Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Prisma. 2009. 193 s. Inbunden. 23,5x18cm. 729 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. läs mer
Bonniers 1999. 415,(1) s. Pocket. Översättning Hans-Jacob Nilsson.
Boken är i nära nyskick. Omslag finns i nära nyskick. Förlag: Historiska Media Upplaga: 1 Utgivningsdatum: 2006 Omfång: 296 sidor ad: Ja (Historia & Arkeologi ISBN: 9185377597) Beskrivning :==>> År 1944 åkte den svens.. läs mer
Prisma. 2005. 152 s. Inbunden. 25,5x19,5cm. 701 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Symposion Bokförlag. Stockholm, 1982. Häftad. Svartvita illustrationer. Pärmarna fläckade/missfärgade. Mindre fläck i nedre hörnet på de sista 20 sidorna. 213 s. läs mer
LTs 1979 - 139 sidor. Boken är nära nyskick - namn bott klippt från boken. vikt = 550 g + emballvikt. frakt 48 kr
Richters Förlag. 2000. 59 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband ("kartonerad"). Mycket gott skick. Översättning av marika Hagelthorn. Foto i färg av Per Alfsen. Hemagjorda presenter är populära både att ge och att få. Om .. läs mer
frank. 1 uppl. 2010. 311 s. Danskt band. Nära nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i mycket fint skick. Förlag: Bokförlaget Forum Utgivningsdatum: 1999-03-17 Omfång: 224 sidor Bandtyp: Inbunden Bok x 221 mm Ryggbredd: (Medicin & Hälsa ISBN: 9137110896) Beskr.. läs mer
Liber. Stockholm, 2009. Förlagets pappband. Sjunde upplagan. Något stött i de nedre pärmhörnen. 634 s.
Pocket utgiven av Bokförlaget PAN/Norstedts 1972. ISBN 91-732201-4. Sextiotvåårige pensionären Karl Edvin Svärd hittas skjuten inne i en låst lägenhet med stängda fönster. Det slutna rummet är Martin Becks värld. ///// Gradering.. läs mer
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i fint skick. Omslaget är naggat. Utgivningsdatum: 1994-07-01 Omfång: 880 sidor Bandtyp: Inbunden Bok Mått: 163 x 231 mm Ryggbredd: 64 mm 2 g (Sci-Fi & Fantasy ISBN: 9134515860) .. läs mer
Westminster John Knox Press 1999 (revised and expanded). 306 s. Paperback. Namnteckning. läs mer
Wahlström & Widstrand 1980. 136,(4). Originalpocket. Gulnad rygg. Översättning Mårten Edlund. Innehåller Korståg och Sen kärlek.
Forum. 1974. 191 s. förlagets trådbundna . 300 gram. Gott skick. skavda kanter, läsveck på ryggen.
Utgiven av Sportförlaget 2007. Författarens ord: "Under mina år som skivbolagsdirektör har jag upplevt mycket och träffat i stort sett alla som utgjorde den svenska musikbranschen. Tillsammans skapade vi ett stycke svensk musikh.. läs mer
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i mycket fint skick. Inbunden bok. 1982. Stockholm. Bromberg. (Utländska Romaner ISBN: 9176081273) Beskrivning :==>> Roman som handlar om den unge Singers upplevelser när han som Po.. läs mer
Wahlström & Widstrand 2001. 124,(1) s. Förlagsband med något nött skyddsomslag. Översättning Viveca Melander.
Förlagets dekorerade pappband 24 X 19 cm.Utgallrad,hel och ren med bibliotekets stämplingar,illustrerad,115 sidor.Fortids kunst i Norges bygder,Kunstindustrimuseet i Oslo 1968.Porto inom Sverige ingår i priset. läs mer
Rabén o Sjögren. 1971. 167 s. förlagets pocket. 250 gram. Gott skick. illustrerad.
Månpocket. 1999. 449 s. Pocket. Hyfsat skick. g
NORDEN. 1931. 799 s. Inbunden. HALVKLOTBAND MED GULDTRYCK PÅ RYGGEN. 816 gram. Gott skick. Glöm inte att titta på mina övriga annonser..
Rabén & Sjögren 1970. Klotryggband, stabil biblioteksinbindning, 18,8 x 12 cm, 119 sidor, 244 gram. Illustrerad med fotografier och teckningar i sv-v. Utrangerat biblioteksex. i mkt gott skick.
En bok för alla. 2001. 226 s. Pocket. Mycket gott skick. ''
Bokskogen. 1986. 320 s. förlagets pocket. 300 gram. Mycket gott skick. färgförändrat omslag.
Norstedts. 1995. 444 s. Kartonnage. Gott skick. ''
BONNIERS FOLKBIBLIOTEK. 1968. 240 s. Inbunden. Dekorerat kartonnage. 283 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Norstedts, 1960, 307 (3) s., inb. orig.helklotbd. m. sk.omsl., omslaget med ngr. lagade revor, i övr. mkt. gott skick; övers. av Maj Lorents; fotoill. s/v
www.wahlstroms.se. 2007. 234 s. Pocket. 113 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Prisma. 1980. 62 s. förlagets trådbundna m mjuk pärm. 100 gram. Mycket gott skick.
