Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
ROC fantasy 1992 pocket eng text ngt färgavskav annars fint skick
Stockholm; Bonnier Pocket, 1995. 151, (1, 6 blanka) s. Pocket. Gott skick. Omslag aningen nött. Inlaga i fint skick. Frakt 24:-.
1937. 280 sidor. Halvklotband. (Har tillhört bibliotek, stämplar, ficka, etikett) (Ngt, nött upptill rygg, nötta pärmkanter, understrykningar två sidor inledning) Bokrea!!!!!! Köp 5 st valfria böcker. Betala för 4 st. Jag bjud.. läs mer
Ordfront. 1 uppl. 2005. 160 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Nära nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
BAEN science fiction 1996 pocket eng text fint skick
Oslo (Kristiania) 1915. 16 s. Otryckt omslag. (Videnskapsselskapets Forhandlingar 1914:8.) [A316]
Bonniers Förlag. 1 uppl. 2005. 336 s. Inbunden. kartonnage. 22x15,5cm. 500 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Läst en gång. Ingen namnteckning, hela sidor samt skyddsomslag i oskadat skick!!!.
ROC fantasy 1992 pocket eng text fint skick
1968 Det bästa. Inbunden, skyddsomslag. 288 s. Rikt ill. delvis i färg. Stort format (31x29cm), 2,5kg. Mycket gott skick, skyddsomslaget har en lagad reva.
Damm Förlag. 1 uppl. 2005. 314 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
1961 Bonniers. Rött klotband med skyddsomslag, 404s. Stort format: 36x26x4cm, 3,1kg. Rikt illustrerad (988 illustrationer). Skyddssomslaget är nött och har lagade revor, för övrigt i gott skick. läs mer
DAW fantasy 2003 pocket eng text fint skick
ROC fantasy 1992 pocket eng text vikveck på baksidan annars fint skick
Brombergs 1985. Första svenska upplagan. Inbunden med skyddsomslag, 807 sidor. Mycket gott skick. Tjock och tung bok, men tar ändå endast 45 kr i frakt. (Tips: se även boken med grafik och teckningar av M.C. Escher.)---------"Nå.. läs mer
1939 Å&Å. Linneband, 113s. Stort format: 32x29cm, 1204g. Ett löst blad, för övrigt i gott skick.
Albert Bonniers Förlag. 1:a uppl. 1952. 247 + 263 s. Inbunden. Klotband. Mycket gott skick. Prosa i två delar. När Vilhelm Ekelund särskiljer poesin och prosan skriver han bland annat att man med prosan går djupare ner i smärtan.. läs mer
Headline 1990 pocket eng text fint skick
Bokförlaget Trevi. 1 uppl. 1978. 252 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post. F.. läs mer
Från grekiskan av Erland Lagerlöf (1854-1913). Bearbetning av Gerhard Bendz (1908-1985). Företal av Harry Martinson. Wahlström & Widstrand, Stockholm. 1991. Laminatband med skyddsomslag, vi, [2], 307, [1] s. 23*15 cm. 600 gram. .. läs mer
Natur och Kultur.
Studia Historica Lundensia Lund. 1 uppl. 2002. 420 s. Inbunden. Danskt band. Mycket gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
: snyggare kan ingen vara / Per Nilsson , 1974- (författare) ISBN 91-0-010394-2 (inb) Stockholm : Bonnier, 2004 Svenska 200 s.
AWE/Gebers förlag. 1987. Inbunden med skyddsomslag i mycket gott skick. Lite gulnad inlaga. "Ringens värld" är en samlingsvolym som anknyter till Tolkiens storslagna sagoepos och hans makalösa sagovärld. Här finns bakgrund och f.. läs mer
Valentin. 1 uppl. 2003. 32 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
: psykotiska processer i familjen / Mara Selvini Palazzoli ... ; översättning av Suzanne Almqvist ; fackgranskning av Annica Forsmark Selvini Palazzoli, Mara (medarbetare) I giochi psicotici nella famiglia. (originaltitel) I.. läs mer
AWE/Gebers förlag. 1987. Inbunden med skyddsomslag i mycket gott skick. Lite gulnad inlaga. Sagor från Midgård här till Tolkiens efterlämnade berättelser. En del av dem är fristående, en del är oavslutade texter. Men de anknyter.. läs mer
Brutus Östlings Bokförlag Symposion. Stockholm/Stehag, 1999. Förlagets pappband med skyddsomslag. Illustrerad i färg. 568 s.
FIB:s Lyrikklubb/Tidens Förlag, Stockholm. 1991 [Ny utg.]. 22:a tusendet. Kartonnage, 308, [1] s. 21,5*14 cm. 440 g. Inlagan aningen gulnad, annars är boken i nyskick. läs mer
Berghs. 1 uppl. 2006. 65 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
1990 Hackman. Dekorerat klotband med skyddsomslag, 176s. Stort format: 31x27cm, 1463g. Rikt illustrerad med äldre och nyare fotografier. Mycket gott skick. Finsk Företagshistoria inom handel och industri.
