Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Uppsala univ.. 1982. 139 s. Häftad. Gott skick. Smärre fläck på nedre höger sida. Lagad reva på baksidan. Inlagan i gott skick. A.a vid Uppsala Univ. Acta Universitatis Upsaliensis Ars Suetica 6. läs mer
Wahlströms 1990, 511 sid. Inbunden med skyddsomslag. Mycket gott skick/nära nyskick.
Prisma. 1979. 347 s. Häftad. 18,5x11,5cm. 294 gram. Fläck pärm, signatur försättsblad, ensktaka sida med understrykningar, i övrigt i gott skick. Latinamerikas öppna ådror är en okonventionell och lättfattlig framställning av fe.. läs mer
Litteraturfrämjandet 1988. inb. kart. fint skick
"- Hur du själv binder in Dina böcker. En enkel och klar steg-för-steg-instruktion genom åskådliga teckningar". Strömbergs Bokförlag, 1976. Lösblad i praktisk ringpärm i plast. 107 + 5 sidor. Rikligt illustrerad. Nyskick. Portov.. läs mer
Natur och kultur. 1988. 168 s. Inbunden. Nära nyskick. Illustrerad. Porto 39:-.
Libris. 1990. Inbunden. 26x21cm. 340 gram. Mycket gott skick. Berättelser från Fabelonien.
Settern 1991. inb. kart. fint skick. "Jägmästarens berättelser om jakt och fiske"
1981, rak och ren pocket utan namn men sista tredjedelen ngt bucklig i främre snittet, inget som stör
Semnos. 2007. 280 s. Häftad. 308 gram. (Mycket) gott skick. Ryggen har ett läsveck över hela längden. Behållningen går till missionsarbete.
Brutus Östlings Bokförlag Symposion, Stockholm/Stehag, 2004. 592 s. + 32 planschsidor med fotografier, huvudsakligen i färg. Illustrerad i texten. Förlagsband med skyddsomslag. Skyddsomslaget har någon enstaka mindre reva, my.. läs mer
Historiska Media. 1997. 208 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Nils-Georgs Musikförlags AB . 1953 samt 1950. 20+253 s. Den ena boken (Kökspolka) är klammerhäftad och den andra boken (Sträng och Strupe) är inbunden. Gott skick. Boken Kökspolka är illustrerad av Bengt Berg. Boken Sträng och S.. läs mer
Forum 1990, 562 sid. Inbunden med skyddsomslag, mycket gott skick.
W&W. 1955. 229 s. Häftad. 23x16cm. 550 gram. Gott skick. Ryggskador och skador på pärmarna Dålig infästning.
Motorbuch Velag 1987. Klotband med skyddsomslag. 640 sidor, 1626 gram. Nära nyskick. Tysk text.
En bok för alla. 2010. Inbunden. Kartonnage laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
ILLUSTRATIONSFÖRLAGET. 1962. Häftad. Dekorerat kartonnage. 1974 gram. Gott skick. Liten klisterlapp på framsidan.
FIB:s lyrikklubb. Ingående i serien "FIB:s lyrikklubbs bibliotek" som nr.21 uppl. 1956. 77 s. Inbunden. Förlagspappband. 19x11,5cm. 150 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. läs mer
ICA Bokförlag. 1976. 160 s. Inbunden. Nära nyskick. Rikt illustrerad. Porto 39:-.
Brombergs 1999. inb. kart. namnt. fint skick
En bok för alla. 2007. Inbunden. Kartonnage laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Bakhåll, Lund. 2000. Originalupplaga. Danskt band, 156, [4] s. 20*13 cm. 230 g. Makulerad biblioteksbok (bilioteksinplastad) i nära nyskick/utan bruksspår.
Rabén & Sjögren. 1944. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. läs mer
Tiedlund förlag 2004. inb.med omslag.321s. ill. om Maria Reiter,Ilse Hess,Annelies von Ribbentrop,Thea von Harbou,Zarah Leander och Eleonore Baur. fint skick
Almqvist & Wiksell. 1994. 320 s. Häftad. Gott skick. A.a vid Uppsala Univ. Bibliotheca Theologiae Practicae Kyrkovetenskapliga studier 52. Dedikation från författaren. Anteckningar i blyers på titelbladet samt tredje blanka sida.. läs mer
SNS Förlag 1992. Inb. 332 sid. Nära Nyskick. Porto: 45kr (Postens gröna M-förpackning, framme dagen efter). Alternativt porto: 39kr (Tre dagars lev. tid, men två böcker med en tjocklek på 3 cm/st ryms, fråga om du är osäker). [P.. läs mer
1924. Inbunden. 23x16cm. 1440 gram. Gott skick. En utvikbar karta. Illustrerad. läs mer
Allhems förlag. Ingående i "Caravel"-serien uppl. 1962. 153 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband. 26x18,5cm. 700 gram. Gott skick. Anteckning på titelbladets övre del.Slösande rikt bildillustrerad,delvis i färgåtergivnin.. läs mer
