Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Bonnier. 1988. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. L.
Svenska institutet. andra tryckningen uppl. 1999. Häftad. Nyskick.
Häftad. Gott skick.
Inbunden. Gott skick.
Albert Bonniers Förlag. 1 uppl. 1925. Inbunden. Nära nyskick. Praktbok inbunden i läder!!.
Inbunden. Gott skick.
Sisu. Häftad. Gott skick. Det finns en del överstrykningar i boken med gul penna..
Bonniers. Första sv uppl. 1957. 343 s. Häftad. 22,5x14,5cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Översättning av Torsten Blomkvist. Omslag av Håkan Bonds.
Bokklubben barnens bokpaket. 1 uppl. 1980. Inbunden. Mycket gott skick. Svensk text: Ingrid Emon.
Bra Lyrik. 1984. Inbunden. Gott skick.
Norstedts. Första uppl. 1955. 218 s. Inbunden. Förl halvklotband m fr omsl medbundet. 19,5x12,5cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Wahlströms & Widstrand. 1 uppl. 2001. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. En historia om elfängd olja och revolution i Baku.
W&W. 1951. Häftad. Mycket gott skick.
NOK. 1989. Inbunden. Mycket gott skick.
Fahlcrantz. 1918. Inbunden. Gott skick.
Bonniers. 2009. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Uppsala: J. Edman, 1781. 4:o. (4) s. Några svaga lagerfläckar; har varit vikt. Jacob Broander var förmodligen son till Jöns Jönsson Broander, präst i Grötlingbo pastorat. SWIM 23:156. [A2006] läs mer
Natur och Kultur. 1 uppl. 2001. Inbunden. Nyskick. Noveller i undervisningen.
Svenska institutet. 1 uppl. Häftad. Nyskick. läs mer
Studentlitteraur. 1978. 207 s. Häftad. Nära nyskick. Problem i äldre historia.
10-sidig bok i tjock kartong. Ficka (husets port) på pärmens framsida. Använd boken som gratulationskort till de minsta! Mycket gott skick. Litet hundöra på pärmens baksida. Frakt inom Sverige 33:-
Rabén & Sjögren. 1 uppl. 1992. Inbunden. Nyskick. Svenska dikter illusrerade av Lena Anderson.
Informationsförlaget. 2000. 87 s. Inbunden. 21,5x14cm. Nära nyskick. läs mer
Uppsala universitet. 1 uppl. 2010. Inbunden. Nära nyskick. Studia Historica Upsaliensia 240. läs mer
1971. 19 s. Häftad. Nära nyskick. läs mer
Almqvist & Wiksell International. 1 uppl. 1989. Häftad. Nyskick. Sveriges tyska besittningar 1648-1815.
Helsinki : WSOY/ Läsrörelsen; 2012. Förlagsband utan skador. Svenska 43 s. Frakt inom Sverige 33:-
Ordfront. Första uppl. 2005. 160 s. Inbunden. 17,5x14,5cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Omslagsbild: Dag Hammarskjöld. läs mer
TEMA, Stockholm. 1 uppl. 1971. Inbunden. Mycket gott skick. övers. Åke Ohlmarks.
Opal/Läsrörelsen : 2008. Förlagsband. Mycket gott skick. [32] s. Frakt inom Sverige 22:-
