Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Bra Böcker 1987. 253 sidor. Dekorerat förlagsband med skyddsomslag. Närmast nyskick.
Carlsen Comics 1978 1:a upplagan. Inb. mkt. gott skick*
Förlaget Sören Fogtdal 1999. 224 sidor. Illustrerat förlagsband. Mycket välbevarad.
häftad 402 sidor, uppsal univ. 2005, mkt bra skick, doktorsavh. läs mer
ICA Bokförlag 1998. 48 sidor. Illustrerat förlagsband. Nyskick.
Rabén & Sjögrten 1985 inbunden/dekorerat kartonnage.Rikt fotoillustrerad i färg.Boken är i gott/mycket gott skick.Fraktpris 44:-
Rabén Prisma 1995. 128 sidor. Illustrerat förlagsband. Närmast nyskick. läs mer
Uppsala 1890. 125 s. Inbunden i dekorerat originalklotband. Bra skick. läs mer
ICA Bokförlag 2000. 92 sidor. Illustrerat förlagsband. Nyskick.
Prisma 1982 Inb. 128s. Separat utvikbart ark med näckrosalfabet. Mkt. gott skick* läs mer
Natur och Kultur 2005. 128 sidor. Illustrerat förlagsband. Nyskick.
Forum 1991. 95 sidor. Illustrerat förlagsband. Nyskick.
Sekwa. 2012. 264 s. Pocket. 141 gram. Nyskick. Frakt 24 kr.
LT 1979. 185 sidor. Dekorerat helklotband med skyddsomslag. Mycket välbevarad.
Hamlyn. 1973. 240 s. Inbunden. Blått klotband med guldtryck på ryggen. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Illustrationer i färg och sv / v. Stort format. Engelsk text.
LT 1979. 118 sidor. Illustrerat förlagsband. Mycket välbevarad.
Panache Albert Bonniers. 2001. 95 s. förlagets häftade m invikta mjuka pärmar. 150 gram. Gott skick. utgallrat biblioteksexemplar, skonsamt stämplat, kortficka bakre inre pärm.
Renée Voltaire AB 2008 Hft. 213s. Mkt. gott skick. Text på Svenska*
Könemann 2000. 200 sidor. Illustrerat förlagsband (inlagan i ringpärm). Nyskick. läs mer
Albert Bonniers Förlag. 2007. 283 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Hylla 22.
456+453 sidor, inbundna med skyddsomslag, Bonniers 1998-2000, en del mindre revor i omslagen, annars gott skick
SY u.å. 179 sidor. Illustrerat förlagsband. Nyskick.
Liber 2006 inbunden/dekorerat jartonnage 536 sidor.Boken är i gott/mycket gott skick.Fraktpris 50:-
Studentlitteratur. 10 uppl. 2013. 416 s. Häftad. 24x16cm. 825 gram. Nyskick. Porto 48 kr. Den svenska ekonomin har genomgått dramatiska förändringar under senare år. Näringslivet har omstrukturerats. Regleringar och subventions.. läs mer
u.å., häftad, ingen sidnumrering
Bokförlaget Bra Böcker. 1981. 224 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Rikt illustrerad. Hylla 23. läs mer
ICA 2011 Inb. 199s. Försättsblad saknas, annars mkt. gott skick*
inb. med skyddsomslag 255 sidor, ordfront förlag 2002, mkt bra skick
Natur & Kultur 2008 inbunden,skyddsomslag 269 sidor.Boken är i mycket gott skick.Fraktpris 45:-
Bokförlaget Bra Böcker. 1979. 120 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Rikt illustrerad. Hylla 23. läs mer
