Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
ROC fantasy 1996 pocket ebg text fint skick
Institutionen för estetik Uppsala Universitet. 1995. 72 s. Häftad. 20,5x14,5cm. Mycket gott skick. Sporadiska blyertsunderstrykningar.
Triad Grafton 1986 pocket eng text fint skick
Arrow 1984 pocket eng text gott skick
ROC fantasy pocket 1990 gott skick eng text läs mer
Avon fantasy 1987 pocket eng text fint skick
Atlantis. Första uppl. 2006. 111 s. Inbunden. 18,5x14cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Omslag Christer Jonson.
Bonniers. Stockholm, 2006. Förlagets klotband med skyddsomslag. 670 s.
Bo Cavefors Bokförlag. Lund, 1967. Pocket. Något fuktfläckad på ryggen. Blyertsunderstrykningar på två sidor. Pappersskada (ca 1x3 cm) på smutstiteln. 301 s.
Panter Norstedts. Första sv uppl. 1981. 322 s. Häftad. 21x13,5cm. Nära nyskick. Omslagsbild: Martin Heap. Översättning av Jens Nordenhök .
Byggförlaget 1997. Spiralbunden med plastpärmar i illustrerad pappkassett. Mycket gott skick.
Wahlström & Widstrand. Första uppl. 1975. 63 s. Häftad. Osprättad. 19,5x14,5cm. Nyskick. Omslag av Olle Kåks.
Esselte. 3 st böcker uppl. 1980. 154+98+154 s. Häftad. böckerna har veck. 29,5x21cm. 1120 gram. Gott skick. Porto 5(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg. läs mer
Bokförlaget Tranan. Första sv uppl. 2007. 262 s. Inbunden. 18,5x12,5cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Omslag av Håkan Liljemärker. Översättning av Jan Erik Bornlid.
Modernista. Första sv uppl. 2006. 125 s. Häftad. 20x12,5cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Förord av Ida Börjel. Översättning av Johanna Mo.
Bra Spänning. 1985. Kartonnage. Nära nyskick. L.
Bra Spänning. 1986. Kartonnage. Nära nyskick. L.
Bra Spänning. 1986. Kartonnage. Nära nyskick. L.
Bra Spänning. 1985. Kartonnage. Nära nyskick. L.
Richter. 1995. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. L.
Richter. 1987. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. L.
Bra Böcker . 1988. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. L.
INBUNDEN Kartonnage. Norstedts 1998. 667 gram. Skrymmande. Bra skick. .......Frakt B-post 59 kronor eller A-post 63 kronor..........Tjugotta år efter Gudfadern en av 1900-talets stora publika romaner, filmad och Oscars.. läs mer
Bokförlaget Semic. 2000. 159 s. Inbunden. 23,5x16cm. 392 gram. Mycket gott skick. läs mer
Bonniers Förlag. 1985. 128 s. Inbunden. 22x17,5cm. 362 gram. Mycket gott skick. läs mer
West Coast Whale Research Foundation. 1987. 96 s. Inbunden i mjukband. 28x21,5cm. 384 gram. Mycket gott skick.
Forum Förlag. 1979. 223 s. Inbunden. 28x21cm. 1054 gram. Mycket gott skick.
Den världsberömde fotografen Lennart Nilsson fick på 1950-talet uppdraget att fotografiskt dokumentera Statens Järnvägar inför järnvägens 100 år. Utgiven i samband med järnvägens 150 år. I skick som ny. Trafik-Nostalgiska förlag.. läs mer
Svenska Bokförlaget / Norstedts. Fjärde uppl. 1964. 40 s. Klammerhäftad. 19,5x13cm. 62 gram. Mycket gott skick.
Bonniers. 1989. 463 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
