Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
1993. 269 s. Inbunden. 568 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Eklunds. 1 uppl. 1952. 228 s. Häftad. Mycket gott skick. ÄVENTYRSBOK med handling från 1821.
2011. 362 s. Pocket. 678 gram. Mycket gott skick.
DAW fantasy 1989 pocket eng text gott skick
Norstedts. 1980. 207 s. Inbunden. 21,5x14cm. 400 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
Norstedts. Åttonde uppl. 1945. 161 s.+ 8 svartvita fotobildsidor s. Trådhäftad. 20x13cm. 220 gram. Hyfsat skick. 4 uppslag starkt gulnade,3 ilagda tiningsurklipp från tiden med anknytning till Folke Bernadotte. läs mer
bonniers. 2 uppl. 2010. 285 s. Pocket. Mycket gott skick.
TOR fantasy 2000 pocket eng text gott skick
Ordfront. 1988. 249 s. Inbunden. 21,5x13,5cm. 430 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Mindre skada i pärmens nedre främre hörn.
READER'S DIGEST AKTIEBOLAG. 1976. 475 s. Inbunden. Mycket gott skick. läs mer
Självbiografisk skildring från Norge under andra världskriget. Folket i bild - Serie: FIB:s resor och äventyr. Tryckt 1955. Utgiven 1956. Inbunden. Pappband med mönsterdekorerade pärmar. Färgat övre snitt. 269(1) s. + 8 plansch.. läs mer
Artos 2004. Inbunden med skyddsomslag. 576 sidor. Dedikation från författaren. Mycket gott skick.
Saknar förlagsangivelse. Saknar tryckår. 14 opaginerade sidor s. Klammerhäftad. 20,5x14,5cm. 50 gram. Nyskick. Med 6 svartvita bildillustrationer.Info:Innehåller kort,osignerad exposé över Karin Boyes liv och med återgivande av .. läs mer
Aldus / Bonniers. 1973. 176 s. Häftad. Mycket gott skick.
READER'S DIGEST AKTIEBOLAG . 1979. 472 s. Inbunden. Mycket gott skick. läs mer
Den här boken handlar om alla olika befingelser i arbetet och som på ett avgörande sätt bidrar till, eller förhindrar, att vi upplever arbetsglädje, välbefinnande och hälsa. W & W.1981.Häftad.176 sidor.Illustrerad.Pocket.Språk:.. läs mer
Bladh by Bladh, 2010, Inb, 350 sidor, ISBN 978-91-86603-02-1, Hyggligt skick, Ett avslöjande dokument. En verklighetsbaserad historia som aldrig berättats förut. Ett glömt folkmord som pågår just nu.
Atlas. 1998. 416 s. Inbunden. 22,5x15cm. 760 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Stämpel recensionsex på försättsblad.. . läs mer
SNPF, 1996, Inb, 141 sidor, ISBN 91-87514-03-6, Hyggligt skick, Boken ger en detaljerad översikt över narkotikapreparat, narkotikamissbruk, narkotikabrottslighet och samhällets motåtgärder.
RÖMERTOPF. 1972. 157 s. Häftad. Mycket gott skick.
ICA Förlaget 1993. Förlagsband. Dkyddsomslag saknas. Gott skick. läs mer
Bonniers. 1962. 101 s. Trådhäftad.Ouppskuren. 19,5x13cm. 200 gram. Mycket gott skick. Info:En naturvetares iakttagelser,tankar och spekulationer över livets natur och världens gång,presenterat på ett lätt tillgängligt språk.
PAN/Norstedts. 1968. 231 s. Pocket. 215 gram. Nära nyskick. I likhet med skalbaggen sönderfaller Fosterlandet vid närmare betraktande I sina beståndsdelar. Då detta sönderfall icke försigår i sinnevärlden utan blott i betraktare.. läs mer
Historiska Media. 1999. 313 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. läs mer
GRANATH & HÅRD AF SEGERSTAD FÖRLAGSPRODUKTION. 1974. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 436 gram. Gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
B. Wahlströms Bokförlag . 1974. 155 s. Inbunden. 350 gram. Mycket gott skick.
PAN/Norstedts. 1998. 359 s. Pocket. 205 gram. Nära nyskick. Två händelser inträffar samma kalla decemberkväll i Richmond, Virginia. Mördaren Ronnie Joe Waddell förklaras död i elektriska stolen. Och intill en sopcontainer finner.. läs mer
Atlantis. 1980. 174 s. Inbunden. 21,5x14cm. 385 gram. Nyskick. Mycket tydligare och bättre än någon vetenskaplig rapport avslöjar dessa åtta noveller hur det verkligen var att leva i Kina under kulturrevolutionen. Ofta lätt mela.. läs mer
Saknar förlagsangivelse (Carl Bloms boktryckeri,Lund). 1951. 32 s. Klammerhäftad. 21,5x14,5cm. 50 gram. Nära nyskick. Info:Avsedd som handledning vid sexualupplysning för barn i 6-10 års ålder.
wahlström&widstrand. 1997. 250 s. Pocket. 18x11cm. 144 gram. Gott skick. omslag har vikmärke.
