Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Wahlström & Widstrand. 2007. 843 s. Inbunden. Mycket gott skick. Den ryska litteraturens kanske främsta verk.
Riksskatteverket. 1996. 253 s. Inbunden. 23,5x15,5cm. 585 gram. Mycket gott skick.
B Wahlströms. 1 uppl. 2005. 248 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband / Kartonnage. 472 gram. Nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Lätt gulnat boksnitt, för övrigt i nyskick. Föreställ er en miljon klipska råttor. Råttor.. läs mer
Pocketförlaget. 2011. 333 s. Pocket. 17,5x11cm. 185 gram. Nära nyskick.
VÄRLDSLITTERATURENS FÖRLAG. 1931. 182 s. Inbunden. halvfranskt band. 205 gram. Gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Alfabeta. 1990. 287 s. Pocket. Några sidor lätt buckliga, i övr mkt gott skick.
1940.4:o. Ill. 106+11s. Lätt solkat omslag, annars välbevarat ex. Tillskrift läs mer
Bonnier Pocket. 2003. 214 s. Pocket. 17,5x11cm. 130 gram. Mycket gott skick.
Svenska Förlaget. 2005. 302 s. Häftad. 21x15cm. 535 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Facsimilie, 1982 of 1885. London: Field & Tuer, The Leadenhill Press. 8:o. Fronispiece, (2),130 pp. Publisher´s marbled boards. läs mer
ALBERT BONNIERS. 2004. 1061 s. Inbunden. 1651 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Köpenhamn 1925. (17) s. + tryckt omslag. Särtryck med egen titelsida ur Dansk Skovforenings Tidsskrift. Ägarstämpel. [A2000]
Hallwag, Bern 1953. Opaginerad, ca 50 s. Inb. pappband. 19 färgreproduktioner. Mycket gott skick.
Svenska Cementföreningen. 1965. 44 sid. Rikligt illustrerad med foton, teckningar och skisser. Häftad. Häftklammer i förstärkt bokrygg. 22,5x15,5cm. 90 gram. Gott skick.
MånPocket. 2012. 700 s. Pocket. 379 gram. Gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
1982. 654s. Välbevarat ouppskuret häftat ex,skyddsomslag. Namnt. läs mer
N & K. 2000. 128 s. Inbunden. Nära nyskick.
Berg, P. G., 1805-1889 (medarbetare) ISBN 91-7120-029-0 Stockholm : Rediviva : 1972 Svenska [1], viii, 107, [1] s. Bok
WAHLSTRÖMS FANTASY. 1998. 502 s. Inbunden. 737 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
/ redigerad av Claes Caldenby ; med bidrag av John Sjöström ... Caldenby, Claes, 1946- (medarbetare) Sjöström, John, 1931- (medarbetare) White Coordinator (medarbetare) ISBN 91-88332-03-9 (inb) Göteborg .. läs mer
Nya Förlaget. 1918. 160 s. Häftad. 17,5x13cm. Hyfsat skick. "Skrivet av en kvinna om och till kvinnor". Ägarnumrering pärms framsida högst upp. Solblekt på omslaget. Främre omslag börkat släppa från bindningen. Gulnad inlaga. Ej.. läs mer
Bonniers. Önskeboken. 1980. 167 s. Inbunden. Ett vikveck, i övr nära nyskick.
Bokklubben Svalan 1956, inbunden kartonnage utan skyddsomslag, enl förf förord: berättelser som var tänkta till Vägen till Klockrike men som inte kom med, trådbunden, nötta hörn och ryggslut, med handskrivet kort från Bokklubben.. läs mer
LEGENDA. 1995. 348 s. Inbunden. Dekorerat kartonnage. 621 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser.. läs mer
1990 Vilnius. Inbunden, skyddsomslag, 242s. 29x23cm, 1228g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket fint skick. Engelsk och Litauisk text. (Fraktkostnad 39kr, B-POST INRIKES, idag 2013-05-19, reservation för postens framtida prisförän.. läs mer
FORUM. 1994. 415 s. Inbunden. Dekorerat kartonnage. 705 gram. Gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
AB Skoglunds Bokförlag. 1924. 304 s. Häftad. 20x13cm. Gott skick. Ägarnumrering pärms framsida högst upp. Solblekt och lite solkig på omslag. Liten revahögst upp på bakre omslag vid pärmrygg. Mindre stämpel längst ner på bakre o.. läs mer
Norstedts 1987. 125 sid. + 2 löst bifogade utvikbara mönsterbilagor. Illustrerad med teckningar och foton i färg och s/v. Dekorerat förlagsband. Nyskick.
Faksimile 1982. Ett rött dek.origklbd. Ill. 224+241s. Liten nedre ryggskada, annars välbevarat ex läs mer
Bonniers. Röda ramen. ou uppl. 1968-1969. Inbunden. Namnlapp, i övr mkt gott skick. läs mer
