Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Symposion. 1989. 85 s. Häftad. Nyskick.
Brombergs. 2013. 336 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 491 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Bokhandelsnytt exemplar i presentskick. Oläst. Tioårige August Pullman vet mycket väl att folk stirrar på honom. Tr.. läs mer
Bokförlaget Semic. 1:a svenska uppl. 2005. 120 s. Inbunden. Mjukt band. Gott skick. I denna grundläggande fiskebok förklaras allt du behöver veta om fiske i både sötvatten och saltvatten på ett lättfattligt sätt. Du får lära dig.. läs mer
Bokförlaget Forum AB. 2005. 169 s. Pocket. Nyskick.
Bokförlaget DN. 2006. 302 s. Inbunden. 468 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. I boken får vi möta personer med olika sexuell läggning.Här kommenteras och diskuteras respektive läggning.Hur har man betraktat d.. läs mer
Yenbooks. Första uppl. 1994. 123 s. Pocket. Gott skick. En japansk parlör med fokus på ... amorösa aktiviteter. Något slitet och fläckat omslag, annars fin.
Strömbergs. 1956. 450 s. Inbunden. 21x15,5cm. 701 gram. Gott skick. Utgallrad biblioteksbok, stämpel och streckkod. Inplastad. Sv/vita bilder. Ngt snedläst. S.
Flamingo. 1997. 340 s. Pocket. 185 gram. Nyskick.
Bonniers. 1972. 263 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. Tidigare ägares namn på försättsbladet. :;
Symposion. 1988. 106 s. Häftad. Nyskick.
Bloomsbury. 2007. 324 s. Pocket. 240 gram. Gott skick.
Inbundet förlagsband utan skyddsomslag Natur och Kultur 1978. Hälsning från författaren. Illustrerad med svartvita fotografier. Gott skick. 254 sidor.
Verbal. 2012. 156 s. Häftad. Mycket gott skick.
Aldus/Bonniers. 1968. 172 s. Pocket. Gott skick. :;
Bonniers. 2002. 240 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 362 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Något gulnat boksnitt, för övrigt i presentskick. Julie Roseman, frånskild, och Romeo C.. läs mer
Faber and Faber Limited. Andra uppl. 1965. 94 s. Pocket. 85 gram. Mycket gott skick.
1933. 99 s. Inbunden. Mycket gott skick. I svensk språkdräkt av Harald Jernström. Tidigare ägares namn på insidan av pärmen. :; läs mer
(1986;1996) Isis förlag 5:e uppl. 2002 - 204s. färgdekorerat hårdband - Boken hel och ren men med mycket understrykningar; vit etikett över pappersskada på pärminsidan - Ur baksidestexten: "Det här är en kurs i hur man arbetar .. läs mer
Albert Bonniers. 2001. 617 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. :;
Brutus Östlings bokf Symposion. 1995. 71 s. Häftad. 145 gram. Nyskick.
Tre Böcker. 2006. 256 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 390 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Något gulnat boksnitt, för övrigt i nyskick.
Carlssons. 2006. 157 s. Häftad. 232 gram. Mycket gott skick. Namn på försättsbladet.Några understrykningar..
Symposion. 1989. 57 s. Häftad. Nyskick.
inb. 177 sidor, svensk byggtjänst 2012, nyskick läs mer
Awe/Gebers. Ny utgåva uppl. 1979. 159 s. Pocket. Ägarnamnteckning i början av boken. Gott skick. Måsen är en teaterpjäs som skrevs av den ryska dramatikern och författaren Anton Tjechov 1895. Den hade premiär 17 oktober 1896 i S.. läs mer
Svenska Bokförlaget. 1912. 725 s. Inbunden. karmosinrött dek. originalklotband med sprängda snitt. Nära nyskick. namnteckningar på försättsbladet . läs mer
IPU. 1980. 235 s. Inbunden. Kartonage. 435 gram. Nyskick.
Bonniers. Panache. Första svenska uppl. 1986. 318 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Svensk översättning av Ingrid Börge. Lätt snedläst. Omslaget litet nött i övre marginalen.
Natur & Kultur. 1 uppl. 1996. 221 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 358 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Lätt gulnat boksnitt och några mycket små skavanker på skyddsomslaget, fö.. läs mer
En roman om den understa världen.Inbunden.Skyddsomslag.Tr.2004.Nära nyskick.307 sid
