Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
2005. Origbd,skyddsomslag. 358s. Välbevarat ex
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i mycket fint skick. Förlag: Natur & Kultur Upplaga: 1 Utgivningsdatum: 2004-01-14 (Historia & Arkeologi ¤2 ISBN: 912734892X) Beskrivning :==>> Här skildras de första bönderna o.. läs mer
Bokförlaget Arena. första uppl. 2000. 216 s. Inbunden. 23,5x19,5cm. 822 gram. Omslaget med nagg, fläckar och prislappsmärke. Inlagan i mycket gott skick. Olle Anderson är en av våra mest framgångsrika formgivare med en mångårig .. läs mer
LEOPARD FÖRLAG. Första uppl. 2008. 581 s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Stockholms sparbank. 1:a uppl. 1948. ca 100 s. Inbunden. Mycket vackert liggande hellinneband med sirligt tryck på framsida. Nära nyskick. Stockholm, Stockholm på 1800-talet, Gustaf Adolphs torg, Djurgårdsvarvet från Kastellholm.. läs mer
Natur & Kultur. 5:e tryckningen uppl. 2002. 215 s. Inbunden. Ett blad något skadat nedtill (sid 203-204). Märke efter prislapp på bakre pärmens insida. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Vem hinner egentligen njuta av .. läs mer
Boken är i mycket fint skick. Upplaga: 1 Utgivningsdatum: 2000-11-01 Omfång: 414 sidor Bandtyp: Inbunden Bok x 233 mm Ryggbredd: (Ekonomi & Näringsliv ISBN: 9188595706) Beskrivning :==>> I boken Strategier för att tjä.. läs mer
Arkiv Förlag. Lund, 1987. Häftad. Läsveck på ryggen. 364 s. läs mer
Leopard. Första uppl. 2004. 300 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Omslaget något naggat.
Boken är i mycket fint skick. Boken är i stort format ca: A4. Rikt ill. Häftad bok. 2009. Stockholm. Kartago. (Konst & Arkitektur ISBN: 9789186003) Beskrivning :==>> Konstnärer Sverige 1900-talet sekelskiftet 2000 brev. .. läs mer
Bonniers. 1976. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
Bokförlaget Korpen. Göteborg, 1996. Häftad. Lätt veckad i nedre högra hörnet på de fyra första bladen. 256 s.
Den nya ämnesplanen i geografi innebär nya utmaningar för undervisningen. Läromedlet Geografi, mer känt som Östmans Geografi, ger dina elever en god grund att stå på. Böckerna är uppdaterade och anpassade till de nya ämnesplaner.. läs mer
Rabén & Sjögrens Guldböcker. 2002. 97 s. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 16 - Plan 1. läs mer
Viktoriansk "medicin" reklam. Printed by J. Bale, London 1864. Inbunden liten 8:o, mått: 16,3x10,5 cm. Förlagets dekorerade lila klotband med tre förgyllda snitt. Pärmarna är delvis blekta, för övrigt i fint skick. Inlagan i myc.. läs mer
Thomas Nelson. 2002. Pocket. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Rabén & Sjögrens Guldböcker. 2002. 112 s. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 16 - Plan 1. läs mer
Pedagogförlaget. 2004. Inbunden. Nära nyskick.
Presse de la Cité. 1951. Häftad. Gott skick.
Forum. 1983. 250 s. Pocket. Gott skick. >> Hadrianus var en motsatsernas man, snar till vrede men öm i kärlek, framstående fältherre men också konstälskare och skald. Som kejsare i Rom 117-138 ledde han sitt mäktiga imperium, gr.. läs mer
Albert Bonniers Förlag. 2005. 423 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Hylla 16 - Plan 1.
Gallimard. 1946. Häftad. Hyfsat skick.
BONNIERS. Första uppl. 1978. 177 s. Inbunden. Klotband. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Ryggen något sned.
Liber. 2009. 24,5x18cm. 773 gram. Nyskick. Skyddsomslag saknas. I denna nya och helt omarbetade upplaga av Utvecklingspsykologi redovisas aktuell teori och forskning inom modern utvecklingsteori. .
Wahlström & Widstrand. 2011. 236 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Har tillhört bibliotek. Hylla 16 - Plan 1.
IWS. 34 s. Klammerhäftad. 21x20cm. 100 gram. Gott skick.
Bonniers . 1984. 237 s. Inbunden. Förlagets röda klotband. Skyddsomslag: Tom Adams. 22x14,5cm. 446 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Originalets titel: THE MIRROR CRACK'D FROM SIDE TO SIDE. Översät.. läs mer
Wahlström & Widstrand. Första uppl. 1978. 282 s. Inbunden. Klotband. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Ryggen något sned.
Damm förlag. 2005. 206 s. Pocket. Nära nyskick. läs mer
Albert Bonniers förlag. 1962. 128 s. Inbunden. Hyfsat skick. >> är en mycket spännande bok. Än en gång visar författaren Karl-Aage Schwartzkopf vilken särklassig äventyrsskildrare han är och trots att historien är en bister verk.. läs mer
