Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Bonniers 1859. 113 s., ill., 3 utv.-kartor. Gulddekorerat halvklotband, bra skick. 14x20 cm. läs mer
Historien om Sverige,, Norstedts 1998, orginalupplaga, förlagsband m skyddsomslag, bok och omslag i nära nyskick. Porto 84 kr
Hembygdsboken 2000, inb, 384 s. Namnteckning på titelsidan
Historien om Sverige,, Norstedts 1997, orginalupplaga, förlagsband m skyddsomslag, bok och omslag i nära nyskick. Porto 60 kr
The Viking Press. 1946. 713 s. Inbunden. Gott skick.
Norstedts 1990, inb m skyddsomslag, 221 s. Tillskrift på försättsbladet läs mer
Historien om Sverige,, Norstedts 1995, orginalupplaga, förlagsband m skyddsomslag, bok och omslag i nära nyskick. Porto 84 kr
B. Wahlströms. Tredje uppl. 1979. 198 s. Inbunden. 175 gram. Mycket gott skick. Signatur.
Klingsporska släktföreningen 1948. 100 s., ill. Marmorerat klotryggband, mycket bra skick. 12x20 cm. Nr 1/50. Exlibris. (Klingsporska släktföreningens skriftserie nr 2). läs mer
Fontes 1995, häftad, 212 s. Markeringar
Varbergs Museum Årsbok 1996, häftad, 208 s. läs mer
Wahlströms. Sjätte uppl. 1967. 191 s. Inbunden. Väl använt skick, färgläggning, signatur, sliten inbindning.
Norstedts 1982, inb m skyddsomslag, 371 s. Namnteckning på försättsbladet, sned i ryggen, några smårevor i skyddsomslaget
Harriers Bokförlag 1950, inb, 140 s. Försättsbladet bortrivet
Norma 2002 inbunden skyddsomslag 222 sidor.Illustrerad.Mindre reva på omslaget i ryggen längst upp bak.Annars i mycket gott skick.Fraktpris 44:-
Carlssons 1996, inb, 208 s. Stämpel på titelsidan (recension) läs mer
Norrköping, A. Bohlin, 1834 resp. Örebro, N. M. Lindh, 1840. (16), 256, (12), 312, (4) s., graverad plansch "Grefliga Familjen von Platens Grafställe" och utv.-tabell i del I. 2 vol. halvfranska band, mycket bra skick. 11x19 cm. läs mer
artos 2001 häftad 263 sidor.Boken är i gott/mycket gott skick.Fraktpris 45:-
Norstedts 2006 inbundens kyddsomslag 300 sidor.Illustrerad.Boken är i mycket gott skick/nyskick.Fraktpris 45:-
Hjalmarson & Högberg. 2003. 501 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. 1900-talets spionhistorier förmedlade av en f.d. Säpo-spion.
Ystad 2008, inb, 78 s. läs mer
Pan, Norstedts. 1973. 149 s. Pocket. Hyfsat skick. Tidigare ägares namn på insidan av pärmen. läs mer
Natur och Kultur 1995 inbunden/dekorerat kartonnage 247 sidor.Boken är i mycket gott skick.Fraktpris 45:-
Marlo Strömbergs bokförlag. 1995. tredje tryckningen. 176 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Olimex 1994, inb, 296 s. namnteckning, markeringar, anteckningar på eftersättsbladet
Tryckt 1983, klamrad, 32 s. Prislapp på baksidan
Bonniers. 1922, 1917, 1922. 304,206,opaginerad s. Halvfranska band med marmorerade pärmsidor, färgat snitt och guldornerade ryggar, sångdelen har ngt blekt rygg. Mycket gott skick. med originallitografier och talrika vignetter .. läs mer
3x300 gram. Nyskick. Aldrig läst.
Bonniers. 1993. 312 s. Inbunden. Förlagsband. 367 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Namnteckning på försättsbladet. Inlagan något gulnad. Enhetsfrakt 36 kr med ekonomibrev (3 dagar) för försändelser under 2 kg i.. läs mer
Komplett svit, 5 volymer. Alla i NYSKICK! Enhetsfrakt 40 kr för samtliga böcker. Wahlström & Widstrand, 1986. Nytryck av originalupplagan från 1963-1967. 305 + 293 + 318 + 318 + 321 s. Originalklotband med färgtryckta skyddsomsl.. läs mer
