Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
W o W pocket 2004, 392 sid, mkt gott skick
Falun: C. R. Roselli, 1831. Folio. (4) s. Rent och fräscht ex. Har varit vikt. Daterad Stockholms Slott, 8 maj 1829. Berör storskifte i Nås socken i Dalarna. SWIM 29:468. [A2007] läs mer
Norstedts 2010, inb med skyddsomslag, 702 sid, illustrerad, nyskick läs mer
Bonniers. 1982. Inbunden. Nära nyskick.
Kartonnage. Gullers Förlag 2007. 320 sid. 278 x 245 x 35 mm Vikt 1.9 kg. Förskottsbetalning. Fint skick Detta nya praktverk innehåller de båda två reseberättelserna från Dalarna och Västmanland: "Dalaresan" jämte "Resor till .. läs mer
Gustaf Schröder-sällskapet. Dalaförlaget 1992. Förlagsband. 8:o. 203 sidor. Boken är nr 2 i Gustaf Schröder-Sällskapets nya skriftserie. Förord av Per-Olof Lönnroth, Gustaf Schröder-Sällskapet. Illustrerad. Porto tillkommer med.. läs mer
Opal. 1 uppl. 1998. Inbunden. Nyskick. En berättelse om en ostindiefarare.
Alla terränger, Alla säsonger. Illustrationer av Alf Lannerbäck. W&W 2001. Tredje tryckningen. Förlagsband. 8:o. 152 sidor. Porto tillkommer med 39 kr.
2000. Förlagets dek.laminatband. illustr. Nära nyskick.
Wahlström & Widstrand. 1958. 184 s. Häftad. Gott skick.
1971. 106 s. Förlagets dek.halvklotband. illustr. Mycket gott skick.
Bonniers. 1 uppl. 1978. Inbunden. Mycket gott skick.
Bokförlaget DN. 1999. 178 s. Häftad. Mycket gott skick.
Nagtur och Kultur. 1 uppl. 2004. Inbunden. Nyskick. "En kyss säger mer än tusen ord...".
Forum. 1991. Kartonnage. Mycket gott skick. L.
Studentlitteratur. 1981. 199 s. Häftad. Nära nyskick. Problem i äldre historia.
Opal. 1 uppl. 1995. Inbunden. Nyskick. Illustrationer av Sven Nordqvist.
litteraturfrämjandet. 1979. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. L.
Bonniers. Första sv uppl. 1995. 323 s. Inbunden. 22x15,5cm. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Översättning av Per Holmer.
En bok för alla. 1990. Inbunden. Nyskick.
Wahlström & Widstrand. 1977. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. Något sned L.
Phaidon Press. 2007. 272 s. Inbunden med halvhårda pärmar (Ett slags mellanting mellan häftad och inbunden). Gott skick. "Gothic & Lolita" charts the current trend of Gothic street fashion that has swept Japan over the last deca.. läs mer
Norstedt. 1982. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. L.
Arkitektur förlag. 1 uppl. 2000. 562 s. Häftad. 1300 gram. Nyskick. Akademisk avhandling. läs mer
Waqhlström & Widstrand. 1988. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. L.
Alfabeta. 1 uppl. 1992. Inbunden. Nära nyskick. Alla tre Jullanböckerna i en volym.
Bra Böcker. 1988. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. L.
Hyfsat skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. Häftet är nött och vikningr samt en del antecknat i häftet..
Bonnier. 1989. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas. L.
Bra Böcker. 1985. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. L.
