Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Boken är i mycket fint skick. Inbunden bok. 1993. Örnsköldsvik. Örnsköldsviks allehanda. (Foto ISBN: (inb.)) Beskrivning :==>> Fotografi -- historia -- Sverige -- Örnsköldsvik i Ångermanland [Wilkman's Antikvariat - Kundse.. läs mer
Bidrag till dess historia grundade på en arkivinventering.Häftad 24 X 17 cm.Hel och ren med en namnteckning,något illustrerad,464 sidor.Acta Universitatis Upsaliensis 1974.Porto inom Sverige ingår i priset. läs mer
Vildgåsens förl.2003. Origbd,skyddsomslag.4:o. Rikt ill. 207s. Välbevarat ex läs mer
Dengang i femti- og sexti-aarene. Erindringer fortalte af Peter Jessen. Bergen 1987. 231 s. Vikt 410 gram. Pris 90 sek. Porto/frakt. 40 sek.
SCHILDTS. 4 uppl. 1984. 186 s. Häftad. Gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Alfaguara. 2005. 298 s. Häftad. 323 gram. Mycket gott skick. Boken är skriven på spanska.
Bonniers. 1985. 117 s. Inbunden. Kart. Nära nyskick.
Juul & Golla. 1979. 579 s. Inbunden. Förlagets linneband. 969 gram. Gott skick. Visst slitage på bokpärmen och något solkiga snitt. Enhetsfrakt 36 kr med ekonomibrev (3 dagar) för försändelser under 2 kg inom Sverige. läs mer
Selektiva ideböcker. 1975. 101 s. Inbunden. Kartonnage. Gott skick. Namnteckning. Några bläckunderstrykningar på innehållsförteckningen.
Boken är i mycket fint skick. Inbunden bok. 1980. Helsingborg. Fyra förläggare. (Foto ISBN: 9185246514) Beskrivning :==>> Fotobok om Hammarby i Edebo socken, Roslagen. [Wilkman's Antikvariat - Kundservice, telefon: 0736-.. läs mer
häftad 131 sidor, hogrefe psykologiförlaget 2012, nyskick
NoK 2001. Origbd,skyddsomslag. Stor 4:o. Ill. 165s. Välbevarat ex läs mer
Brombergs. 1 uppl. 1992. 288 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Nära nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Häftad 32 X 23 cm. Utgallrad,hel och ren med bibliotekets stämplingar-något slitage,360 sidor,illustrerad med foton av Juhani Rivinoja och Lars Mongs/ARX noter m.m.Symposium 1985."Från maj till september 1977 turnerade en märkli.. läs mer
Slekten Kreyberg i Danmark og Norge. Oslo 1973. 65 s. Trykt i 300 nummererte eksemplarer. Två kaffefläckar och lite bläck på framsidan. Annars i dugligt skick. Vikt 145 gram. Pris 200 sek. Porto/frakt 35 sek.
Brutus Östlings förlag. 1 uppl. 1996. 197 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Mycket gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Bonniers. Delfin uppl. 1963. 152 s. Pocket. Nära nyskick. D 82, namnt.
Boken är i mycket fint skick. Inbunden bok. 1998. Upplands Väsby. Warner/Chappell Scandinavia. (Musik ISBN: 918894221X) Beskrivning :==>> Massor av visor: Balladen om Briggen Blue bird of Hull ; Balladen om Gustav Blom från.. läs mer
Wahlström & Widstrand. Folkupplaga uppl. 1954. 326 s. Häftad. ca 650 g gram. Gott skick.
John Murray London. 1970. 122 s. Inbunden. Klotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Engelsk text.
inb. 457 sidor, studentlitteratur 2013, nyskick
Wahlström & Widstrand. Andra upplagan uppl. 1943. 518 s. Häftad. ca 900 g gram. Gott skick.
Boken är i nära nyskick. Upplaga: 1 Utgivningsdatum: 2002-06-01 Omfång: 64 sidor Bandtyp: Kartonnage Bok x 280 mm Ryggbredd: (Foto ISBN: 9177111648) Beskrivning :==>> MARIES MÅLARVERKSTAD är fylld med vackra föremål so.. läs mer
Svenska Dagbladet. 1 uppl. 1991. 142 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post.. läs mer
häftad 157 sidor, norstedts 2013, nyskick
Rabèn & Sjögren. Första uppl. 1974. 205 s. Inbunden. Klotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Omslaget något naggat.
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i fint skick. Inbunden bok. 1983. Köping. Lindfors. (Konst & Arkitektur ISBN: 9172681225) Beskrivning :==>>Boken är mycket rik på färgillustrationer. [Wilkman's Antikvariat - Kund.. läs mer
Förlag Jan Linder. 1 uppl. 2005. 196 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Mycket gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
häftad 316 sidor, tre böcker 2011, nyskick
1976. Tre origbd,skyddsomslag. Ill. 402+400+234s. Välbevarade ex läs mer
