Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
SKDB. 1942. 185 s. Inbunden. Gott skick.
NoK 2002, 3:e tryckn. 216 s. Inbunden i dekorerat pappband i absolut nyskick. Illustrerad med teckningar i sv/v. Vikt 446 g. Format 15,5 x 21,5 cm. Porto 48:- (viktklass -1,0 kg med emballage). Författaren är professor i fysiolo.. läs mer
Örebro missionsförenings förlag. 1907. 340 s. Inbunden. Gott skick.
häftad 104 sidor, ordförrådet 2013, nyskick
Natur och Kultur. 1960. 272 s. Inbunden. Gott skick.
Natur & Kultur. 1994. 456 s. Inbunden. Förlagsband. 23,5x16cm. 950 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. läs mer
EFS-förlaget. 1944. 374 s. Inbunden. Gott skick.
Raben o sjögren 1992, inb bilderbok i gott skick. (bi17-18) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok e.. läs mer
inb. 271 sidor, norstedts juridik 2012, nyskick läs mer
Bilderbok fr Bonnier Carlsen i mkt gott skick. (bi17-18) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok elle.. läs mer
A Erikssons förlag. 1950. 269 s. Inbunden. Gott skick.
Forum stor inb bok tryckår står ej men den är copyrightmärkt med året 1979. Den är i mycket gott skick. (bi17-18) Inbunden, kostar 44 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som.. läs mer
inb. med skyddsomslag 228 sidor, nordic academic press 2012, nyskick läs mer
Forum pocket i ganska stort format den är i mkt gott skick. (bi17-18) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, bibli.. läs mer
Filadelfia. 1920. 281 s. Inbunden. Gott skick.
Bonniers. 1946. 439 s. Trådhäftad.Fr.o.m.sid.88 ouppskuren. 22,5x14,5cm. 850 gram. Gott skick. Bakre omslaget lite naggat och veckat.Dedikation:"Till Stig Nyberg som minne av Bokhandelsskolan 1949 Torsten Eklund". läs mer
Inb bok m ill pärm den är i gott skick. (bi17-18) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller likna.. läs mer
; foto: Linus Meyer Ingelson, Annika, 1977- (författare) Ehrenkrona, Carl, 1976- (författare) Meyer, Linus, 1977- (fotograf) ISBN 978-91-85191-57-4 (inb) Stockholm : Ruin, 2010 Svenska 140 s.. läs mer
Missionsförbundets förlag. 1957. 199 s. Häftad. Hyfsat skick.
Utrangerad biblioteksbok i gott skick. Natur och kultur 1983. (bi17-18) Inbunden, kostar 44 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, bib.. läs mer
inb. med skyddsomslag 460 sidor, brombergs 2013, nyskick
Sveriges nationalparker är ett praktverk om vår natur när den är som allra bäst.Boken är med sina närmare tvåhundrafemtio färgbilder en kärleksförklaring till alla de speciella landskapstyper som tillsammans utgör vår unika sven.. läs mer
Liten lättläst bok m illustrationer för barn om upptäckter den är i gott skick förlag: raben o sjögren tryckt 1976. (bi17-18) Inbunden, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, in.. läs mer
B.Palmquists förlag. Nionde upplagan uppl. 1883. Inbunden. Gott skick. 3 st bruna band i skapligt skick..
Richters inb bok m ill pärm tryckt 1999, gott skick. (bi17-18) Inbunden, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbo.. läs mer
Ol. Hansens Förlag. 1900. 227+212 s. Häftad. 22,5x15cm. Hyfsat skick. Ägarnumrering pärms framsida högst upp. Reva på pärmrygg så främre omslag börjat släppa. Prickig på rygg. Fransig på omslaget. Solkig och solblekt på omslag. .. läs mer
Lund 1951 sliten antologi på latin m mkt blyertsnoteringar på sidorna. Alla sidor finns med o den går att läsa. (bi17-18) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte e.. läs mer
häftad 366 sidor, sanoma utbildning 2011, nyskick
Färfattarnas. 1974. Häftad. Gott skick.
Saknar förlagsangivelse . 1971. 197 s.+ 4 färgbildsidor s. Trådhäftad. 26x18,5cm. 650 gram. Mycket gott skick.
