Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Norstedts 1972, 118 sid, 13x20 cm. Häftad, till största delen osprättad. Mycket gott skick.
ljus stockholm. 1915. 455 s. Inbunden. 19x12.5cm. 557 gram. Mycket gott skick. namn ini bok.
Cirkelförlaget. 1949. Mycket gott skick.
Pan förlag. 1995. Pocket. Gott skick.
headline fiction . 691 s. Pocket. 20x13cm. 475 gram. Gott skick. Engelsk text .
Albert Bonniers förlag. 1955. 329 s. Pocket. Gott skick. Om rövaren Barabbas, som släpptes fri istället för Jesus. Något sliten rygg, liten reva på framsidan av pärmen.
SKDB. 1923. Ill. 369 s. Trådhäftad. Nött rygg. Stpl.
Sveriges Körförbunds Förl. 1997. 24 s. Häftad. 27x19cm. 85 gram. Gott skick. läs mer
1957. 60 s. Häftad. Nära nyskick. Dedikation från författaren. Illustrerad. Porto 24:-.
Pocket förlaget. 2011. Pocket. Nyskick.
inb. med skyddsomslag 254 sidor, santerus förlag 2013, nyskick
Saxon & Lindströms. Andra uppl. 1978. 319 s. Inbunden. Kartonnage. 19x12,5cm. Gott skick. Illustrationer av Harald Wiberg. Liten reva på pärmrygg och ett lite slitet hörn.
Prisma. 2006. 270 s. Inbunden. 646 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Rikligt illustrerad i färg och svart-vitt. Oläst.
Klassikerförlaget (ingår i Rabén & Sjögrenss förlagsgrupp), 1993. Nyskick. Inbunden, med skyddsomslag, 256 sidor. Om man tar del av recepten...så är det inte precis "man tager vad man haver" som gäller...snarare gäller recepten .. läs mer
Zindermans förlag. 1970. 116 s. Inbunden. Biblioteksband. Mycket gott skick.
headline fiction . 594 s. Pocket. 20x13cm. 395 gram. Nära nyskick. engelsk text .
Månpocket förlag. 2010. Pocket. Nyskick. oläst.
Svenska Bokförlaget 1956, 224 sid. Inbunden dekorerat kartonnage, bruksspår, trevligt sliten, hyggligt skick
2007. 124 s. Häftad. Nyskick. Porto 36:-. läs mer
Cirkelförlaget. 1949. Mycket gott skick.
Svenska Bokförlaget 1954. 190 [2] sid. Inbunden dekorerat kartonnage, bruksspår, trevligt sliten, hyggligt skick
Albert Bonniers förlag. 1965. 159 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. Berättelsen om mannen som förbannades med odödlighet av Jesus. Illustrationer av Lars Wellton. Aningen snedläst, lite sliten i ryggen, annars.. läs mer
doxa. 1986. 235 s. Pocket. 19.5x11.5cm. 288 gram. Mycket gott skick.
Bonnier Alba. 1995. 504 s. Inbunden. Vikt 880 g. Mycket gott skick.
OBS endast 10:- i frakt tillkommer. Ingen fakturaavgift. Denna bok innehåller allt från klassiska cupcakes till lite mer vågade varianter, samt allt du någonsin behöver veta om hur man bäst lyckas med framställning och dekoratio.. läs mer
Cirkelförlaget. 1949. Mycket gott skick.
inb. med skyddsomslag 245 sidor, carlsson bokförlag 2013, nyskick
Bokklubben vår bok. 1963. 210 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
210 s. Häftad. Nyskick. Illustrerad. Porto 39:-. läs mer
Penguin/Jove. 733 s. Pocket. 17x11cm. 350 gram. Nära nyskick.
