Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i mycket fint skick. Förlag: Alfabeta Upplaga: 1 Utgivningsdatum: 2004 Omfång: 431 sidor ad: Ja (Utländska Romaner ISBN: 9150103458) Beskrivning :==>> Nu kommer den efterlängt.. läs mer
Hft, 220x140mm, Bokförlaget Natur och Kultur,1928,
Spionaffären Enbom och kalla kriget. Inb.m.omsl. Ordfront 2008. 269 sid. Fint skick.
Grenadine 2006 Inb. 95s. Sk.omslag, mkt. gott skick*
Björck & Börjesson 1905. 416 sid. Efter Hofdamen hos kejsarinnan-drottningen, grefvinnan Eppinghovens papper och dagboksanteckningar från 1888-1898. Auktoriserad övfersättning från det engelska originalets sjunde upplaga. skinnr.. läs mer
Utgiven av Niloé 1992. Inbunden med omslag. 320 sid. I mycket fint skick. Illustrationer av Carl Larsson, Zorn, Jenny Nyström m fl.
Ponto Pocket. 1 uppl. 2010. 224 s. Pocket. Nära nyskick. Boken är oläst och ryggen är därför "ovikt". I övrigt har den två lätt törnade kanter..
Häftad. Gott skick. m. A-post 36 kr.
SKDB. 1964. 202 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag saknas. Namnteckning. Hylla 18.
Bonniers 1976. Inb. 145s. gott skick*
Pocket i nära nyskick. Sekwa förlag 2010. - Renée Michel är portvakt i en ståtlig fastighet i Paris finare kvarter. Hon är en självlärd älskare av konst, musik, filosofi och litteratur. Hon lever sitt liv diskret bakom en överty.. läs mer
Fortfarande högaktuell bok från storbankernas värld. Inb.m.omsl. W&W 1982. 288 sid. Bra skick.
Lund University. 2006. Pocket. Gott skick. m. A-post 24 kr..
Bonnierförlagen.
Utgiven av Forum 2008. Inbunden med omslag. 473 sid. I mycket fint skick. Rest av namnlapp i bok.
Gyldendal Norsk Forlag. Första uppl. 1927 (MCMXXVII). 313 s. Trådhäftad. 19,5x13,5cm. 387 gram. Gott skick. Välvårdat ex, ren men med fransiga kanter och inte helt slät omslagssida (se bilden).
Smålänningens Förlag. 1970. 296 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. Hylla 20.
Atlantis. 2000. 550 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. omslag helt , men något suddigt/slitet, bilden är dock av den typen så kanske den är i gott skick. .
Bonniers 1989 första uppl 21-24 tusende tinb m sk-omsl Nyskick (ex6) .
1984. 232 s. Dekorerat klotband. Bandet kraftigt nött i ytskikt, färgbortfall. läs mer
Bonniers Junior Förlag. 1985. 135 s. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 20.
Atlantis. 2011. 268 s. Inbunden. Skyddsomslag finns i gott skick. läs mer
Bonniers 1945. En samlingsvolym, 82+92152+109 sid. blått halvfr. bd. med marmorerade pärmar, liten namnteckning, mkt fint skick. läs mer
Pocket i nyskick. Bonniers 2009. - Olanna och Kainene är så olika som två tvillingsystrar kan bli. Olanna har ärvt sin moders mjuka kvinnliga skönhet och hon gör sig till vän med alla. Kainene är sluten och hård och bestämmer si.. läs mer
Inb.m.omsl. W&W 1976. 419 sid. Fint ex.
1982. 165 s. Dekorerat klotband. Dedikation från författaren. läs mer
2004. Häftad. Nyskick. m. A-post 25 kr..
Utgiven av Bonniers 1958. Originalutgåva. Häftad. 164 sid. I mycket fint skick. Novellsamling.
Timbro 1989 fjärde tryckn 1991 Näranyskick, massor av recept. Dedicerad: Gastronomiska hälsningar Werner Vögeli . 1,5kg och stort format ger porto 85 (grön XL).
Ordfront. 2002. 176 s. Pocket. 104 gram. Mycket gott skick. Frakt 24 kr
