Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Studentlitteratur 2009 Sjätte upplagan. Paperback 368s. Gott skick* läs mer
Atlantis 2001. Inbunden med skyddsomslag 441 sid. I nyskick, oläst läs mer
Tiden, inb, fjärde upplagan, 80 s.
Portrait. 2006. Häftad. Nära nyskick.
Replik. 1996. 284 s. Inbunden. 24x16cm. 610 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
mkt uppskattad krigsskildrare. 2 pockets till porto 33. ISBN saknas. Mkt bra skick, Berghs pocket 1971-2.
Gyldendalske Boghandel/Nordisk Forlag. 1938-1940. 375+304+388 s. halvfranska band,marmorerade snitt. 31x22cm. 6400 gram. Mycket gott skick. rikt illustrerade. läs mer
W&W. 1999. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. läs mer
Norsteds. 2010. 424 s. Inbunden. 24x16cm. 725 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Lind&Co 2006. Kartonnerad, sk.omslag, mkt. gott skick*
Harper Collins. 2000. Häftad. Mycket gott skick.
EFS Förlag 1913, inb, 215 s. Bruna fläckar på försättsblad + titelsidan. Fläckiga pärmar
1968. 152 s. Häftad. Gott skick. Titelbladet saknas. läs mer
NoirdJem. 1991. 104 s. Inbunden. 25x17cm. 425 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Gidlunds 2003 limh 290s ill personreg mkt fint ex
Naturvårdsverket, tr. Sthlm 1988, 48 sid. kl.hft, sv/v-ill., 21x15 cm, namnteckning, f.ö. mycket gott skick. 75 gram Uppsatser om älg, rådjur, hare, myskoxe, m.fl.
Alfabeta 2003 Inb. 127s. Mkt. gott skick* läs mer
Bonniers förlag 1923, tredje upplagan, häftad, 62 s. Tillskrift på eftersättsbladet
W&W. 1990. 427 s. Inbunden. dekorerat pappband. Nära nyskick. Inledning och översättning av Frans G Bengtsson.Teckningar av Stig Åsberg.
1972. 112 s. Häftad. Nära nyskick. Ovanlig.
ICA bokförlag . 1984. 63 s. Inbunden. Dekorerat pappband. Nära nyskick.
Cappelen 2000 Inb.80s. Namnt. i övrigt mkt. gott skick* läs mer
Mohlin & Sorgednfrei. 2012. 317 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
Carl Kjellin & C:o 1875, häftad, 99 s. Markeringar, ryggen nött
Medströms bokförlag. 2007. 252 s. Inbunden. dekorerat pappband. 23x22cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Numrerad upplaga nr 7044/9999.Mycket rikt illustrerad i svartvitt och färg.
Micksäter förlag. 2. uppl . uppl. 1985. 105 s. Brunt klotband. 20x22cm. 400 gram. Tillskrift, i nyskick. läs mer
Federativ. 1:a uppl. 1939. 368 s. Inbunden. Bundna i en mkt fin volym med alla omslag. Mycket gott skick. Diskret namnteckning och noterat "Vinst i Konsum-boklotteri".
ICA bokförlag . 1979. 77 s. Inbunden. Kartonnage. Nära nyskick. Namnetikett på pärmens insida.
W&W. 2001. 144 s. Inbunden. dekorerat pappband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Mycket rikt illustrerad i färg med foton av skolplanscher.
Avon fantasy 1989 pocket eng text fint skick
