Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
FORUM. 1977. 208 s. Inbunden. 1206 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Karusell. 1 uppl. 1996. 263 s. Inbunden. Förlagskartonnage. Nyskick.
FORUM. 1992. 192 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 1015 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Tiden. 2001. 508 s. Inbunden. Gott skick.
Bra Böcker. 1977. 262 s. Häftad. Nära nyskick. diskret veck omslag, illustrerad. läs mer
prisma. 2007. 163 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 664 gram. Mycket gott skick. Glöm inte att titta på mina övriga annonser..
Tiden. 2002. 427 s. Inbunden. Gott skick.
Bra Böcker. 1968. 251 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. läs mer
BonnierCarlsen. 2010. 139 s. Inbunden. Gott skick.
Prisma. 2004. 240 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyggligt skick.
BonnierCarlsen. 2007. 42 s. Inbunden. Förlagskartonnage. Nära nyskick. Diskret veck 1 sidan.
Rabén&Sjögren. 1971. 45 s. Inbunden. Förlagskartonnage. Mycket gott skick. omslag något slitet, någon mindre fläck.
ICA Bokförlag. 1994. 175 s. Inbunden. Gott skick. Liten namnetikett i första uppslaget. läs mer
EFS. 1990. ca22 s. Inbunden. Förlagskartonnage. Gott skick. Gallrat bibl.ex.
Bonniers. 1999. 334 s. Inbunden. Förlagskartonnage. Nära nyskick. något snedläst, har filmats.
Bra Böcker. 2005. 691 s. Inbunden. Kartonnage,,några svaga fläckar på snitten finnes. 23,5x16,5x6cm. 995 gram. Nära nyskick. Porto 5(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Rabén & Sjögren. 2009. 148 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Richters. 1992. 24 s. Inbunden. 21,5x20,5cm. 220 gram. Mycket gott skick. Porto 22 kronor B-post inom Sverige.
Richters. 1995. 23 s. 24x20cm. 262 gram. Mycket gott skick. Porto 33 kronor B-post inom Sverige.
Wiken. 1991. 160 s. Inbunden. 21,5x21cm. 600 gram. Mycket gott skick. Porto 39 kronor B-post inom Sverige.
Birger Sjöbergs samlade visor i ord och ton av författaren. Birger Sjöberg-Sällskapet - Niloe Klassikerförlaget. 1991. 337 s. Inbunden. 23,5x16cm. 690 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Porto 39 kronor B.. läs mer
Sextionio visor och en dikt i urval av Sven-Bertil Taube. 1994. 347 s. Inbunden. 23x18cm. 790 gram. Nära nyskick. Med en liten anteckning på försättsbladet. Porto 39 kronor B-post inom Sverige .
Pan. 2001. 584 s. Pocket. 18x11cm. 291 gram. Gott skick. Namnteckning på försättsbladet. Bruksslitna pärmar. Porto 33 kronor B-post inom Sverige.
Vinnare av Augustpriset 2002. Månpocket. 2004. 341 s. Pocket. 18x11cm. 190 gram. Mycket gott skick. Oläst. Med namnetikett på försättsbladet. Porto 22 kronor B-post inom Sverige.
Forum 1983. 123 sidor. Skinnimiterat förlagsband, Färgbilder. Nyskick. (20)
Tidens Förlag. 1981. 310 s. Kartonnerad. Mycket gott skick. Tidens Cykelbok är den första fylliga cykelhandboken på svenska sedan Östbergs Hjulsport på 1800-talet. Både ägare av standardcyklar och ambitiösa motionärer med tioväx.. läs mer
Vingförlaget. 1960. 216 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. En liten reva i skyddsomslaget lagat med tejp, för övrigt i mycket fint skick. Roland Svensson berättar i denna bok om märkliga dramatiska .. läs mer
Natur & Kultur 2003. 204 sidor. Inbunden med skyddsomslag. Nyskick. (20)
ICA Bokförlag 1998. 104 sidor. Inbunden kartonnage. Illustrerad med färgbilder. Nyskick. I Fisk & viltkokboken finns samlade recept som kunder till Melanders Fisk & vilt bett om att få nerskrivna. (20)
Gedins. 1997. 405 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. En liten reva i skyddsomslaget, för övrigt i fint skick. Varje natt träder vi in i en mytisk värld, ett mörkt urtidsrike fyllt av önskningar, tvivel, fa.. läs mer
