Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Fogtdal. 1989. 127 s. Inbunden. Förlagets linneband. 425 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Skyddsomslaget är helt men naggat i kanterna. Enhetsfrakt 36 kr med ekonomibrev (3 dagar) för försändelser under .. läs mer
Privatbundet, handtryckt häfte med fina färgillustrationer i Jugendstil. Säkert mycket ovanlig. Små revor i pärm, lätt hundörat.
Gidlunds förlag. 2010. 393 resr 452 s. Inbunden. sammanlagt 1500 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Båda banden försedda med personregister. läs mer
Häftad. Mycket gott skick.
Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. A-post 25 kr.
Månpocket. 1999. 749 s. Pocket. Mycket gott skick. En mycket intensiv och informationstät klassiker. En upplevelse att läsa. Ägarsignatur, annars felfri.
uå Klammerhft. 50s. 30x21cm, 138g. Illustrerad. Mycket gott skick.
Jaymac-Hollmann. 1 uppl. 1973. 153 s. Häftad. Gott skick. Nedre delen av framsidan lätt vikt.
Svenskt Militärhistoriskt Bibliotek. 2009. 277 s. Inbunden. 500 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
Häftad. Nyskick. m. A-post 12 kr.
Samlade dikter 1990-2005 Koala press storpocket. Originellt flikregister, nyskick 350s 400 gr = porto 33.
Coronet Books. First paperback uppl. 1999. 358 s. Pocket. Nyskick. The true story of the passport control officer in Berlin, a cover for his real role as one of M16´s most regarded spies in the German capital.
Historiska Media. 1:a uppl. 2007. 360 s. Inbunden. 17,5x21,5cm. 1050 gram. Nyskick. Rikt illustrerad. Oläst .
Reinholdt Schmidt. Printed in U.S.A.. 1 uppl. 1963. 64 s. Häftad. Gott skick. Nedre delen av framsidan lätt vikt.. läs mer
Häftad. Mycket gott skick. m. A-post 36 kr.
Bonniers. 1984. Inbunden. 19x13cm. 279 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. något gulnat papper.
Ordfront förlag, 2001. Nära nyskick. Häftad, med relativt styv och vikt pärm, 196 sidor. I denna bok spårar journalisten och sportfantasten Tom Vanderbilt sportskons utvecklingshistoria från gummisko till framgångskoncept och hu.. läs mer
Forum. 1985. Inbunden. Gott skick.
Häftad. Mycket gott skick. m. A-post 36 kr.
Historiska media förlag. 2009. 336 s. Inbunden. 800 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Försedd med noter, bibliografi och personregister. Illustrerad.
Bonniers 1974 1a uppl inb blå klot (inget att avbilda) i nyskick. 380 gr = porto 33.
Inbunden. Mycket gott skick. m. A-post 36 kr.
Bonniers. 1984. 260 s. Inbunden. 19x12cm. 286 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Pappret något gult, Baksidan av omslaget lite vikt.
Forum. 1992. 357 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag och märkband. Grönsprängt övre snitt. 725 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Känns oläst. Lätt gulnat boksnitt, övre snittet lite fläckat, ryggen .. läs mer
Albert Bonniers. 2001. 353 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Bonniers junior förlag. 1991. 208 s. Inbunden. Laminerad pärm och utgiven utan omslag. 600 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas. Illustrerad huvudsakligen i färg.
2 till porto 33, vill du ha endera, säg till 1) Bonniers Kammarbiblioteket. 1964. Inbunden. Nyskick. Litet format, 75s Ett radiospel om den portugisiske sjöfararen Magellans världsomsegling 1519-22 2) BfA/Litteraturfrämjandet. 1.. läs mer
Air Historic Research. 1:a uppl. 2006. 196 s. Inbunden. 24x17,5cm. 630 gram. Nyskick. Rikt illustrerad. Oläst.
London. Neville Spearman. 1 uppl. 1958. 188 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Pan Nortstedts. 1968. 261 s. Pocket. Gott skick.
