Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Sellin & Partner Förlag AB 1991. Inbunden med skyddsomslag. 464 sid. Rikt fotoillustrerad. Portovikt 1,85 kg. Revor på skyddsoslag men inlagan i mkt gott skick.
Carlsson & Jönsson Bokförlag. 1983. 123 s. Inbunden. 22x13cm. 224 gram. Signatur försättsbladet i övrigt i mycket gott skick. Fotoillustrerad. Är hembydgdsrörelsen en koloss på lerfötter, fylld av förlegad nationalromantik, bytä.. läs mer
Inb bok fr w & w i mycket gott skick sk omslag finns o är i mkt gott skick. (by4) Inbunden, kostar 44 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckoti.. läs mer
Inb bok tryckt 1998 m ill pärm den är i gott skick. (by4) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok ell.. läs mer
Illustris. 1989. 395 s. Pocket. 223 gram. Mycket gott skick. Enhetsfrakt 36 kr med ekonomibrev (3 dagar) för försändelser under 2 kg inom Sverige.
Zindermans. 1972. 196 s. Inbunden. Gott skick. f.d. biblioteksbok.
Gebers. 1969. 218 s. Inbunden. klotband. 22x14cm. Hyfsat skick.
Norstedts 1982 (ou). Inbunden med skyddsomslag. Namnteckning och datum i bläck på insida av fr pärm. I övrigt tämligen fräscht ex.
Bonniers 1999 inb bok m ill pärm i ganska risigt skick, alla sidor vågiga och pärmens framsida knäckt tvärsöver men alla sid finns m o den går att läsa. (by4) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder.. läs mer
Första svenska uppl. 8:o. Illpbd. 96 s. Portr. Ordström. Pitep 1996. Nära nyskick.
Esoteric Publishing Co. 1949. 37 s. Häftad. 17x12cm. Mycket gott skick.
Önskeklassikern Bonniers jniorförlag 1981, inb bok m illustrerad pärm i mycket gott skick. (by4) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad.. läs mer
En bok f alla pocket i gott skick bortsett fr att pärmen håller på att lossna men den går att limma fast för den pysselkunnige. (by4) Pocket, kostar 12 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig .. läs mer
Dast Förlag AB 1980. 46 s. Dekorerat pappband. Inplastad/laminerad. Namnteckning och datum i bläck.
Hugo Gebers förlag, Stockholm, 1949. Fjärde upplagan. Dekorerat blått klotband med främre omslaget medbundet, 190(1) sid. Vikt ca 260 g. Inlagan är ojämnt gulnat, för övrigt är boken i gott skick.
Leopard Förlag. Första uppl. 2004. 300 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Bonniers. Första uppl. 1993. 467 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
ICA bokförlag. 1996. Inbunden. Nyskick. lite märke efter prislapp. Porto 39 kr..
Bonniers. 1978. 163 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. läs mer
Wiken. 850 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Hela romanen, komplett i en volym. En av litteraturhistoriens mest lästa och älskade böcker.
Teosofiska bokförlaget. Stockholm. 1903. 91 s. Häftad. Gott skick. Namnteckning.
Bonniers. 2006. 288 s. Inbunden. Förlagskartonnage. 25,5x19,5cm. 1100 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas. klister lapp pärm.
Barn Owl Books 1986. 244 s. Inbunden med skyddsomslag. Något blekt rygg, Namnteckning och datum. läs mer
Prisma. 2005. Inbunden. Nära nyskick. porto 36 kr..
Nordic Academic press. 2004. 448 s. Inbunden, Skyddsomslag 23x15cm. 850 gram. Nyskick, oläst. läs mer
Fitnessförlaget. 1 uppl. 2005. 327 s. Pocket. 187 gram. Nyskick. Bli vän med kroppen och maten vänder sig till ätstörningsdrabbade och deras anhöriga. Här finns fakta om olika former av ätstörningar och tidiga varningssignaler, .. läs mer
Rosenkreutzareordens förlag. Malmö. 1943. 80 s. Häftad. Gott skick.
Ordalaget. 1 uppl. 2004. 193 s. Pocket. 106 gram. Nyskick. Hur man fångar vem som helst, när som helst, var som helst.. läs mer
Brombergs. 876 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Formas Enar Runsteens KTF Stiftelse. 2004. Inbunden. Nyskick. porto 39 kr.. läs mer
