Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Häftad Spektrum/Svenska boxningsförbundet 1953 illustrerad. Lär dig boxning instruktionsbok. 63 sidor
ICA 1974. Mjuka pärmar. 60 sidor. I mycket fint skick. Illustrerad i svart-vitt och färg. Broderi, knyppling, pinnspets, filé, virkning, hardanger, näversöm m.m.
: En handbok om alla i Sverige förekommande fåglar. Häftad (danskt band) 2004. 288 sid., ill. Fint skick. 17 x 14,5 cm. Prisma.
Förlagsband/skyddsomslag Prisma 1990 illustrerad s/v fotografier. Med 10 berättelser om boxning från Corbett-Sullivan 1892 till Tyson-Douglas 1990. 438 sidor
Fahlcrantz & Co. 1911. 188 s. Häftad. 19,5x13cm. Gott skick. Ägarnumrering pärms framsida högst upp. Främre omslag släppt lite från ryggen. Småprickig på pärmrygg. Lite vågig och gulnad .
porto 36,- tillkommer.utgiven av go,boken 2008.antal sidor 14 (kartongsidor) format 20,5 x 20,5 cm.inga namn eller andra anteckningar finns i boken,inga bladveck,inga gulaktiga sidor.inga hörnstuk eller skadade/repiga pärmar/rygg. läs mer
Magazin citym. London 1971 illustrated. Boxing News no. 10 march 5 1971. The big fight Will Joe shut Clays trap?. With souvenir picture of Cassius Clay and Joe Frazier 32 sidor
C. W. K. Gleerups Förlag 1936. 303 sidor. Förlagets klotryggband. Hörnslitage. Gott skick.
Häftad askild & kärnekull 1975 rikt illustrerad. John Sullivan, Jim Jeffries Jack Johnson, Jack Dempsey, Max Baer, Joe Louis, Ezzard Charles, Rocky Marciano, Floyd Patterson, Ingemar Johansson, Sonny Liston, Muhammad Ali 301 sidor läs mer
Rhino Word Beat. 1992. Häftad. Nyskick. Häfte och tre ljudkassetter med dikter och musik av artister från The Beat generation. Bl.a. Jack Kerouac, William Burroughs, Tom Waits, Allen Ginsberg, Carl Sandburg, Lenny Bruce, Charlie.. läs mer
Heidruns 2002. Mjuka vikpärmar. Opaginerad. Teckningar. I mycket fint skick.
ICA 1996. Laminatband, 4:o, illustrerad i färg, 48 sidor.
Collector Service. 1 uppl. 1981. 155 s. Inbunden. Trådbunden. Nyskick. En bok om E P:s tid i Tyskland. Detta verk är i absolut nyskick. Notera att texten är på tyska. Frakt tillkommer på priset. Övrigt villkor är förskottsbetaln.. läs mer
Häfte Åhlén & Åkerlund 1960 illustrerad. Med Ingemar som världsmästare under elva månader. lite nött och skadad omslag 32 sidor
Hjalmarson & Högberg. 2003. 240 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Gudomligt Sex tillför nya dimensioner till vårt västerländska synsätt på sex och andlighet, genom att belysa tantrism och taoism i den österländska filosofin. Med hjälp av vackra illustrationer och färgfoton avslöjas tantrismens.. läs mer
Berghs, 1994. 80 s., färgillustrerad. Förlagsband. Förlagsny. Ovanlig, rolig målarbok! Ägarstämpel på förs.blad, annars fint skick.
Läs om: Storpolitik / Afrika / Väderlek / Sveriges städer / Stockholms slott / Skatter / Arbete och lön / Jordbruk / Heminredning / Konst / Litteratur / Teater / Dans / Idrott och sport m.m. Årsbok. Något nött bokrygg. Inbunden... läs mer
Collins. 1962. 192 s. Inbunden. Kartonnage. 19x12,5cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. "Crime club". Inlagan lite gulnad.
Norstedts 1975. I fint osprättat skick. Vagt märke efter prislapp bak. 221 sidor.
Gleerups 1942. 286 sidor. Inbunden. Pärmarna något slitna, enstaka fläckar. Inlagan fin.
Jättestort format:50 x 40 cm Sandberg, Inger, 1930- (författare) Sandberg, Lasse, 1924-2008. (författare) ISBN 91-27-73107-3 Stockholm : Natur & kultur, 1994 Svenska 16 s Serie: Skatten, 99-2003521-1 B.. läs mer
Esselte Studiun Uniskol. 1976. 272 s. Pocket. Ägarnamn. Gott skick.
Parragon. 2011. 240 s. Inbunden. Mycket gott skick. läs mer
SONG HITS MAGAZINE och Albert Hand Publication Ltd och Photplay. Häftad. Mycket gott skick. Tre Elvis-fan- publikationer på engelska. Hardcore indeed, YES! Kunden betalar mot faktura. Song Hits-magasinet har dessvärre ett avsli.. läs mer
Kriminalroman. Piratförlaget. Pocket.382 sidor. Tryckår: 2003. Bokhöjd: 17,5 cm. ISBN 91-642-0069-8.
