Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
DAFA. 1970. Svartvita bilder och teckningar. 5 s. Häftad. 30x21cm. Mycket gott skick.
Forsmarks Kraftgrupp AB. 1987. 288 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Porto 39 kr.
Bonniers. 1969. Dek. pappband. Den ena inb. i förlagets dek. pappband. Rikligt illustrerad. Receptsamlingen i spiralband. Skrapmärken å baksidan av boken, annars mkt bra skick.. läs mer
Föreningen Gamla Trelleborg. 2000. 96 s. Inbunden. 25x17cm. 425 gram. Mycket gott skick. Många vykort. läs mer
Bakhåll 2001. Utgallrad biblioteksbok i mycket fint skick, inplastad. 189 sidor. Under byggandet av den kinesiska muren innehåller samtliga texter ur Kafkas litterära kvarlåtenskap skrivna 1916?-1919 med undantag för dagböckerna.. läs mer
Tryckt 1944, klamrad, utan sidnumrering, främre pärmen ojämnt blekt läs mer
Årets Bil & MCsport / Sportförlaget. 1998. 207 s. Inbunden. 23x16cm. 620 gram. Nära nyskick. Skyddsomslaget har en liten tejplagad reva(c.1cm) uppe vid bakre pärmen i övrigt nära nyskick [Hylla:Idrott].
Bonniers. 1979. 163 s. Inbunden, Sskyddsomslag 22,5x17,5cm. 520 gram. Liten reva på skyddsomlag. Mycket gott skick. läs mer
Sv militärhistorisk bibliotek 2007,240 sid inb omslag,nära nyskick
Bonniers 1963. inb.med omslag. 301s. ill. gott skick
Wahlström & Widstrand. 1985. Inbunden bok i mycket fint skick. Skyddsomslaget med ett fint lagat riss samt lite nött upptill o nertill men som helhet fint skick. 223 sidor.
Julius Püttmann Verlagsbuchhandlung Stuttgart 1924, klamrad, 32 s. Namnteckning på framsidan, omslagen ojämnt blekta läs mer
Spring Books London 1964. inb.med omslag. 174s.+foton. ill. av Edgar Holloway. gott skick läs mer
Bonniers 1968. inb.med omslag. 123s. gott skick
Carlsson bokförlag : 1989, 367 sid inb.Fint ex.
Bonniers 1961, inb, 191 s. Lite sned i ryggen
Munderucu Publishers. Copyright 2006. 315 s. Häftad. 15x15cm. 560 gram. Nära nyskick. Språk/languages:English,Espanol,F rancais,Deutsch,Italiano. [Hylla:Konst].
SF/Emigrantinstitutet 1970. hft.
Nitroglycerin Aktiebolaget. 1959. 201 s. Inbunden. Mycket gott skick. läs mer
Slutrapport från ett projektområde / Final report from a group of projects 1987, häftad, 196 s. Stämpel på titelsidan, tillskrift på främre pärmen "Bc" läs mer
Trevi. 1989. Hårda pärmar och boken är i välbevarat skick. Ett litet riss vid kanten av bokpärmsryggen fram upptill. 174 sidor.
Norrköpings tidningars AB 1947. inb. linneband. 75s. ill. tryckt i 500 ex.
Forum 1974. inb.med omslag. gott skick
Prisma. 1986. 240 s. Inbunden. 21,5x14cm. 475 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
A. V. Carlssons Bokförlagsaktiebolag 1912, klamrad, 40 s. Litet veck nere i högra hörnet på främre omslaget
Föreningen Gamla Trelleborg. 2004. 224 s. Inbunden. 25x18cm. 660 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Bernces 1963. inb.med omslag. gott skick läs mer
Wahlström & Widstrand. 1993. Inbunden bok i mycket fint skick. 170 sidor.
AWE/Gebers 1980. inb. 327s.
Albert Bonniers. 1989. 404 s. Inbunden. 20x13,8cm. 600 gram. Mycket gott skick. Inte långt från nära nyskick. Bilden ger inte boken rättvisa. Guldtext svårt att scanna..
