Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Cedco 1998. Opaginerad men 124 sidor. Stort format. Inbunden Kartonnage. Gott skick.
MånPocket. 2005. 494 s. Pocket. 264 gram. Gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Bra Klassiker. 1981. 353 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Njals saga är den längsta av de isländska släktsagorna och kanske den psykologiskt mest intressanta. Sagan som egentligen är tvåm b.. läs mer
ICA Bokförlag 2008. 406 sidor med många fina bilder. Betalning kuvert eller bankkonto. Rek. 65kr - ansvarar ej för något oförutsett orsakat av posten. Frakt 48kr.
Anthropos. Första sv uppl. 2000. 251 s. Häftad. 21x13,5cm. Nyskick. Omslag av Anders Bodebeck, Översättning av Kajsa Öberg Lindsten, efterord Gunnar D Hansson.
pirat. 2002. 391 s. Pocket. 202 gram. Mycket gott skick. Glöm inte att titta på mina övriga annonser..
Rabén & Sjögren förlag. Första uppl. 1960. 165 s. Inbunden. Förlagspappband. 17,5x10,5cm. 200 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Info:I essäform berättas här bl.a.om "Möte med Vilhelm Ekelund","Fröding i M.. läs mer
Bonnierpocket. 2012. 380 s. Pocket. 199 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
LIBER EKONOMI. 2000. 354 s. Inbunden. Dekorerat kartonnage. 659 gram. Nära nyskick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Inb. med skyddsomslag Almqvist & Wiksell 1956. 185 sidor, illustrerad. Helt ok skick men nött omslag. Betalning kuvert eller bankkonto. Rek. 65kr - ansvarar ej för något oförutsett orsakat av posten. Porto 36kr.
Bra Klassiker. 1983. 318 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. läs mer
LIBER EKONOMI. 2002. 246 s. Inbunden. Dekorerat kartonnage. 494 gram. Nära nyskick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Natur och Kultur. Första sv uppl. 1950. 143 s. Inbunden. 21x12,5cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Översatt av Bertil Malmberg.
Bonniers. Första uppl. 1986. 248 s. Inbunden. Förlagsband. 20,5x15,5cm. 550 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Info:Bl.a.om bibelstudier,Hasek,Joyce,Leopardi,Lucretius,Rilke,Swedenborg,m.m..
LIBER EKONOMI. 1999. 294 s. Inbunden. Dekorerat kartonnage. 554 gram. Nära nyskick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser.. läs mer
LIBER EKONOMI. 1999. 239 s. Inbunden. Dekorerat kartonnage. 479 gram. Nära nyskick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Bonniers. 2011. 185 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Sporadiskt med blyerts. Kbd.m.skyddsomsl. 1999.230s. läs mer
Bonniers 1999, inb 139 sid, mkt gott skick, nyskick
Ill. Privatbundet hkbd.Vackert exemplar. 1937. 502s.
Rabén o Sjögren förl 1978, inb med skyddsomslag, 67 sid, omslaget någon nagg eljest mkt gott skick
WAHLSTRÖMS JURYBÖCKER. 1975. 155 s. Inbunden. NYSKICK/NÄRA NYSKICK. 350 gram.
Atlantis. Första sv uppl. 1994. 476 s. Inbunden. 21,5x14cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Litet nagg i skyddsomslagets ena hörn. Översättning Jan Stolpe.
Kriminalroman. Pocket. Pan. 391 sidor. Tryckår: 2001. Bokhöjd: 17,5 cm. ISBN 91-7263-095-7.
Byggförlaget 2003, inb med klotrygg 161 sid, nyskick, rikt illustrerad
Ill. Kbd.m.skyddsomsl. 2001. 617s.
Tre böcker. 1989. 206 s. Häftad. 255 gram. Mycket gott skick. Porto 33:-. Den här boken bör absolut inte läsas av troende partifunktionärer. Den är inte heller lämplig för våra hundratusentals pärmbärare och pappersbärare inom d.. läs mer
Dalarnas museum , utst.katalog 2012, häftad ca 40 sid, rikt illustrerad, format 21 x 21 cm, mkt gott skick
Ill. i färg och svartvitt. Lit. 4:o. Kbd.m.skyddsomsl. 2001. 234s.
Deckare. Pocket. Bonnierpocket. 413 sidor. Tryckår: 2004. Bokhöjd: 17,5 cm. ISBN 91-0-010344-6.
