Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Berghs. 1975. Häftad. 443 gram. Mjuka pärmar. Osprättad. Normalskick för osprättat ex. Liten förlagsstämpel "Med hälsning från BERGHS FÖRLAG AB". En sann berättelse om "en äventyrlig odyssé över gränser och genom taggtrådsstängs.. läs mer
Bonnierpocket i mkt gott skick. (bi18by) Pocket, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande. Skicke.. läs mer
Printz pocket 2012 i mycket gott skick. (bi18by) Pocket, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande.. läs mer
Roman. Med förord av Jan Olof Olsson. Översättning: Birgit och Mårten Edlund. Bra Böcker. 1974. Inbunden. Rött linneband. 135(1) s. Bok i gott yttre skick. Ganska snedläst. Inlagan i fint skick. Skyddsomslag i ganska bra skick; .. läs mer
Prisma, 2002 Förlagsband med skyddsomslag, 144s. 29x24cm, 921g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9151840367. Beskrivning: Mat och näring är av avgörande betydelse för hälsan. Eftersom den mentala, känslomässig.. läs mer
Tidens klassiker pocket i mkt gott skick tryckt 1979. (bi18by) Pocket, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok .. läs mer
Bonnierpocket i mkt gott skick. (bi18by) Pocket, kostar 12 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande. Skicke.. läs mer
Pocketförlaget pocket i mkt gott skick. (bi18by) Pocket, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande.. läs mer
Semic pocket 1985 i mkt gott skick. (bi18by) Pocket, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande. S.. läs mer
Oxford University Press. 7 uppl. 2005. 665 s. Häftad. 4 cmx20 cmcm. Nyskick.
Igo-förl., 1940 Grönt skinnband, 510s. 33x27x4cm, 3454g. Rikt illustrerad. Nötta pärmar och rygg, för övrigt i gott skick, namnetikett. Numrerad upplaga. Innehåller bl.a. 1000-tals porträtt på namngivna rashundar. läs mer
Satirisk thriller. Bonniers. 1991. Inbunden. Blått pappband. 226(1) s. Bok i gott/mycket gott yttre skick. Någor utåtsvängda pärmar. Mycket fin inlaga. Skyddsomslag i gott skick. Frakt: 33 kr (maj-13).
Forum, 1992 Förlagsband med skyddsomslag, 206s. 28x21cm, 1137g. Rikt illustrerad. Liten kantnagg i skyddsomslaget, något kantstött rygghuvud, för övrigt i mycket gott skick. (Fraktkostnad 39kr, B-POST INRIKES, idag 2013-05-25,.. läs mer
Bantam Books. 2005. 463 s. Häftad. 23x16cm. 528 gram. Nära nyskick. Out of print in the United States for more than two decades, four early fantasy works by the award-winning author of "Light" are gathered for this omnibus editi.. läs mer
Richters. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. namnad (126).
Forum. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. (126).
Reader´s Digest AB 1995. Inbunden, 576 sidor, 231x214 mm, 2,9 kg. Nära nyskick.
Norstedts förlag. 1977. 278 (1) s. Inbunden. Klotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Inbunden. Nyskick.
Inbunden. Nyskick.
Kungl. Järnvägsstyrelsen, 1956, Skinnryggband, 663s. 27x20x4cm, 2051g. Rikt illustrerad. Gott skick, något nött rygg. (Fraktkostnad 75kr, SCHENKERPAKET INRIKES, idag 2013-05-25, reservation för Schenkers framtida prisförändrin.. läs mer
Häftad. Mycket gott skick.
Natur och Kultur/LTs Förlag 2001. Inbunden, kartonnage, 192 sidor, 197x254 mm. 500 gram. Nyskick. Över 100 recept på spännande vegetarisk mat som tar högst en halvtimme att tillaga. Inspirationen har bl a hämtats från Marocko, A.. läs mer
Gedins förlag. 1990. 245 (2) s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. namnteckning i blyerts på försättsbladet.
RABÉN & SJÖGREN. 1989. 328 s. Inbunden. 636 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Samfraktar så titta gärna på mina övriga annonser..
Häftad. Gott skick. veck på pärm.
Stockholm, 1931 2 volymer, 808+795s. 27x20cm, 4509g. (Fraktkostnad 90kr, SCHENKERPAKET INRIKES, idag 2013-05-25, reservation för Schenkers framtida prisförändringar). Rikt illustrerade. Mycket gott skick. läs mer
FORUM. 2006. 256 s. Inbunden. 506 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Samfraktar så titta gärna på mina övriga annonser..
Fortbildning AB/Tidningen äldreomsorgen 2008. Inbunden, kartonnage, 207 sidor, 625 gram. Nära nyskick, med en dedikation från en av författarna. En ny bok av författarna till den mycket uppmärksammande boken Antonovsky inte Masl.. läs mer
Häftad. Nyskick.
