Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Studentlitteratur. 2000. 325 s. Häftad. läs mer
1975. 528 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. Porto 39:-.
International Collectors Library. 425 s. Inbunden. Mycket gott skick. Klassisk riddarromantik.
Nordstedts Juridik AB. 1:4 uppl. 2000. 234 s. Häftad. Gott skick. läs mer
Liljedahl & Co. 2004. 143 s. Inbunden. Nära nyskick.
1989, utrangerat biblioteksband i utmärkt skick läs mer
Prisma 2005. Illustrerat pappband. Rygghuvud lätt stött. Mycket gott skick.
1935 resp. 1936. Inbunden. Nyskick. Porto 39:-. läs mer
International Collectors Library. 655 s. Gott skick. Två av den gotiska litteraturens främsta verk. Ryggen har släppt något Ex libris, doftar lite gammalt och instängt, men vad kan man förvänta sig av gotisk skräckromantik?
Cordia. 2002. 156 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Överskottet går till ett missionsarbete i ett slumområde, Neverlands i Manilla, Filippinerna .
Liber Ekonomi. 1 uppl. 2002. 264 s. Inbunden. 603 gram. Mycket gott skick.
Damm förlag 2007. Illustrerat pappband. Nyskick.
1987, inplastat originalkartonnage i fint skick, lite bläck åp titelbladet
1949 resp. 1951. Inbunden. Nyskick. Porto 39:-. läs mer
1985, originalkartonnage med omslagsbild i presentskick, rak och ren utan namn
Bokförlaget Pan Norstedts. 1990. Pocket. Hela "Roman om ett brott"serien. De flesta av böckernas skick är mycket gott. "Det slutna rummet" har en rynka längs ryggen och "Polismördaren" har en liten fläck på framsidan. läs mer
Natur & Kultur. 6 uppl. 1998. 304 s. Häftad. 515 gram. Gott skick.
1934. 102 s. Häftad. Mycket gott skick. Porto 36:-.
Anders Ohlssons bokförlag, Slågarp. 1942. 256 s. Mycket gott skick. Porto 39:-. läs mer
Veritas. 2010. 129 s. Pocket. Nära nyskick.
1985, förlagskartonnage med omslagsbild i presentskick, rak och ren utan namn eller skador
Liber Ekonomi. 1:1 uppl. 1998. 192 s. Häftad. 350 gram. Mycket gott skick. läs mer
Bonniers, 1969. Dekorerat pappband, 398 sidor. Rikt illustrerad med svartvita bilder/foton. Boken med försumbart slitage.
1984, originalband med inplastat skyddsomslag i utmärkt skick
Hugo Gebers förlag. 1937. 64 s. Häftad. 25x18cm. Gott skick. Med planscher och bilagor. läs mer
Studentlitteratur. 5 uppl. 2002. 164 s. Häftad. 200 gram. Gott skick.
Stiftelsen Vetekornet. 1983. 146 s. Pocket. Gott skick.
Albert Bonniers förlag. 2006. 269 s. Pocket. Nära nyskick. Klassiker.
Nära nyskick, Storpocket, Historiska media, 2007, 189 s.
Verbum. 1976. 112 s. Pocket. Gott skick.
