Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Gyldendal Norsk Forlag. 1987. 313 s. Inbunden. Klotband. 21x13,5cm. 460 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Språk - Norska.
Ordfront. 1998. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Norild Forlag. 1986. 189 s. Inbunden. Konstläderband. 21,5x13,5cm. 310 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Språk - Norska.
Inbunden i nyskick. MarcusFörlag 1998. - Vi får möta Fjällprästen, med tjänst i fjällvärlden, och två original, Konstnären och Skalden, två vilsna människor, som kommit till bygden och fått hjälp av prästen.
Bakhåll. Inbunden. Nyskick. Inplastad direkt från förlaget.
Format:Inbunden i hårt kartonnage. Tryckt år:2000 Skick:I fint skick Vikt opackad:185gram Se! resume!--->Bild 2!
Tryckare/förlag: Litteris Berlingianis, Lundae MDCCCXV (1815). Häftad stor 4:o, mått: 33,5x21,5 cm. 10 opaginerade sidor i mycket fint skick. Åtta sidor namn bl.a. Esaias Tegnér, Facultatis Philosophicae. Porto 250 gram. läs mer
Norstedts. 2006. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Tiden Norsk forlag. 1986. 540 s. Inbunden. Förlagsband. 21x14cm. 780 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Språk - Norska.
Bakhåll. Inbunden. Nyskick. Inplastad direkt från förlaget.
Tre häftade böcker i en kartong. Nyskick, men stämplade såld. Utgivningsår 2011. Med efterord av Jonas (J) Magnusson och Martin Högström, som gjort den grafiska omformateringen.
Ninac. Fjärde omarbetade uppl. 166 s. Häftad. 250 gram. Mycket gott skick. Fler och fler barn upplevs som svåra att komma överens med, för att inte säga helt omöjliga,och inte sällan ger föräldrar,dagispersonal eller lärare upp .. läs mer
Fortbildningsavdelning. 2011. 103 s. Häftad. 229 gram. Mycket gott skick. En samling texter om Gemensam europeisk referensram för språk.
Månpocket 2011. Fint begagnat skick. Frakt 22 kr med posten ekonomibrev.
Princeton Paperbacks. 1997. 172 s. Häftad. 305 gram. Förekommer understrykningar med blyerts och bläck. I övrigt mycket gott skick. Fraktkostnad tillkommer med 36 kr.
Den norske bokklubben. 1986. 210 s. Inbunden. Konstläderband. 21x13,5cm. 320 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Språk - Norska. Den sanna berättelsen om hur en ung norrman blev naziledare i Norge un.. läs mer
Norstedts, 2005. Inbunden med skyddsomslag, bra bruksskick. Inget skrivet. läs mer
Bakhåll. Inbunden. Nyskick. Inplastad direkt från förlaget.
1955. 72 s. Limhäftad. 19,5x14cm. 70 gram. Gott skick. Info:Innehåller bl.a.:"Mälarpiraten Siwertz,seglare och filosof"av John Landquist,"Iakttagelser och funderingar" av Sven Lindqvist,Dikter av Lars Bäckström,Herman Hesse,Augu.. läs mer
Bonnier Essä, 1999. Inbunden med skyddsomslag. Nära nyskick, MEN, gallrad biblioteksbok med sedvanliga stämplar. Dock inte biblioteksbehandlad annat än med några stämplar.
Format:Inbunden i hårt kartonnage. Tryckt år:2004 Skick:I bra skick Vikt opackad:253gram Se! resume!---> Att motgång kan vändas till framgång är ett återkommande budskap i denna samling anekdoter och korta berättelser, som.. läs mer
Bakhåll. Inbunden. Nyskick. Inplastad direkt från förlaget.
W&W. 2 uppl. 1984. 340 s. Häftad. 400 gram. Mycket gott skick. Överstruken namnteckning.
Santérus Förlag. 2005. 542 s. Pbd. Skyddsomsl. Nyskick.
Inbunden i gott skick, aningen nött pärm, gulnad. Tidens förlag 1985. "1945 återkommer tolvåriga Rusty till England efter fem år som evakuerad i USA. Hon blir bestört över att komma tillbka till en värld hon inte längre känner i.. läs mer
Bakhåll. Inbunden. Nyskick. Inplastad direkt från förlaget.
W&W, 1993, andra tryckningen. Inbunden med skyddsomslag, nära nyskick.
Bonniers. Första uppl. 1945. 188 s. Häftad. 19,5x13cm. Mycket gott skick.
Norstedts, 2002. Inbunden med skyddsomslag. Gallrad biblioteksbok men inte mer biblioteksbehandlad än att den har vissa klistermärken och stämplar. Skyddsomslaget är inte inplastat eller tejpat. Bra bruksskick.
Kassettbok i nyskick. Piratförlaget 2002. Uppläsare: Katarina Ewerlöf. 8 kassetter, 12 timmar. - En thriller om framgångens pris, om vad människor gör för att bli berömda. - Den är en fristående roman som utspelar sig tidsmässig.. läs mer
