Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Apress. andra uppl. 2008. 668 s. Häftad. 1130 gram. Mycket gott skick.
Bra Böcker. 1988. 216 s. Inbunden. 28x24cm. 1360 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Hales Wilburg London. 1976. Inbunden. Gott skick. Reprinted 1976.Catalogues nr 20-130,illustrerad.
Century, London. 1st UK edition, 1st printing (GB) 1996. 401 s. Inbunden. 24,0x16,0x3,7cm. 720 gram. Bok och skyddsomslag i mycket gott skick.
Bonniers 1964. Förlagets svarta helkot. Sk.omslag, namnt. Skyddsomslaget nött/revor. Boken i gott skick*
Albert Bonniers förlag 1908. 6 böcker, komplett. 349 + 451 + 406 + 421 + 313 + 525 s. Inbunden. Inlaga i gott skick, pärmar något slitna och fläckar. 2240 gram. Illustrerad.
LT:s . 1986. 206 s. Inbunden. Dek orginalband. Nära nyskick.
Bra Mjuka Böcker. 1978. 159 s. Häftad. 29x23cm. 740 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Aguilar. 1953. Inbunden. Mycket gott skick. Spansk bok..
LT:s . 1987. 317 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Semicv. 1996. 190 s. Inbunden. 28x20cm. 830 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Albert Bonniers Förlag. 1905. Inbunden. Mycket gott skick.
SKDB 1965, häftad, 183 s. läs mer
Björck & Börjesson 1933 Inb. Gott skick
PAN pocket nyskick tr 2000. Ett fall för kommissarie Morse.
LT:s . 1978. 357 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Studentlitteratur 1998 Hft. 508s. Mkt. gott skick*
Bra Böcker. 1975. 341 s. Inbunden. 29x21cm. 1300 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
1992. 40 s. Häftad. 26x21cm. 105 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. läs mer
Söderström & C:o Förlagsaktiebolag 1954, häftad, 231 s. Delvis osprättad, läsveck på ryggen
Tidens. 1955. 63 s. Häftad. Nära nyskick. Lång kommentar av PEW där han konstaterar att denna kommentar "på ett 50-tal ställen skiljer sig från den till översättningen fogade texten". Utgiven i 99 ex. Signerad av PEW. Ovanlig!.
Bonniers 1991 inb. Sk-omsl, namnteckn Mkt bra skick 685gr I en katt- och råttalek kastas Jason Bourne in, vid det bisarra mordet på ett nöjesfält. Carlos, alias Schakalen är tillbaka, den omänsklige. Endast JB vet vem han är.(ex.. läs mer
Appelbergs . 1952. 330 s. Häftad. 23x16cm. 585 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
SAP 1947 trådh 212s spår av understr blyerts några sidor i övr mkt fint ex läs mer
Studentlitteratur 2009 Sjätte upplagan. Paperback 368s. Gott skick* läs mer
Atlantis 2001. Inbunden med skyddsomslag 441 sid. I nyskick, oläst läs mer
Tiden, inb, fjärde upplagan, 80 s.
Portrait. 2006. Häftad. Nära nyskick.
Replik. 1996. 284 s. Inbunden. 24x16cm. 610 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
mkt uppskattad krigsskildrare. 2 pockets till porto 33. ISBN saknas. Mkt bra skick, Berghs pocket 1971-2.
