Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Månpocket, 2009. 593,(3) sid. Översättning av K.V. Zetterstéen. Mycket gott skick.
Pocketförlaget. 2008. 568 s. Pocket. 398 gram. Mycket gott skick. Fraktkostnad tillkommer med 33 kr. läs mer
Sthm 1904. 16 pp. (AZ 1:2:6.)
Bonniers. 1945. 327 s. Häftad. 897 gram. Mycket gott skick. Papperspärmen lite kantstött. Läsveck. Väldigt fin inlaga. Porto 39:-.
Forum, 2004. 191,(1) sid. Inbunden m. skyddsomslag. Sparsamt illustrerad m kartor. Nära nyskick.
Sthm 1937. XVI + 750 s. + tryckt omslag. Oskuren. Förf:s ded. t. G. H. R. af Robson. Om Anders Berch d.y:s POSTEN, 1768-9, och om hans medförfattare Per Jusleen. Tidskriften bestod av brev mellan fiktiva korrespondenter. läs mer
1976. 260 s. Limhäftad. Mycket gott skick. Ingår i Dalarnas hembygdsbok 1976.Porto 33:-kr.
avhandl linköpings univ 1988 limh 224s mkt fint ex ..
Bandtyp: Häftad Förlag: Jentas AB (2006) rolig stickebok! Retropudel, shoppingbag av återanvända plastkassar, hundtäcke med streckkod, m.fl. roliga och användbara idéer. Frakt 42 kr
Prisma 1986 limh 186s mkt fint ex oläst
Gott skick, Uppslagsboken innehåller 250 sökord från A till Ö, exempelvis anden, alkemi, mandala, prana, yin och yang. Sellin 1997, 161 sidor.
Cambridge 1971. (14) s. + 1 pl. + tryckt omslag. Särtryck ur Trans. of the Cambridge Bibliogr. Soc. Förf:s ded. [A2021]
464+535+536 sidor, inbundna med skyddsomslag, Barneviks Tryckeri 1951-1956, riks illustrerade, några smårevor i omslagen, annars gott/mycket gott skick
MODERNISTA. 1 uppl. 2012. 242 s. Pocket. 18x11cm. Gott skick.
Samuel Weiser, Inc.. 1978. 309 s. Pocket. 23x15,5cm. Gott skick. A synthesis in the harmonies of the cosmos.
ICA bokförlag. 1991. 127 s. Inbunden. Dekorerat pappband. Nära nyskick. Ägarnamn på försättsblad.
De elvatusen spöna eller En hospodars älskog, Översättare: Edenborg, Carl-Michael, Förlag: Vertigo Förlag, Utgivningsdatum: 2006-09-01, Omfång: 153 sidor,Illustrerad: Ja Serie: Vertigos erotiska klassiker.
Bonnier. 1973. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. L.
444+490+536+317 sidor, inbundna med skyddsomslag, Bonniers 1973, en del revor i omslagen, annars gott skick läs mer
ICA-Förlaget 1995. 736 sidor. Illustrerat förlagsband. Närmast nyskick.
Bra Böcker 1991. 304 sidor. Grönt helklotband med skyddsomslag. Närmast nyskick.
Bonnier. 1975. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. L.
Gott skick, Erotique feminine bokförlag, 2002, Omfång: 138 sidor, Bandtyp: Pocket Bok Mått: 110 x 178 mm Tora är en gammal kvinna när hon nertecknar sin levnadshistoria. Hon har upplevt stor sorg. Men hon har också upplevt o.. läs mer
Värnamo 2002. 111 sidor. Illustrerat halvklotband. Nyskick.
159 sidor, häftad, Daidalos 1998, gott skick
ICA Bokförlag 2002. 69 sidor. Illustrerat förlagsband. Nyskick. läs mer
Hemmets Böcker. 1986. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. L.
BonnierCarlsen. 2000. 260 s. Inbunden. 22x14cm. Mycket gott skick. 385g. Slut på förlaget.
Raben & Sjögren 1999. 102 sidor. Illustrerat förlagsband. Nyskick. (Liten tillskrift).
Norstedts. 1:a svenska uppl. 1974. 342 s. Häftad. Delvis osprättad. Mycket gott skick. "Lag och ordning" kan sägas vara en ny "Gudfadern" - fast tvärt om! Boken är en stark insidesskildring av New Yorks poliskår med dess hjältem.. läs mer
