb. 1984. 152 s. Inbunden. 205 gram. Gott skick.
Bonniers . 1987. 162 s. Häftad. Gott skick. Pärmen lite nött - inlagan i utmärkt skick. läs mer
Damm Förlag. Första uppl. 2010. 272 s. Inbunden. Kartongband, löst omslag. 21x14cm. 550 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
Bonniers. 2011. 368 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Ägarnamn. Ö: Jan Järnebrand.
Forumbiblioteket. 1953. 197 s. Häftad. 260 gram. Mycket gott skick.
Prisma. 2001. 720 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Ägarnamn. Ö: Ulla Danielsson.
Faber and Faber. 1988. 57 s. Häftad. Gott skick. Understrykningar i texten med några kommentarer. ;
Bonniers. första uppl. 1960. Inbunden. Mycket gott skick. Tintins äventyr. Ytligt slitage som rundat hörn fr pärm, ngn repa på fr pärm, trådbindning delvis öppen vid fr pärm. Ändå är detta ett av de bästa exemplaren jag har sett.. läs mer
Oxford University Press. 1987. 151 s. Pocket. Gott skick. Hälsning till tidigare ägares namn på försättsbladet. ;
Bonniers. 1964. 121 s. Inbunden. Hyfsat skick. Sliten pärm, innehållsförteckningsuppslaget fläckigt.
PocketExpress. 1993. 239 s. Pocket. Gott skick.;
Richters. 2003. 181 s. Inbunden. 470 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Wahlströms Fantasy 2006, inbunden (kartonnage), 298 sidor.
ICA Bokförlag. 1990. 112 s. Inbunden. Mycket gott skick. läs mer
Norstedts. 1972. 170 s. Häftad. Hyfsat skick. Osprättad, tidigare ägares namn på försättsbladet. ;
Forum. 2007. 214 s. Inbunden. 420 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. dedikation på försättsbladet.
Wahlströms . 2002. 122 s. Häftad. Mycket gott skick. Mycket rikt och vackert illustrerad i färg.
W&W. första uppl. 1964. Inbunden. Nära nyskick. Tillskrift:"God Jul etc". F ö i perfekt samlarskick! Med teckningar av Per Åhlin..
B. Wahlströms. Tredje uppl. 1950. 217 s. Inbunden. 225 gram. Mycket gott skick.
Inbunden med omslag. Nyskick. Bonniers 1997. Olivia har i sin rationella amerikanska tillvaro svårt att acceptera andlighet och kinesisk vidskepelse. Hennes halvsyster Kwan däremot berättar om yinögon och vålnader och strör visd.. läs mer
Forum. 2006. 201 s. Inbunden. 408 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
1916. 67 s., ill. Mycket vackert, tygskott marmorerat pappband med titeletikett i skinn. Medbundna häftesomslag, det främre lagat. 14x20 cm. läs mer
