Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
PROBUS 1996. Illustrerat, laminerat pappband. 221+1 sidor. Nära nyskick. läs mer
Columbi publishing. 2012. Inbunden. Nyskick. PORTO 36 kr. Feberflickan är en skildring av en familj i sönderfall, både bildligt och bokstavligt. Det handlar om vad som finns kvar när alla gränser passerats. Det är en tragedi, en.. läs mer
Bra Böcker . 1988. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. L.
Bonnirs barnbibliotek. 1997. 128 s. Kartongerad med hårda pärmar. Tillönskan på fsb. Annar mycket gott oskadat skick. Fraktkostnad maj 2013: 24 kr inom Sverige.
Bra Böcker. 1985. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. L.
Utg.av Nationalmuseum. Utställningskatalog 504 uppl. 1988. 78 s. Inbunden. Helklotband,tecknad dekoration på främre pärmen. 21,5x21,5cm. 400 gram. Gott skick. Slösande rikt illustrerad,delvis i färgåtergivning. läs mer
Bra Böcker. 1987. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. L.
Vår bok. 1987. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. Namnad.l.
Helsingfors 1977. Häftad, 279 sidor + utvikbar karta. Namn, märke efter prislapp. Gott skick. läs mer
FIB;s lyrikklubb. Ingående i serien "Lyrikklubbens bibliotek" nr.77 Bibliofilupplaga om 1.000 ex,detta nr.256 uppl. 1962. 103 s. Inbunden. Förlagets halvklotband. 25x18cm. 520 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott s.. läs mer
¨Samuel Rosenbaum är en av de styvaste advokaterna i Sverige¨ Bra Deckare. 1982. 233 s. Inbunden. Rött klotband. 20,5x13,2cm. ca 380 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Porto 30 kr. Tryckt i Ungern 1982. Bo.. läs mer
Klotryggband. Tjäder & Tjäder AB 2004. 176 sid. Signerad av båda. Foto. Fint skick.
Utg.av Stockholms Stadsmuseum. Utställningskatalog till 150-årsminnet av Bellams död år 1795 uppl. 1945. 64 s.+12 svartvita fotobildsidor +10 annonssidor s. Limhäftad. 18,5x11,5cm. 100 gram. Gott skick. Kapitelrubriker = "Söderp.. läs mer
Författarna 1999. Illustrerat pappband i tvärformat. 109 sidor. Mycket gott skick.
Gulddekorerat rött konstläderb. Tryckt år 1982. 247 sid. Rikligt illustrerad. Några få tumavtryck kan finnas. Fint skick. Förskottsbetalning.
Svenska Numismatiska Föreningen 1992. Guldpräglat klotband med skyddsomslag. 382 sidor. Texter på tyska, engelska och franska. Mycket gott skick.
New translations of three essential texts of T'ai Chi Ch'uan with commentary and practical instruction by Waysun Liao. Shambhala 1990. Softcover, x (1) + 210 pp. Illustrated by the author. Some underlines with pencil, otherwis.. läs mer
Utg.av Galerie Blanche. Katalog nr.130 uppl. 1961. 26 s. Limhäftad. 18,5x13cm. 60 gram. Mycket gott skick. Illustrerad med 7 svartvita fotobilder.Katalogen omfattar bl.a.konstnärerna Birgit Broms,Sven X:et Erixon,Öyvind Fahlströ.. läs mer
Tidens förlag 1993. Inbunden med skyddsomslag. Mycket gott skick.
Norstedts. 2001. 341 s. Pocket. Mycket gott skick.
SDCAB. 1:a svenska uppl. Stockholm 1976. 286 s. Inbunden. 30,5x23cm. 1560 gram. Mycket gott skick. Dekorerat guldfärgat förlagsband.Med sveriges guldmedaljör på 3000meter hinder Anders Gärderuds foto och autograf som första upps.. läs mer
LTs förlag 1981. Illustrerat, laminerat pappband. Nära nyskick. läs mer
Östlings Bokförlag Symposion. Stockholm/Stehag, 2009. Förlagets pappband med skyddsomslag. Illustrerad i färg. 160 s. läs mer
W&W. 2007. 167 s. Inbunden. Plastat omslag. Nära nyskick. något snedläst. Handlar om Danmark under den tyska ocupationen.
Inb. med omslag. Rest. av gammal prislapp. Parragon 2009. 234 sid. Gott skick läs mer
Rabén & Sjögren 1993. Illustrerat, laminerat pappband. Nära nyskick
Brombergs. Stockholm, 2012. Förlagets pappband med skyddsomslag. 416 s.
Norstedts. Utgiven som hälsning från förlaget till dess närstående personer uppl. 1957. 56 s. Trådhäftad.Ouppskuren. 21,5x12,5cm. 100 gram. Mycket gott skick.
STF. 1995/-96/-97/-99. 217+217+217+217 s. Inbunden. Klotband med inbundet omslag. Nyskick. Rikt illustrerade. läs mer
B. Wahlströms Bokförlag, 2009. Pappband. 530 sidor, ca 22 x 14 cm. Gott skick. Lagerplats: 320 C
