Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
312 sidor, inbunden med skyddsomslag, Norstedts 2009, gott/mycket gott skick
Bokförlaget Bra Böcker. 1975. 341 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Rikt illustrerad. Hylla 23.
Legenda 1996 Kartonnerad, mkt. gott skick *
Riksantikvarieämbetet 1991, klamrad, 68 s. Brun fläck på främre pärmens insida
160 sidor, inbunden med skyddsomslag, Bonniers 2001, illustrerad, gott/mycket gott skick, porto 33 SEK
inb. med skyddsomslag 223 sidor, carlsson bokförlag 2013, nyskick
Norstedts. 1975. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Läsexemplar för bokhandeln.>>>>Edward Pierce är mästertjuven som skapar en briljant plan för att stjäla en förmögenhet i guldtackor från en jä.. läs mer
1935 års upplaga, inb, 78 s. Fläckiga pärmar läs mer
484 sidor, inbunden med skyddsomslag, Norstedts 2005, delvis illustrerad, gott/mycket gott skick
Forum. 1999. 382 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Ö: Ragna Essén.
Studentlitteratur 1994, häftad, 220 s. läs mer
Page One Publishing 1998 inbunden/dekorerat färgkartonnage skyddsomslag 385 sidor.Rikt fotoillustrerad i färg.Boken är i mycket gott skick.Fraktpris 65:-
806 sidor, inbunden med skyddsomslag, Bonniers 2005, karta i faksimil medföljer, läsband, ej öppnad plastförpackning: nyskick läs mer
inb. med skyddsomslag 334 sidor, norstedts 2012, nära nyskick
Bokklubben Svalan. Bonniers. 1972. 254 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Rikt illustrerad. Hylla 21.
Uppsala 1957, häftad, 172 s. Tillskrift på främre pärmens insida läs mer
Rabén & Sjögren. 1 uppl. 2012. 136 s. Pocket. 85 gram. Nyskick. Frakt 12 kr.
Bokförlaget Bra Böcker. 1981. 210 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Hylla 21.
574 sidor, inbunden med skyddsomslag, Forum 1986, några minirevor i omslaget, annars gott skick
Bonniers 1961, 1963, 1970, häftade, 375 + 434 + 446 s. Delvis osprättad
Bonniers. Ou uppl. 1953. 77 s. Häftad. Ouppskuret exemplar. Nära nyskick. Dikter.
Norstedts. 2004. 233 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Namnteckning. Hylla 21.
Norstedts. 1979. 418 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Ö: Reidar Ekner.
Bokförlaget Bra Böcker. Klassiska Deckare. 1981. 246 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Hylla 21.
An encyclopedic guide to more than 13000 rulers and 1000 dynasties from 3000 BC to the twentieth century.Häftad,oktavformat,hel och ren,511 sidor.Thames and Hudson 1987.Porto inom Sverige ingår i priset.
299 sidor, kartonnage, Natur och Kultur 2000, gott skick
inb., bokförlaget Langenskiöld 2012, nyskick
266+350+352+428+384 sidor, kartonnage, Wahlströms 1993, gott/mycket gott skick
Rabén & Sjögren. 1972. 176 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag saknas. Rikt illustrerad. Ö: Einar Kjebon.
Sth 1906. Hfr b m upph b (Hedberg). 437 s. Ded fr förf. Mkt gott skick. läs mer
