Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Utrangerad biblioteksbok i hyfsat skick men repigt och en del bortslitet på pärmen som dock är mkt tjock och stabil. (bi10-11) Inbunden, kostar 44 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, i.. läs mer
Bonniers. 1973. 293 s. Inbunden. Gott skick. Namnteckning.
Studentlitteratur. 1978. 212 s. Pocket. 18x11cm. 194 gram. Anteckning första sidan, lätt slitage rygg, prislapp, i övrigt i mycket gott skick. Denna antologi belsyer ett antal historiska problem som hör samman med Sovjetunionen.. läs mer
Inb bok tryckt 1978 det är en bokklubbsbok ing i Svalan, fint skick, sk omslag finns o är i gott skick. (by1) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit .. läs mer
Pop bok fr raben o sjögren tryckt 1974 den är i hyfsat skick aningen slitage på pärmen och aningen nötta kanter annars fin. (by1) Inbunden, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok.. läs mer
P.a Norstedts. 1975. 224 s. Inbunden. Liten reva i omslagets baksida. 21x14cm. 335 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Wahlströmsbok m grön rygg i gott skick. (by1) Inbunden, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande... läs mer
Wahlströmsbok m grön rygg tryckt 1956 den är i hyfsat skick men aningen fläckad på baksidan. (by1) Inbunden, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdel.. läs mer
Gullers Förlag. 2008. 256 s. Inbunden. Mycket gott skick. Foto: Jan Töve.
Wahsltr bok m grön rygg i dåligt skick stor ful fläck på pärmens baksdia. (by1) Inbunden, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidn.. läs mer
Bonnier Fakta, uppdaterad upplaga 2006, tryckt 2009. Nyskick. Inbunden, med skyddsomslag, 244 sidor. läs mer
Liten bok m mjuk pärm i gott skick. (by1) Kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande. Skicket är go.. läs mer
Svenska Förlaget . 2001. 58 s. Häftad. 17,5x15cm. 206 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Illustrerad .
Boken börjar med att avhandla ämnen som vikten av att inte fortsätta i gamla upptrampade spår utan verkligen leva (dvs hur man minskar risken för åtminstone vissa av kriserna), av att stanna upp och vara närvarande i stället för.. läs mer
Salix Förlag AB, 2007. Nyskick. Inbunden, med skyddsomslag, stort format, 303 sidor. Rikt illustrerad med vackra helsides färgbilder/foton. läs mer
ICA Bokförlag. 2012. 399 s. Inbunden. Nära nyskick. läs mer
Penguin Books. Pocket, 247 sidor. Veckad rygg och lätt fnasiga pärmkanter. Observera: engelskspråkig.
Norstedts. 1 uppl. 1946. 325 s. Inbunden. Halvklotband. 21,5x15,5cm. Mycket gott skick. illustrerad på omslag och inne i boken, namn på första sidan, lite sliten på pärmen, sliten/sönder på pärmkanterna men i fantastiskt skick i.. läs mer
Proprius. 4 uppl. 1981. 133 s. Häftad. Gott skick. läs mer
Vintage 1990. Pocket, 224 sidor. Gott skick. Observera: engelskspråkig.
Ola Carlson Form AB. 2007. Inb. 192s.
Ewald Elanders bokförlag 1955. Inb. med skyddsomslag 223s.
Konstvetenskapliga inst. Göteborg. 1995. 186 s. Häftad. 23x23cm. 476 gram. Nära nyskick. Rikligt illustrerad i sv/vitt. Märke efter prislapp.Aningens "böjd".S. läs mer
Bonniers 1975. Faksimil av första upplagan 1913. Inb. med skyddsomslag 306s.
INNEHÅLL: Eftertankar i skymningen - Om framtiden - Paideia - Dostojevskij - Spengler och Toynbee - Tolstoj som tänkare - Om de yttersta tingen. En tankelek - Berdjajev - Noter och källor. Att förstå sin samtid spänner över fe.. läs mer
Rabén&Sjögren 1978. Inb. 273s.
Bonniers 1966. Inb. med skyddsomslag 209s. Teckningar av Stig Olson.
Salmon. 48 s. Pocket. Häfte. 12x17cm. 60 gram. Nära nyskick. Engelsk text - fina illustrationer - 34 recept på bla Yorkshire Pudding,.
Settern 1979. Inb. med skyddsomslag 194s. 3 cm reva i främre kant på skyddsomslag.
Forum 1976. Inb. kvarto med skyddsomslag 112s. Skyddsomslag veckat i överkant.
