Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
BEERS OF THE WORLD
GILBERT DELOS
90 kr
FYRA FÖNSTER MOT G..
MARIA LANG
100 kr
Kan Tyskland segra?
Lajos, Ivan
52 kr
Torka och pressa v..
Bergfeldt, Inga
130 kr
Pris 65 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9137118528
Idag 15:36
Föra djurens talan Föra djurens talanav Mia Mattsson . Medförfattare: Bertil Edin
av Mia Mattsson . Medförfattare: Bertil Edin
Forum. 2001. 180 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Mia Mattsson har en speciell förmåga att kommunicera med djur. Intuitivt fångar hon upp "bilder" och förmedlar djurens budskap till människ.. läs mer
Forum. 2001. 180 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Mia Mattsson har en speciell förmåga att kommunicera med djur. Intuitivt fångar hon upp "bilder" och förmedlar djurens budskap till människan. Här berättar hon om tävlingshästar i Tyskland och om katter, myror, fåglar och rådjur. Vi får även möta herrelösa hundar i Bulgarien och krigsdrabbade djur i Sarajevo liksom kamphundar och försöksdjur. Hennes egen hund Tjojs är också ute på nya äventyr. Djur kan beröra oss människor djupt och det är viktigt att vi blir berörda. Vi får inte blunda när djur lider eller far illa, säger Mia, som efter en resa till Bulgarien även engagerat sig i nödlidande djur i andra länder.. minimera
Pris 50 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9138903547
Idag 15:36

Emilyav L M Montgomery
Liber. 1988. 218 s. Inbunden. Gott skick. :;
Pris 50 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9174868756
Idag 15:35
APAN AFRIKA OCH MÄNNISKAN.av Coppens, Yves
Atlantis 1989. 125 s. Inbunden med skyddsomslag. Litet riss i fr omslag. Namnteckning delvis överstruken med tip-ex.
Pris 155 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9151844966
Idag 15:34
Brödav Jan Hedh och Klas Andersson
Bokförlaget Prisma, 2005. Nyskick. Dekorerat pappband, 240 sidor. Rikt illustrerad med härliga färgbilder/foton.
Pris 50 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9174865412
Idag 15:33

1984av George Orwell
Atlantis. 2001. 283 s. Pocket. Gott skick. f
Pris 25 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bok
Idag 15:33
Att laga kött Scan. Sveriges Slakteriförbund.. Häftad. Gott skick. >> bl a; Att tillaga, koka, baka, steka kött. Förarbeten vid tillagning av kött, tillagningstider m.m....
Pris 45 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789113018935
Idag 15:32
Ett annat livav PER OLOV ENQUIST
NORSTEDTS. 2008. 530 s. Inbunden. 736 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Glöm inte att titta på mina övriga annonser..
Pris 50 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9127026132
Idag 15:32

Effi Briestav Theodor Fontane
Natur och Kultur. 1989. 280 s. Pocket. Hyfsat skick. :;
Pris 125 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9780199561186
Idag 15:31

Textbook on international human rights Textbook on international human rightsav Smith, Rhona K
av Smith, Rhona K
paperback oup 730g 400s fjärde upplagan 2010 OBS EJ SENASTE MEN IDENTISK I INNEHÅLL MED DEN FEMTE UPPLAGAN kortsida 165mm höjd 230mm tjocklek 27mm används som kurslitteratur toppskick dock miniveck på frampärmen porto 40-45 sek .. läs mer
paperback oup 730g 400s fjärde upplagan 2010 OBS EJ SENASTE MEN IDENTISK I INNEHÅLL MED DEN FEMTE UPPLAGAN kortsida 165mm höjd 230mm tjocklek 27mm används som kurslitteratur toppskick dock miniveck på frampärmen porto 40-45 sek europa ca 150 sek utanför europa ca 180 sek OBS UTRIKES KUNDER BETALAR ALLTID FÖRSKOTT OBS FOREIGN CUSTOMERS ALWAYS PAYS IN ADVANCE OBS EXPENSIVE TO SEND ABROAD innehåll: 1 intor 2 historical 3 UN 4 the international bill of rights 5 the UN organizational structure 6 regional protection of human rights 7 Europé 8 the Organixation of african states 9 the african union 10 monitorin implementing and enforcing human rights 11 subsatntive rights 12 equality and nondiscriination 13 the right to Life 14 freedom from torture cruel inhuman and degrading treatments and punishments 15 the right to Liberty of person 16 equality Before law 17 the right to self determination 18 freedom of expression 19 the right to work 20 the right to education and human rights education 21 minority rughts 22 Group rights 23 looking for thefuture minimera
Pris 40 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bok
Idag 15:31
Pris 90 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 1855014203
Idag 15:29
BEERS OF THE WORLDav GILBERT DELOS
TIGER . 1994. 253 s. Inbunden. 1611 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Boken är på engelska.Samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Pris 60 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bok
Idag 15:29

