Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Wahlströms Förlag. Kartonnage. Tryckår 1997. 313 sidor. 23x16cm. Diskret ägarsignatur på främre pärmens insida. Nära nyskick. Översättning: Barbro Tidholm. Utdrag ur förlagets presentation: Diana och Andrew är paret som har allt.. läs mer
Norstedts. 1988. 199 s. Inbunden. Gott skick. Understrykningar finns.
Ad. Fr. Raam. 1798. 2 vol. 1-336 ; 338-716 s. 7 vikta planscher i koppartryck s. Inbunden. Samtida pergament. 18,5x11cm. 625 gram. Hyfsat skick. Inlagan något fuktskadad, smärre fläckar, vol 2 lös i ryggens övre kant, vol. 2 avs.. läs mer
Mån Pocket i nära nyskick, något gulnad, från 1981. - I industriarbetarslummen i sekelskiftets Norrköping hade Mia växt upp. Ändå fanns det hos henne en oerhörd livsglädje, och den hör sommaren dansar hon som en solkatt genom si.. läs mer
På max 30 minuter. Det Bästa, Stockholm 2004. 256 s. Illustrerad. Förlagets dekorerade pappband (23x27cm). Nyskick.
Livets Ords Förlag. 2004. 278 s. Häftad. Gott skick.
Pocket i nyskick. Bo Ejebys Förlag 2006. - En bok om det mesta som låter: om mobilsignaler och countryfestivaler, Beethoven och Cage, syntar och stråkkvartetter, Coltrane och Sjostakovitj, ljuddesign och filmmusik ... Journalist.. läs mer
Corvita. 1998. 257 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. läs mer
Mån Pocket i nära nyskick från 2002. - Medan Ramses arbetar för att bygga upp ett tryggt och välmående Egypten är hans fiender oförtröttliga. Hans bror, Chenar, som traktar efter makten bygger med hjälp av bla syriska affärsmän .. läs mer
B.Wahlströms Förlag. Inbunden. Klotband. Tryckår 2000. 315 sidor. 23x16cm. Ägarsignatur på främre pärmens insida. Annars nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. Översättning: Barbro Tidholm. Utdrag ur förlagets presentati.. läs mer
Tiden. 1950. 101 s. Häftad. Gott skick.
Bakhåll. 2012. Inbunden.
Cordia. 2006. 483 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. läs mer
Mån Pocket i gott skick från 2000. - Han dog för tretusen år sedan, Ramses II. Här möter vi honom som ung 14-åring. Kommer han att klara de prövningar som kommer att göra honom till Farao? Långsamt mognar hans livs kärlek till N.. läs mer
Pocket i gott skick, stämpel inuti och något nött pärm. Bonniers delfinserie 40, 1978. - Bara sällan är vädret sådant att hjortronen kan mogna på myrarna i Västerbottens vildmark. I lika utarmad grund spirar Öns människor, men r.. läs mer
Wahlströms Förlag. Inbunden. Tryckår 1988. 367 sidor. 22x14cm. Ägarsignatur på främre pärmens insida. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. Översättning: Aina Larsson.
30 kr + frakt Världens bästa jobb och världens bästa man - hur kunde det ändå gå så snett?! Men det gjorde det. Nedbruten och omskakad ligger hon på soffan hemma hos mor och far i Dublin. Hon är ett vrak i allas ögon men ha.. läs mer
Historiska media. 2010. Inbunden.
175 kr + fraktkostnad för dessa fyra böcker. bra skick på böckerna. Sushi för nybörjare Sista chansen När Lucy Sullivan skulle gifta sig En oväntad semester läs mer
Bonnier/Månpocket. 2013. 304 s. Häftad. Månpocket. Mycket gott skick. läs mer
Daidalos. 2005. Inbunden. läs mer
Albert Bonniers förlag. 2009. Inbunden.
Wahlström & Widstrand. Kartonnage. Tryckår 1999. 220 sidor. 22x13cm. Nära nyskick. Utdrag ur förlagets presentation: Carl von Linné var under sin Skånska resa alltid lika välkommen i borgar, hos borgmästare eller i prästgårdar. .. läs mer
Albert Bonniers förlag. 2010. Inbunden. läs mer
Atlantis. 1987. Inbunden.
Forum. Kartonnage. Tryckår 1988. 480 sidor. 23x16cm. Ägarsignatur på pärmens inre sida. Annars mycket gott skick. Översättning: Gertrud Hemmel. Utdrag ur förlagets presentation: Lallie är en ung flicka som lever lugnt och stilla.. läs mer
Forum. 1996. Inbunden. läs mer
Albert Bonniers. 2003. 198 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. ;
Bonniers. 2009. 411 s. Pocket. Gott skick.
Stockholmsmonografier. 1992. Inbunden.
