Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Brutus Östlings bokf Symposion. 1993. Häftad. Nyskick. Oläst Exemplar..
"11. bis 15. Tausend." München: Langen/Müller, u.å. (copywright 1928). 348 s. Förlagets prydliga helklotband. Skyddsomslag.
Minotaur. 2007. pocket. 423 sid. Gott skick.
Andra uppl. 1926. 24 s. Häftad. Nära nyskick. Ohlson var kyrkovaktmästare.
Hardcover with dust jacket Hutchinson Benham 1977 illustred. The Story of Professional Golf. 176 sidor
Ordfront 2011. En av senaste årens mest uppmärksammade romaner. Pocket. 151 sidor. 186 gram => porto 24 kr. Nyskick/oläst.
Natur och Kultur. 2009. pocket. 298 sid. Gott skick.
Historiska Media 2004. Militärhistorisk pocket. 184 sidor. 102 gram => porto 24 kr. Nyskick/oläst.
Hardcover with dust jacket Country Life 1967 illustred. First Edition 142 sidor
Bonnier Pocket 2002. Roman i pocket. "En andlöst spännande, välskriven berättelse om lidelsefull vänskap, passion och svek." 160 sidor. 85 gram => porto 12 kr. Nyskick/oläst.
Delfinpocket. 1970. 158 sid. Gott skick.
PAN 1991. Svensk klassiker i pocket. Med kommentarer av Hans Sandberg. 254 sidor. 139 gram => porto 24 kr. Nära nyskick. Slät rygg. Tunna läsveck fram och bak.
Wahlström & Widstrand. 1948. 230 s. Häftad. Hyfsat skick. Osprättad, c.
Brutus Östlings bokf Symposion. 1997. 83 s. Häftad. 152 gram. Nära nyskick. Oläst Exemplar..
En Bok För Alla 1997. Roman i pocket. "Apelsinflickan är en stark och gripande roman som realistiskt skildrar unga kvinnors liv i Stockholm på 1880-talet. 222 sidor. 114 gram => porto 24 kr. Nära nyskick. Tunna veck omslag.
Pocket Headline 2005 illustred. Paul Gascoigne yhe player deserves to be remembered. 536 sidor
Sthm 1874. (10) s. Enkelt särtryck ur KVAÖ. läs mer
Bonnier Pocket 2007. Pocket. Vinnare av Augustpriset 2006. Filmad. 260 sidor. 145 gram => porto 24 kr. Nyskick/oläst.
Brutus Östlings bokf Symposion. 2002. 80 s. Inbunden. 344 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Bonnier Pocket 2007. Klassiker i pocket. Innehållet utdrag ur boken Östergren om Östergren där Fantomerna diskuteras. 401 sidor. 204 gram => porto 24 kr. Nyskick/oläst.
Månpocket 1987. Thriller-klassiker i pocket. 215 sidor. 124 gram => porto 24 kr. Mycket gott skick. Enstaka vikta sidor.
1970. Delfinserien 307. Ett urval av Engströms bästa berättelser, historier och teckningar. 226 sidor, 212 gram => porto 24 kr. Gott skick, tunna läsveck i ryggen, veck i övre hörn framsida.
Pocketförlaget 2010. Mamma-pepp i pocket. 191 sidor, 151 gram => porto 24 kr. Nyskick/oläst.
Alfabeta 2005. Sagan om Ringen parodi i pocket. 240 sidor. 143 gram => 24 kr. Nära nyskick.
Bokförlaget Atlas 2009. Berättelser från folkmordets Rwanda. Pocket. 431 sidor. 224 gram => porto 24 kr. Mycket gott skick. Slät rygg. Liten ojämnhet fram. läs mer
En Bok För Alla 2004. 210 dikter för unga människor. Pocket. 295 sidor. 158 gram => porto 24 kr. Mycket bra skick, förmodligen oläst. Inklistrad givardedikation på omslagets insida.
Bokförlaget Aldus/Bonniers 1966. Delfinbok 220. Av författaren till Lolita. Pocket. 185 sidor. 162 gram => porto 24 kr. Mycket bra skick. Prislapp bak.
Ordfront 2000. Märkena, marknaden, motståndet. Pocket. 603 sidor. 288 gram => porto 33 kr. Nära nyskick, förmodligen oläst.
Brutus Östlings bokf Symposion. 2005. 85 s. Häftad. 192 gram. Nyskick.
LTs förlag. 1:a uppl. 1974. 230 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband ("kartonerad"). Ägaretikett i början av boken. Gott skick. Några tidningsartiklar o d medföljer boken. Boken är rikligt illustrerad i svartvitt och fär.. läs mer