Mannen med sälgpipornaav Nevil Shute
Gebers. 1960. 250 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. Tidigare ägares namn på försättsbladet. :;
Pris 80 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9174720023
Idag 15:29
Matglädje som aldrig förrav Britt Gratte och Hanna Volhard
Skandinavisk Press. 1977. 350 s. Inbunden. Nära nyskick. >> Bildkokboken för alla matvänner som vill ha något nytt - något utöver det vanliga. 600 färgbilder och ännu fler recept..
Pris 100 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bok
Idag 15:25
FYRA FÖNSTER MOT GÅRDENav MARIA LANG
NORSTEDTS. 1983. 225 s. Inbunden. 404 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Pris 45 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9137056905
Idag 15:23
Carl Butlers Kokbok Carl Butlers Kokbokav Jan Åke Bengtsson, Carl Butler, Paul Eklund, Lars Fal..
av Jan Åke Bengtsson, Carl Butler, Paul Eklund, Lars Falk, Niels Mortensen, Ove Pihl
Forum. 1974. 110 s. Inbunden. Mycket gott skick. >> Det enda den här boken kräver av dig är att du tycker om god mat. Och att du med god mat menar omsorgsfullt lagad vardagsmat. Inte dyr, avancerad finmat... Tycker du om att äta.. läs mer
Forum. 1974. 110 s. Inbunden. Mycket gott skick. >> Det enda den här boken kräver av dig är att du tycker om god mat. Och att du med god mat menar omsorgsfullt lagad vardagsmat. Inte dyr, avancerad finmat... Tycker du om att äta god mat, då tycker du om att laga den. Då känner du glädje i att stå vid spisen för din familj, dina vänner och dig själv..... minimera
Pris 100 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789144617619
Idag 15:20

Metodövningar i historia 2 - historisk teori, metod.. Metodövningar i historia 2 - historisk teori, metod och källkritikav Lindkvist, Thomas (red)
av Lindkvist, Thomas (red)
paperback studentlitteratur 333 g 225s första upplagan tionde tryckning 2009 röd framsida kortsida 155mm höjd 210mm tjocklek 15mm används som kurslitteratur i historia b på universitetsnivå toppskick verkar nästan oläst porto 33.. läs mer
paperback studentlitteratur 333 g 225s första upplagan tionde tryckning 2009 röd framsida kortsida 155mm höjd 210mm tjocklek 15mm används som kurslitteratur i historia b på universitetsnivå toppskick verkar nästan oläst porto 33-36 sek europa ca 80 sek utanför europa ca 90 sek OBS UTRIKES KUNDER BETALAR ALLTID FÖRSKOTT OBS FOREIGN CUSTOMERS ALWAYS PAYS IN ADVANCE innehåll: inledning 1 bilden av Engelbrekt engelbrektssons uppror 2 tinget i Njurunda på 1620talet 3 föreställningar om män och kvinnor i d et sena 1700 talet 4 tidnignen som tidsspegel 1830-1905 5 det sedliga förfallet i första kammaren 6 midsommarkrisen 1941 7 döden i siffror minimera
Pris 50 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9176434788
Idag 15:20

Naiv Superav Erlend Loe
Månpocket. 1998. 223 s. Pocket. Gott skick. :;
Pris 50 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9172212144
Idag 15:18

Sonetjkaav Ljudmila Ulitskaja
En bok för alla. 2000. 107 s. Pocket. Mycket gott skick. :;
Pris 95 kr
Frakt enl säljarens villkor
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789173310543
Idag 15:18
Polardrömmars höga prisav Dyring, Annagreta / Dyring, Eric
Carlssons. 2007. 303 s. förlagsband m skyddsomslag. 24,5x17,5cm. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Historiska äventyr i Arktis och Antarktis,, illustrerad, porto 84 kr.