Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
S venska Kyrkan. 1936. 118 s. Inbunden. 20x13cm. 195 gram. Dåligt skick. Skyddsomslag saknas.
Alfabeta 2006 inbunden/dekorerat kartonnage 124 sidor.Fotoillustrerad i färg.Boken är i mycket gott skick.Fraktpris 44:-
Libris. 1982. 135 s. Inbunden. Mycket gott skick. r.
Åhlen & Åkerlund. 1956. 111 s. Inbunden. 20x13cm. 165 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Laedande Hälsolitteratur. 1945. 94 s. Häftad. 20x13cm. 130 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
Bologna 1935. (29) s. + tryckt omslag. Särtryck med egen titelsida ur Annali della R. Scuola Normale Superiore di Pisa. Har varit vikt. Förf:s ded. [A2154]
Wahlström & Widstrand 1997 inbunden,skyddsomslag 192 sidor.Rikt illustrerad.Boken är i mycket gott skick.Fraktpris 44:-
Svenska missionsförbundet. 1 uppl. 1937. 144 s. Inbunden. 20x13cm. 240 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
Uppsala 1891. 100 s. Inbunden i blått originalklotband. Något fläckade pärmar. läs mer
Sthm: Skidfrämjandet, 1936. 216 s. + tryckt omslag. Prydligt ex. [Hylla S.]
Ultima Thule. 2006. 224 s. Inbunden. 22x15cm. 460 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. läs mer
Ebury. 2011. Häftad. Gott skick.
Pocket 2013 Dell Mass Market Export Edition. 383 pages.
Vagabond. 1994. Inbunden. Kartonnage. Gott skick.
Bonniers 1931 Privat halvlinnebd 277s. med pålimmad ryggtitel i skinn. Ryggtiteln nött, endast delvis läslig. Främre omslag medb. Namnt. Exlibris: Torsten Wassén. Illustrerad, Gott skick* läs mer
Trevi. 1991. 139 s. Inbunden. 20x13cm. 260 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Frakt tillkommer med 40 kr.
Sthm: Kongl. Tryckeriet, 1819. 4:o. (4) s. Ur samlingsband. Fräscht ex. SWIM 18:411. [ÖÖ] läs mer
Willow Tree Press. 2005. Häftad. Nyskick. Ett separat häfte medföljer: 40 huskurer med honung och vinäger.
Svenska Dagbladet. 1992. 249 s. Inbunden. 22,5x15,5cm. 550 gram. Nära nyskick. Frakt tillkommer med 53 kronor.
Kartago 2010 Fjärde upplagan. Hft. Mkt. gott skick*
1991. 96 s. Inbunden. 22x15cm. 255 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Bonniers. 1974. 190 s. 22x17cm. 550 gram. Mycket gott skick. Frakt tillkommer med 53 kronor.
Éditions Du Rocher Monaco 1946 Hft. Inlagan gulnad, oslag aningen solkigt, övrigt gott skick. Text på Franska*
Pan/Norstedts. 1968. 261 s. Häftad. 19x11cm. 235 gram. Gott skick.
Inb.m.omslag. R&S/Vi 1958. 238 sid. 340 gram. Rel. gott skick.
Tiden.Socialistisk bokklubb. 1960. 175 s. Inbunden. 19x12,5cm. 270 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Natur och Kultur. 1996. 306 s. Inbunden. 21,5x14cm. 420 gram. Mycket gott skick. Förra ägarens namn på första bladet. Frakt tillkommer med 53 kronor.
Uddevalla 1971 Inb. 452s. Inplastad, för övrigt gott skick*
Earthlight. 2000. 536 s. Pocket. Mycket gott skick. Book one of the Wanderers.
Roche. 1999. 96 s. Inbunden. 23x17cm. 330 gram. Nära nyskick. Frakt tillkommer med 40 kr.
