Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Bonniers. Första uppl. 1953. 204 s. Häftad. 19,7x12,7cm. 265 gram. Hyfsat skick.
Wahlström & Widstrand. 1997. 245 s. Kartonnerad. Mycket gott skick. Namnteckning. Hylla 15 - Plan 1.
Norstedts. 2012. 297 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Rim & Reson 1994 Inb. 61s. Mkt. gott skick*
B. Wahlströms Pocket. 2004. 252 s. Pocket. Mycket gott skick. Hylla 15 - Plan 1.
Ordfront. 2008. 354 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
304 sidor, inbunden med skyddsomslag, Livets Ords Förlag 2010, gott/mycket gott skick
Quality Chess. andra uppl. 2006. 332 s. Häftad. 24x17cm. 519 gram. Nära nyskick. English text. "In this ambitious work grandmaster and Romanian International Mihail Marin examines and explains the contribution from the chess leg.. läs mer
Karneval förlag. 2010 uppl. 2010. 79 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Wahlström & Widstrand. 1996. 121 s. Pocket. Hyfsat skick.
Ordalaget 2010 Inb. 94s. Sk.omslag, Illustrerad, mkt. gott skick*
Bonniers. Första uppl. 1952. 183 s. Häftad. 19,7x12,7cm. 227 gram. Hyfsat skick. Omslag av Olle Eksell.
210 sidor, inbunden med skyddsomslag, Forum 1999, gott/mycket gott skick
W&W. 2006. Inbunden. Mycket gott skick.
135 sidor, inbunden med skyddsomslag, Spektra 1990, rikt illustrerad, gott/mycket gott skick läs mer
Albert Bonniers. 2012. 275 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Brutus Östlings bokf Symposion. 2004. 123 s. Häftad. 230 gram. Nyskick. läs mer
276 sidor, inbunden med skyddsomslag, Bonniers 2008, gott/mycket gott skick, porto 33 SEK
Galago. 2010 uppl. 186 s. Häftad. Gott skick.
363 sidor, inbunden med skyddsomslag, Norstedts 2013, gott/mycket gott skick, porto 33 SEK
Gleerups. 1953. 296 s. Inbunden. Gott skick.
häftad 516 sidor, alhambra 2011, mkt bra skick
Månpocket. 1997. 219 s. Pocket. Gott skick. Tidigare ägares namn på insidan av pärmen.
Bonniers. 1994. 467 s. Inbunden. 22x16cm. 765 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Utnämnd till Sveriges genom tiderna bästa deckare.
En bok för alla. 2008. 779 s. Pocket. Hyfsat skick. En sida ur förordet borttagen.
Brutus Östlings bokf Symposion. 2004. 335 s. Inbunden. 669 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. läs mer
Hodder & Stoughton. 2010 uppl. 2009. 435 s. Pocket. Gott skick.
Bonniers. 2002. 450 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 541 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Lätt gulnat boksnitt, för övrigt i presentskick. Den passionerade och uppslitande kärle.. läs mer
Tranan. 2009. 747 s. Pocket. Gott skick.
PAN. 1995. 226 s. Pocket. 18x11cm. 130 gram. Gott skick.
