Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
B Wahlströms, 1998, 1999, 2000, tre böcker, inbundna, totalt 890 sidor, format 157 x 230 x 82 mm, ej illustrerade. Skickgrad 6 till (av 10) - samlarskick till mycket gott samlarskick. Böckerna skickas säkert packade.
Arcus. 2005. 251 s. Häftad. 528 gram. Mycket gott skick. Behållningen går till missionsarbete. läs mer
BONNIER. 2009. 192 s. Inbunden. 1196 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser.. läs mer
Långasjö Hembygdscirkel 1949.hft. 62s. ill. fint skick
Legenda pocket 1985 gott skick
Wohlmuth-förlaget. Andra uppl. 1926. 360+34 s. Inbunden. Mycket gott skick. Pärmen aningen nött, annars felfri. läs mer
Långasjö Hembygdscirkel 1950.hft. 48s. ill. fint skick
Pocket. Gott skick.
Långasjö Hembygdscirkel 1956.hft. 48s. ill. fint skick
Rabén Prisma. 1995. 158 s. Inbunden. 24x17cm. 560 gram. Mycket gott skick. Lite hörnskada.
Bonniers. 1943. 285 s. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. OBS:GRATIS OCH BRA EMBALLAGE!Porto postens A taxa! Skador på omslag på ryggen,stött på kanterna på omslag.
Pocket. Nära nyskick.
Liber. 2005. 192 s. 370 gram. Gott skick. Andra omarbetade upplagan. Plastade pärmar. Har små användarspår på några sidor..En modern praktisk handbok avsedd för den som arbetar med akut sjuka patienter. Boken är uppdelad i fyra .. läs mer
Generalstabens Litografiska Anstalts Förlag. Första uppl. 1978. 93 s. Inbunden. Gott skick. Bokens syfte är att öka unga läsares kunskaper om några av de ekologiska problem som har med våra hav att göra. Boken, som kom ut år 197.. läs mer
Norstedts Förlag, 2008. Inbunden med skyddsomslag. 399 sid. Fotoillustrerad i s/v. I fint skick. Portovikt 800 g.
Svenska Kyrkans Diakonistyrelses Bokförlag. 1939. 88 s. Häftad. 18,5x12,5cm. 122 gram. Frampärmen något solkad (se bild) - i övrigt i mycket gott skick. Illustrerad i sv/v. läs mer
NORDISKA POLISIDROTTSFÖRBUNDET. 460 s. Inbunden. 1518 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Pocket. Nära nyskick.
Richters. 2004. 173 s. Häftad. 24x19cm. 500 gram. Mycket gott skick. En effektiv metod för permanent viktminskning.
Forum 1999. inb.med omslag. 160s. rikt ill. i färg. gott skick läs mer
Livsmedel och Hygienkonsultation 2002. Andra upplagan u.å. Spiralbunden med illustrerade papppärmar. 197 sidor. Nära nyskick. läs mer
Dalarnas fornminnes och hembygdsförbund. 1966. 239 s. Inbunden. 22x18cm. 660 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. läs mer
Femte reviderade uppl. 1849. Inbunden. Mycket gott skick. Biblioteksstämplar. Porto 39:-. läs mer
Studentlitteratur. Lund, 1997. Häftad. 226 s.
J.A. Lindblads Förlag. 2:a uppl. 1921. 446 s. Halvfranskt band. 21x14cm. 775 gram. Ingår i serien "Hembygdsböckerna". Fotoillustrerad i svart/vitt. Hårt nött i kapitälet. Pärmpapperet något nött i underkant, i övrigt mycket gott.. läs mer
Pocket. Gott skick. På engelska.
1994, originalband med skyddsomslag i presentskick, rak och ren utan namn eller skador
Natur&Kultur. 1980. 118 s. Inbunden. 20x26cm. 530 gram. Mycket gott skick.
SEMIC. 1976. 124 s. Häftad. Dekorerat pappband. 143 gram. Gott skick. lite ritat i boken.
Pocket. Mycket gott skick.
