Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
gleerups. 1994. 132 s. Häftad. 21x13.5cm. 183 gram. Gott skick.
Telegram Bokförlag 2011. inb. med omslag. 2 tryckning. fint skick
Mån Pocket i nära nyskick från 2011. - Den gotländska myten om vita havsfrun har funnits sedan Tjelvar tände elden och ön steg ur havet. Det berättas om en ung kvinna som drunknade på bröllopsnatten och som sedan dess i sin osal.. läs mer
Rabén & Sjögren. 1 uppl. 1983. 204 s. Inbunden. Laminat. Nära nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Norstedts. 2011. 286 s. Pocket. Mycket gott skick. Roman av den populäre japanske författaren som ofta omnämns i nobelprisdiskussioner.
Förlags ab Seles 1962. inb.medomslag. omslag med revor.boken i gott skick. genomgående illustrerad med sv/v. foton av nakna flickor
berghs. 1993. 144 s. Inbunden. kartonage. 23x23cm. 595 gram. Mycket gott skick. namn ini bok.
Boken är i mycket fint skick. Inbunden bok. 1972. Stockholm. Norstedt. (Biografi & Genealogi ISBN: 9117293421) Beskrivning :==>> Tingstens båda "biksböcker" sammanförda i en enda volym . [Wilkman's Antikvariat - Kundserv.. läs mer
Berghs. 1964 s. Inbunden. 28x22cm. 450 gram. Gott skick. Mindre skada och lite limsläpp på omslagsbilden.
Interskrift. 1987. 250 s. Inbunden. Nära nyskick. r.
Årsbok för Riksarkivet och Landsarkiven 1995. 1 uppl. 1995. 335 s. Inbunden. Laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Mån Pocket i nära nyskick från 2010. - Den gamla träporten till fängelsetornet Kajsarn i Visby står på glänt. Pojken fattar flickans hand i mörkret när den fuktiga kylan slår emot dem som ett dödens eget andetag och porten slår .. läs mer
Boken är i fint skick. OBS: Understrykningar och noteringar i blyerts finns i boken, delar av formulär är ifyllda. Inbunden bok. 1984. Stockholm. Forum. (Medicin & Hälsa ISBN: 9137086308) Beskrivning :==>> [Wilkman's Anti.. läs mer
bonnier/carlsen. 2004. Inbunden. kartonage. 21.5x21.5cm. 264 gram. Mycket gott skick.
Sportförlaget 1998. Hårda pärmar. 236 sidor. I mycket fint skick. Namnad.
Pocket i nära nyskick. Pocketförlaget 2009. - Margaretha Sturesson var en välutbildad fyrabarnsmamma med mycket ork och energi när hon och hennes familj gick med i Kristet Center Syd, en ny och visionär församling i Höör. 14 år .. läs mer
Bonniers 1955. inb. förlagsband med medbundet omslag. ou.
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i fint skick. Inbunden bok. 1999. Stockholm. Wahlström & Widstrand. (Medicin & Hälsa ISBN: 9146175369) Beskrivning :==>> En banbrytande bok om den nya intelligensen! ATT HÖG IQ i.. läs mer
Byahornet AB. 1:a uppl. 1984. 120 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband ("kartonerad"). Ägaretikett i början av boken. Gott skick. Ett lärarporträtt som utmålas med humor och kärlek. Utifrån egna personliga minnen skildra.. läs mer
Piratförlaget. 2005. 160 s. Inbunden. 19x14cm. 285 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. läs mer
bonnier/carlsen. 2004. Inbunden. kartonage. 21.5x21.5cm. 270 gram. Gott skick. omslag lite nött i kant.
LT 1952. inb. 8:e uppl.
2004. 279 s. Pocket. Nära nyskick. r.
Wahlström & Widstrand. 2008. 381 s. Storpocket. Gott skick. Svenska Deckarakademins pris för bästa svenska kriminalroman 2008.
Bonniers 1985. inb.med omslag. lätt snedläst
Boken är i hyffsat skick. Omslag finns i hyffsat skick, man har ställt ett glas med vatten på bokens framsida vilket har gett en mindre ytlig fuktskada. Inbunden bok. 1997. Stockholm. Norstedt. (Historia & Arkeologi ISBN: 9.. läs mer
Bemyndigad översättning av Daniel Berg (1887-1937). Holger Schildts Förlag, Stockholm. 1933 (Helsingfors). Dek klotryggband, 214 s. 21*15 cm. 410 g. Illustrerad. Namnteckning [Christer Runefors] på fria försättsbladet, pärmhör.. läs mer
A&W 1962. inb.med omslag. 5:e uppl. färgill. av Karl Aage Tinggaard. namnt.
wahlström&widstrand. 2002. 335 s. Inbunden. 23x16cm. 655 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. skyddsomslag lite nött i kant.
Kindbergs Förlag/alpha science fiction 1979, 203 sid. Häftad, svaga läsveck o små bruksspår. Spänstig o fin. Gott/mkt gott skick.
