Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Lindblads. 1937. Inbunden. Blått klotryggband med gulddekor på frontpärmen. 349 s. Bok i hyfsat skick. Snedläst. Nötta pärmar och pärmkanter. Lite stötta ryggändar. Inlagan måttligt gulnad, lite vågig och något sträckt från bind.. läs mer
Gidlunds. 2004. 290 sidor. Häftad. 23x15cm. Gott skick.
Norstedts 2002. Inbunden med skydds-omslag. Som ny, oläst.ISBN 9113003062
Privatinb.Arbetarnas Tryckeri 1918 minnesskrift svartvita foton
Dekorerat förlagsband Bakhåll 2008 ISBN 978 91 7742 282 2 nyskick
Dekorerat pappband Bonniers Förlag ou.1952
Häftad Gleerups Förlag 1931 sliten pärm ägarnamn
Dekorerat förlagsband Kommitten för Stockholmsforskning/Stockholmia förlag 2009 ISBN 978 91 7031 213 7 illustrerad
Månpocket 2006 ISBN 978-91-7232-057-4 vikmärke på pärmens framsida
Dekorerat förlagsband Nordjem 1989 ISBN 91-7482-014-1 färgillustrationer Norrvikens trädgårdar ägarnamn
Mjukband Norstedts 2002 ISBN 91-1-301193-6
Dekorerat förlagsband Energica förlag 2002 ISBN 91-87056-86-0 Omsjälslig kraft utan rädsla och lidande 100 dagar av healing nyskick
Dekorerat förlagsband Energica förlag 1999 ISBN 91-87056-62-3 En vägledning i att skapa andlig mental känslomässig och fysisk balans nyskick
Inb.skyddsomslag Isis Förlag 1996 ISBN 91-971881-9-0 understrykningar med blyerts och färgpenna ägarnamn
Inb.skyddsomslag ISIS förlag 1997 ISBN 918860260-5 understrykningar med blyerts ägarnamn
Inb.skyddsomslag Berghs Förlag 1979 ISBN91-502-0027-5 illustrerad i svartvitt lite naggad i kanten på skyddsomslaget ägarnamn
Inb.skyddsomslag Berghs förlag 1975 ISBN 91-502-0159-x illustrerad i svartvitt märke efter prislapp och en liten reva på skyddsomslaget en buddhistisk pilgrims upplevelser i Tibet
Dekorerat förlagsband ICA Bokförlag 2004 ISBN 91-534-2506-5 några understrykningar med blyerts
Dekorerat förlagsband Natur och Kultur 1984 fjärde uppl. ISBN 91-27-01393-6 ägarnamn
Inb.skyddsomslag Norstedts Perfekt hälsa bi9blioteket 1998 ISBN 91-518-3430-8 illustrerad i svartvitt liten reva på skyddsomslagets baksida
Inb.utan skyddsomslag dekorerad rygg Natur och Kultur 1967 del 3 har sidan 9 och 10 lösa
Häftad Bonniers ou.1957
Privatinb.Baltiska Förlaget 1927 svartvita bilder
Inb.skyddsomslag Sveriges Radio/Raben & Sjögren 1977 ISBN 91-29-49919-4 svartvita bilder
Norstedt & Söner 29 Juni 1843. Samtidapappband. läs mer
Norstedt & Söner 28 Mars 1850. Samtidapappband med fösta sidan något sliten. läs mer
Norstedt & Söner 1844. Samtida pappband. läs mer
Zeiss Ikon A.G., Dresden. Två komplettaårgångar inbundna i ett halvklot-band med skinnspegel och blått snitt.Mycket gott skick.
Zeiss Ikon A.G., Dresden. Den komplettaårgången, 12 nummer, inbunden i ett halvklotband med skinnspegel och blåttsnitt. Mycket gott skick.
Otto Perutz Trockenplattenfabrik, München. Numren 1931 nr 4, 1932 1-4, 1933 1-4 samt 1934 1,3 och 4 inbundnai ett halvklotband med läderspegel ochrött snitt. Mycket gott skick.
