Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Rabén & Sjögren. 1976. opaginerad s. Inbunden. Biblioteksband. Gott skick. Utgallrad biblioteksbok.
RB Promotion 1990. 506+112 sid. Fantasirik och färgglad främre pärm. Rikt illustrerad! Fint skick (oläst)! Dedikation på smutstitelblad: "Till vännen Gustav A. från Ricky Bruch. Trevlig läsning!" Gustav Andersson var länspolismä.. läs mer
Walt Disney. 2001. 319 s. Häftad. Gott skick. läs mer
Albert Bonnier Förlag. 2012. 518 s. Inbunden. 22x14,5cm. 633 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Frakt 44 kr samt 12 kr för storlek över 3 cm.
Forum. 1956. 194 + 200 s. Inbunden. 19x12,5cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Översättning av E. Weer.
Biblioteca Universale Rizzoli. 2000. 333 s. Häftad. Gott skick. läs mer
Moderna museet 2011, häftad 271 sid, format 28 x 22 cm, vikt 1,3 kg, rikt illustrerad, mkt gott skick
Eget förl inbunden, 23 sid, illustrerad, nyskick
Allhems . 1961. 177 s. Inbunden. Klotband. Gott skick.
Forum förl 2004, inb med skyddsomslag, 251 sid, mkt gott skick
Gebers. 1972. 48 s. Inbunden. Biblioteksband. Gott skick. Utgallrad biblioteksbok.
Ordfront förlag. 2006. 208 (1) s. Pocket. Mycket gott skick. Porto 24 kronor.
Norstedts förl 2003, inb med skyddsomslag, 206sid, nyskick
Ballantine Books. 2009. 308 s. Pocket. Nyskick. Porto 24 kronor.
Forum förl 1999, inb med skyddsomslag, 109 sid, nyskick
Månpocket 2005, 232 sid, mkt gott skick
AWE/Gebers förl 376 sid, pocket, namnteckning, lätta bruksspår men hel och ren
Bonniers 1999, inb med skyddsomslag, 110 sid, nyskick
Arkitektur förlag/Liber 1985. 278 sidor, inbunden med skyddsomslag. Gott skick, rikt illustrerad med kartor och fotografier.
Tidens förl 1995, inb med skyddsomslag, 208 sid, nyskick
Bilda förlag 2006. 256 sidor, inbunden i gott skick. Illustrerad. Boken beskriver utöver huvudstäderna även ländernas historia, språk, religion, kultur, politik och geografi.
Akademiförlaget, Göteborg. 1:a uppl., 1:a tryckningen (SE) uppl. 1986. 157 s. Inbunden. dekorerat pappband. 21,4x13,8x1,3cm. 300 gram. Något blekt rygg, i övrigt i nyskick.
Publications International 2002. 416 pages, hardcover with dustcover. Very good condition, richly illustrated with photos and paintings by Mitch Frumkin. En riktig lyxbok för den som gillar fenor och krom. Överdådigt illustrerad.. läs mer
Wahlström & Widstrand. 1986. 308 s. Inbunden. Gott skick.
Historiska Media. 2005. 160 s. Inbunden. Kartonnage. 22x14cm. 275 gram. Nära nyskick. (34).
Historiska media. 2006. 138 s. Inbunden. Kartonnage. 22x14cm. 262 gram. Nära nyskick. (34).
11:e helt omarbetade uppl. 1974. 352 s. Förlagets dek.pappband. Nära nyskick.
Bokförlaget Korpen. 1992. 335 s. Pocket. 20x13cm. 288 gram. Nära nyskick. (1).
Bonniers. 1986. 123 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
1990. 64 s. Förlagets dek.laminatband. illustr. Eva Eriksson. Nära nyskick.
