Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Bokförlaget Prisma 2008 (sv.originaluppl.), 340s. B/H=15,5x23,5. Vikt 703g. Förlagsband med skyddsomslag (inbunden). Fotoillustrerad i s/v + kartillustr.
Uppsala 1956. (4) s. + tryckt omslag. Särtryck ur Studier i modern språkvetenskap. Förf:s ded. [A2156]
UR Bra Böcker. 1993. 333 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag saknas. Liten nagg på ryggen.
W&W tjock pocket, mkt bra skick, lite kantslitage. 756s antologi med brett urval. En storartad antologi med över 500 dikter. Många Bellmanepistlar, Tegnér, Lenngren, Stagnelius, Rydberg, Heidenstam, Fröding, Karlfeldt, Lagerkvis.. läs mer
Ordfront. Första uppl. 2006. 294 s. Inbunden. 22x15cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Foto, omslagets framsida:Lütfi Özkök.
Månpocket. Pocket. Nyskick. Bok och magasin i oöppnad förpackning. Då förpackningen ej är öppnad vet jag ej årtal eller sidantal. Tidningens framsida berättar om innehållet; Superenkel & effektiv må bra-metod: Ner i vikt med fen.. läs mer
Norstedts. 3 uppl. 1936. 434 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag saknas. läs mer
Eremitkräftorna Månpocket 2008 nyskick. Uppföljare till Berlinerpopplarna (gått som TV-serie) 140gr = porto 22.
Carlsen. 1981. 52 s. häftad. 28x22cm. Nyskick. Roligt att veta - så levde man förr,, trevligt tecknad,, porto 36 kr.
Carlsen. utan år. 52 s. häftad. 28x22cm. Nyskick. Roligt att veta - så levde man förr,, trevligt tecknad,, porto 36 kr.
Folket i Bilds förlag. 1968. 104 s. Gott skick. Lite nött i kanterna, men för övrigt i fint skick. I denna spännande bok berättar Den Store Merlini för alla intresserade pojkar och flickor hur man utför en hel mängd trollkonster.. läs mer
Carlsén. 1982. 52 s. häftad. 28x22cm. Nyskick. Roligt att veta - så levde man förr,, trevligt tecknad,, porto 36 kr.
Sthm u.å. XII s. + tryckt omslag. Illustrerad. [A2155]
Hemmets journal AB. 1975. 189 s. Inbunden. Kartonnage. 35x26,5cm. Gott skick. Lite klämd på ryggen på ett par ställen samt en mindre reva högst upp på pärmrygg. Tung bok. Frakt tillkommer.
Vår Bok Norstedts 1972 näranyskick Inb m sk-omsl. Mkt bra stilsort. .
Alba. Första uppl. 1986. 107 s. Inbunden. 19x14,5cm. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Omslag av Harald Lyth.
Wahlström & Widstrand. 1963. 389 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag saknas. Några små fläckar på pärmen.
Atlas. Häftad. läs mer
BB 1988 nyskick inb m sk-omsl. 196s om en antik text, 2300 år, funnen först 1983 om seglats till Norden, med iakttagelser om bl a uppsala ex2) isbn saknas.
Ordfront. 2013. Inbunden.
Klassikerförlaget. 1999. Inbunden. Något gulnat papper.
1997. 81 s. Inbunden. 24x18cm. Nära nyskick. Illustrerad.
Stig Sjödin Sällskapet . 2011. Inbunden.
Legenda. 1990. 272 s. Inbunden. Kartonnerad. Gott skick. Namnteckning. När vi tänker "jag", vad tänker vi på då? Finns jaget alls, och är det i så fall enhetligt? Vad innebär det att odla föreställningar om sin personlighet och .. läs mer
Albert Bonniers. 2000. 175 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
Sieps / Regeringskansliet. 2008. Pocket.
Pocket. Mycket gott skick.
Pocket 2005. Hyfsat skick. Lätt vattenskada på några sidor i mitten av boken. Den amerikanske ambassadören i Guatemala dör då hans bil sprängs i luften av terrorister. Demokraternas presidentkandidat utsätts för ett attentat .. läs mer
BfA 1980 pocket mkt bra skick, lite bucklor. Klassiker.
Atlas. 2012. Häftad. läs mer
