Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Albert Bonniers Förlag. 2012. 860 s. Inbunden. 23,5x16cm. 1150 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Frakt 39 kr.
Koehlers Verlagsgesellschaft. 2 uppl. 1957. 200 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Porto 39 kr. läs mer
ALBERT BONNIERS. 2011. 510 s. Inbunden. 684 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Glöm inte att titta på mina övriga annonser..
Bonnier Carlsen. 2006. 641 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 1021 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Bokhandelsnytt exemplar. Oläst. Några ytliga skavmärken på övre snittet, för övrigt i presentskick. Sagan om.. läs mer
Wahlström & Widstrand. 2011. 331 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Frakt 48 kr
Utrangerad biblioteksinbunden biblioteksbok i hyfsat skick. (bi12) Inbunden bok, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, bibl.. läs mer
MAX STRÖM. 2003. 256 s. Inbunden. 1909 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Någonstans mellan det liv du lever och det liv du alltid drömt om finns Dandyworld. En förtrollad värld där ytterligheter blir vardagliga och vardagen ett fantastiskt äventyr. Andrew Drake är en ung drömmare som efter en tra.. läs mer
Wahlströms 2010, mycket gott skick, inbunden. (bi12) Inbunden bok, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok elle.. läs mer
Raben o Sjögren, utrangerad biblioteksbok i gott skick. (bi12) Inbunden bok, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, bibliote.. läs mer
Nordiska museets förlag. 2012. 239 s. Häftad. 21,5x20,5cm. 719 gram. Nyskick. Rikligt illustrerad i färg och sv/vitt. Doktorsavhandling. S. läs mer
Natur och kultur 1999, utrangerad biblioteksbok i gott skick. (bi12) Inbunden bok, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, bi.. läs mer
Forum. 1993. 177 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband / Kartonnage. 375 gram. Nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Något gulnat boksnitt, för övrigt i nyskick. Giovanni Falcone är mest känd för att ha varit en av huvudo.. läs mer
MAX STRÖM. 1996. 304 s. Inbunden. 1988 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Anteckning på insidan.Glöm inte att titta på mina övriga annonser..
Penguin Classics. 395 s. Häftad. Mycket gott skick.
Powerful Lessons i Personal Change. Häftad, 178 sidor. Engelsk text. Fireside 1990. Namn på pärmens insida, annars gott skick.
Göteborgs Konstmuseum. 2012. 79 s. Häftad. 23x19cm. 339 gram. Nyskick. Rikligt illustrerad i färg och sv/vitt. S.
Rabén & Sjögren. 1:3 uppl. 2007. 160 s. 460 gram. Mycket gott skick. Spiralbunden, hårda pärmar.Chile är världens mest använda krydda och en väsentlig ingrediens i alla intressanta och nyskapande matkulturer. I boken förflyttar .. läs mer
PAN pocket 1995 i mkt fint skick 469sid Snabb leverans, porto 45kr Ej förskottsbet.
Evangeliipress. 1977. 542 s. Inbunden. 646 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Behållningen går till missionsarbete.
Wahlström & Widstrand. 2012. 355 s. Inbunden. 22x14,5cm. 3 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Frakt 39 kr.
Nordstedts. Ou uppl. 1966. 232 s. Inb. 19,6x12,7cm. 307 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag i mycket gott skick. /// Se Skoga och sedan dö - det var kanske inte den reklamslogan som idésprutan Torgny Welin hade tänkt sig när h.. läs mer
BERGHS. 2000. 63 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 474 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Norstedts. 2 uppl. 1988. 708 s. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Normans. 1969. 109 s. Inbunden. Mycket gott skick. Överskottet går till ett missionsarbete i ett slumområde, Neverlands i Manilla, Filippinerna .
Bonniers Juniorförlag. 1983. 124 s. Inbunden. Dekorerat förlagsband. 25x17,5x1,4cm. 467 gram. Gott skick. Illustrerad med teckningar och musiknoter. läs mer
Esseltes Göteborgsindustrier AB, Göteborg. orginal uppl. 1940. 680 s. blindpressat klotband. 27x21,5cm. Nyskick. Otroligt fint exemplar och dessutom första upplagan!! För den kräsne samlaren!! Rikt illustrerad och en riktig kokb.. läs mer
Natur o Kultur 1988, Fack-pocket, 141 sid, nyskick
INBUNDEN med skyddsomslag. Bonnier Alba 992. 418 gram. Bok - Nyskick.Skyddsomslag - Mycket fint skick........Frakt B-post 36 kronor eller A-post 39 kronor.
Sekel Bokförlag. 2012. 200 s. Inbunden. 21x21cm. 624 gram. Nyskick. Rikligt illustrerad i färg och sv/vitt. Avhandling i Konstvetenskap. S. läs mer
