Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
W&W. första uppl. 1964. Inbunden. Nära nyskick. Tillskrift:"God Jul etc". F ö i perfekt samlarskick! Med teckningar av Per Åhlin..
B. Wahlströms. Tredje uppl. 1950. 217 s. Inbunden. 225 gram. Mycket gott skick.
Inbunden med omslag. Nyskick. Bonniers 1997. Olivia har i sin rationella amerikanska tillvaro svårt att acceptera andlighet och kinesisk vidskepelse. Hennes halvsyster Kwan däremot berättar om yinögon och vålnader och strör visd.. läs mer
Forum. 2006. 201 s. Inbunden. 408 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
1916. 67 s., ill. Mycket vackert, tygskott marmorerat pappband med titeletikett i skinn. Medbundna häftesomslag, det främre lagat. 14x20 cm. läs mer
Wahlströms . 2003. 160 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Mycket rikt och vackert illustrerad i färg.
Liber. 1978. 300 s. Inbunden. kartonage. 400 gram. Mycket gott skick.
Inbunden med omslag. Nyskick, men namnad. Bonniers 2001. - På havsbottnen i det iskalla vattnet utanför ön Nantucket på USA:s östkust ligger vraket av det italienska lyxfartyget "Andrea Doria". Men vad få känner till är att skep.. läs mer
B. Wahlströms. Tredje uppl. 1958. 218 s. Inbunden. 202 gram. Hyfsat skick. 2 sidor slitna i kanten, pärmar med nötta hörn, gulnade sidor.
Liber. 1978. 270 s. Inbunden. kartonage. 350 gram. Mycket gott skick.
1927. 35, (4) s., ill. Klammerhäftad, mycket bra skick. 15x21 cm. läs mer
Liber. 1978. 284 s. Inbunden. kartonage. 386 gram. Mycket gott skick.
Inbunden med omslag. Boken i nyskick, omslaget något kantnött. W&W 1982. - En glad skröna, en spännande thriller, en poetisk betraktelse. Miljön är en liten by på Colombias kust mot Karibiska havet. Ett brokig myller av butiksäg.. läs mer
Liber. 1978. 336 s. Inbunden. kartonage. 440 gram. Mycket gott skick.
B. Wahlströms. B. Wahlströms första uppl. 1971. 200 s. Inbunden. 175 gram. Mycket gott skick.
Göteborg, Oscar L. Lamm, 1858. (6), 129 s., 7 litograferad planscher. Inlagan ställvis ngt fläckad. Gulddekorerat halvfranskt band, bra skick. 14x21 cm. Exlibris (Fredrik af Sandeberg). läs mer
Hökerbergs. original uppl. 1950. 232 s. Häftad. 400 gram. Mycket gott skick. Noveller, avskrap från prislapp baksida.
B. Wahlströms. Första uppl. 1985. 194 s. Inbunden. 175 gram. Mycket gott skick. Signatur + skrivet i serieregistret.
Bonnier Alba. 1996. 109 s. Inbunden. 230 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. En liten reva i omslaget, ca 1/2 cm.
Atlantis. 1985. 147 s. Inbunden. kartonage. 320 gram. Mycket gott skick.
Simon & Schuster. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
B. Wahlströms. Första uppl. 1959. 188 s. Inbunden. Gott skick. Pärmarna slitna i hörnen.
Libris. 2010. 342 s. Inbunden. 500 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Brombergs. 1990. 229 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Albert Bonniers. 1897. 412 s. Inbunden. Gott skick. Grönt band.
Brombergs. 2005. 344 s. Inbunden. 500 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Albert Bonniers. 1885. 243 s. Inbunden. Gott skick.
Albert Bonniers. 1899. 197 s. Inbunden. Mycket gott skick. Grönt band, illustrerad av Georg Pauli.
B. Wahlströms. 1965. 187 s. Inbunden. Väl använt skick, sliten inbindning, signatur.
Historien om Sverige,, Norstedts 1992, orginalupplaga, förlagsband m skyddsomslag, bok och omslag i nära nyskick. Porto 48 kr
