Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Rabén Prisma, 1996. Inbunden, laminerat pappband. 238 sid. Rikt illustrerad med foton och teckningar i färg och s/v. Stort format 29*26,5 cm. I fint skick. Portovikt 1,4 kg.
Det som ingår är 3 pocketar av B Lindgren därav 2 fr en bok f alla. Alla 3 är i mkt gott skick och de kostar endast 22 kr att skicka med posten, emballage bjuder jag på.
T Fischer & Co. 1994. 274 s. Inbunden. Mycket gott skick. Fotoill.
BonnierCarlsén. 1 uppl. 2010. 45 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Norstedts. 2010. 304 s. Inbunden. 535 gram. Bok och omslag i finaste nyskick. Boken är en skildring av Putins Ryssland, från den siste Sovjetledaren Michail Gorbatjovs till att Putin kom till makten. Hur kunde den ganska osynlig.. läs mer
Bonniers. 1985. 374 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Natur och Kultur, 1995. Nyskick. Laminerat pappband, 192 sidor. En både underållande bok, med glimten i ögat, och på köpet en hel del kunskap om den västerländska tanketraditionen. Mycket rikt illustrerad med bilder/teckningar a.. läs mer
Månpocket i gott skick. (sc4y) Pocket, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande. Skicket är gott .. läs mer
Bra Böcker. 2002. 663 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 1084 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Gulnat boksnitt, för övrigt i nyskick. I "Ryttare i brons" berättas en tragisk .. läs mer
Forum. 1988. 191 s. Häftad. Mycket gott skick. Fotoill.
SVENSKA SPORTFÖRLAGET. 244 s. Inbunden. HALVKLOTBAND MED GULDTRYCK PÅ RYGGEN. 940 gram. Gott skick. SISTA SIDAN TRASIG.
En bok f alla i hyfsat skick. (sc4y) Pocket, kostar 11 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande. Skicket är.. läs mer
Åhlén & Åkerlunds Förlags AB. 1920. 383 s. Häftad. 19x12,5cm. Gott skick. Ägarnumrering pärms framsida högst upp. Gulnad och solblekt på pärmrygg. Ryggen har också en stämpel.
Alfabeta. 2 uppl. 2008. Inbunden. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Gott skick. Diverse nummer av tidskriften Lambda Nordica säljes till paketpris: 3-4/1996; 2-3/2000; 1-2/2001; 1,2,3-4/2002; 1-2/2003; 10/2004-2005. ISSN 1100-2573.
Mycket sliten utrangerad biblioteksbok (pocket) fr en bok f alla. Alla sidor finns med o den går att läsa. (sc4y) Pocket, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som vari.. läs mer
Bonniers. 1987. 310 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Fotoill.
En bok för alla. 2006. Inbunden. Kartonnage laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Natur och Kultur. 1974. 175 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Saxon & Lindströms. 1937. 224 s. Inbunden. Hyfsat skick. OBS:GRATIS OCH BRA EMBALLAGE!Porto postens A taxa,fläckar och veck på omslag,,stött på kanterna.
Cooper Square Press. 1999. 280 s. Häftad. 22,5x15x1,4cm. 380 gram. Gott skick. Anmärkning: Liten gul fläck på främre bladens insidor.
Gott skick. Diverse nummer av Kvinnovetenskaplig tidskrift säljes till paketpris: 1,2,3,4/1999; 1,2,3,4/2000; 1,2/2001; 1,2-3/2002. ISSN 0348-8365. läs mer
Jove Books pocket i gott skick, den är på engelska. (sc4y) Pocket, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok elle.. läs mer
Natur och Kultur. 1973. 172 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
RABÉN & SJÖGREN. 1981. 109 s. Inbunden. 828 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser.. läs mer
Inbunden 8:o, förlagets rikt dekorerat klotband i mycket fint skick, nästan nyskick. P.A. Norstedt & Söner, Stockholm 1895. (4)+183 sidor. Porto 500 gram. läs mer
Bonniers. 1 uppl. Originalupplagan. 1963. 515+499 s. Inbunden. Halvfranska band med röd skinnrygg och röda pärmhörn och övre guldsnitt. Trådbundna. Med skyddsomslag. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. Mycket fina exe.. läs mer
Gott skick. Diverse nummer av Kvinnovetenskaplig tidskrift säljes till paketpris: 1,3,4/1994; 2-3,4/1995; 2,3-4/1996; 1,2,3-4/1997; 1,2,3-4/1998. ISSN 0348-8365. läs mer
Penguin pocket i mkt gott skick. Den är på engelska. (sc4y) Pocket, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok ell.. läs mer
En bok för alla. 1 uppl. 2002. Inbunden. Kartonnage laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
